• Priekulės socialinių paslaugų centras
  • Priekulės socialinių paslaugų centras
  • Priekulės socialinių paslaugų centras
  • Priekulės socialinių paslaugų centras

Knygnešio diena

2022-03-16

Kovo 16-ąją minime Knygnešio dieną. Tą dieną pagerbiami mūsų tautos gimtosios kalbos ir rašto sergėtojai bei skleidėjai – knygnešiai.

Susipažinome su  knygnešių istorija bei veikla, kuri buvo labai pavojinga,  per kokius sunkius etapus tekdavo praeiti  lietuviškos spaudos nešėjams rizikuojant savo ir artimųjų gyvybėmis. Tarp platintojų buvo valstiečiai, miestiečiai, bajorai, dvasininkai, atsargos kareiviai. Lietuvių knygnešiai padarė didelį darbą, kad išsaugoti savo gimtąją kalbą.

Meninio filmo „Knygnešys“ peržiūra suteikė mums galimybę nukeliauti laiku į sunkius Lietuvai laikus. Tauta sugebėjo atlaikyti visus sunkumus ir tuo galime didžiuotis.  Turime kiekvienas suprasti, kad kalba yra mūsų didžiausias turtas, tad turime ją saugoti.

Mes su pasididžiavimu sakome: „Lietuviais esame mes gimę, Lietuviais norime ir būti!“

Socialinė darbuotoja Lilija Šertvytienė

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir informaciniais tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Patvirtinkite savo sutikimą juos naudoti, paspausdami „Sutinku“. Daugiau informacijos apie privatumo politiką.