Menu Close

Advento popietė „Po žvaigždėjančiu dangum“

Adventas yra džiaugsmingas Dievo laukimo metas. Tai laikas, kai skaičiuojami nuveikti darbai, o mintyse dėliojasi padėkos žodžiai artimiesiems ir tiems, kurie darbų sūkuryje ištiesia ranką.

2017 metų lapkričio 30 dieną visi Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai ir svečiai rinkosi į salę, kur vyko advento – padėkos popietė „Po žvaigždėjančiu dangum“.

„Adventas – tai laikas, kai mes norime būti geri ir dovanojame vieni kitiems šypsenas. Tegul žvakučių liepsnelė sušildo mūsų širdis, tegul nelieka jose blogų minčių“ – tokiais žodžiais pradėjome renginį ir uždegėme advento vainiko žvakę. Jaukumu ir šiluma pripildytoje salėje centro lankytojai skaitė gražius padėkos, advento laikotarpio žodžius. Priekulės socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja socialiniams reikalams Irena Skrabienė ir popietės svečias Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonas Viktoras Ačas nuoširdžiai pasveikino susirinkusius advento progą. Visi kartu giedojome advento giesmes, minėme mįsles, būrėmės liaudies burtais traukdami šiaudus iš po staltiesės ir bandydami nuspėti savo ateitį. Po paslaptimis apipintų burtų sekė diskusija į kurią noriai ir aktyviai įsitraukė visi popietės dalyviai. Diskusijos metu vyresniojo amžiaus lankytojai dalijosi savo prisiminimais apie tradicijas, kurių buvo laikomasi senovėje, o jaunesniųjų dėka turėjome galimybę palyginti tradicijų kaitą iki šių dienų.

Advento popietė ištirpo kaip žvakė. Susibūrimas turėjo teigiamą emocinį užtaisą: į namus šios šiltos ir jaukios popietės dalyviai skirstėsi lydimi gražaus pasibuvimo džiaugsmo, gavę gerų emocijų. Džiugu, kad Advento metu vyksta tokia prasminga veikla, padedanti suvokti tikrąją Kalėdų prasmę, neatitrūkstant nuo mūsų šaknų, tęsiant tradicijas.

Užimtumo specialistė

Jūratė Mažonienė

{gallery}17.12.013{/gallery}

Skip to content