Menu Close

Edukacinis Advento paminėjimas „Rasokit, dangūs“

2018-11-30

Šiandien susirinkome ne švęsti, o susitelkti mintimis ir darbais, artėjant adventiniam laikotarpiui. Adventas (lotyniškai „atėjimas“) – prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei – kūdikėlio Jėzaus gimimui – Kalėdoms. Advento pradžia laikoma šv. Andriejaus šventė, o pabaiga – Kūčių vakaras.

Į svečius pasikvietėme Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios Kleboną Viktorą Ačą, kurio paprašėme pasidalinti savo mintimis. Pirmąją adventinę žvakę, kuri dar vadinama Pranašo arba Vilties žvake, uždegė įstaigos direktorė V. Lingienė. Advento simbolis su žvakėmis – tai himnas gamtai, kuri atgyja, kai atrodo, jog viskas turėtų numirti… tai himnas šviesai, kuri nugali tamsą.. tai himnas Kristui, tikrajai šviesai, kuri ateina nugalėti blogio ir mirties…

Jaunimas iš Gargždų muzikos mokyklos Veiviržėnų filialo folkloro ansamblio „Veiviržėlė“, kuriam vadovauja Jolanta Kudabienė ir muzikos mokytojas Alvydas Vozgirdas, kartu su mumis padainavo adventines lietuvių liaudies dainas, įtraukė į žaidimus, ratelius, supažindino su adventinėmis tradicijomis ir papročiais, burtais, kurie vykdavo gavėnios laikotarpiu iki pat Kalėdų.

Mūsų kolektyvas sugiedojo giesmes „Rasokit, dangūs“ ir „Kalėdų naktis“, kuri skambėjo, pritariant muzikos instrumentais, kuriais grojo mūsų jaunimas.

Renginys padėjo mums prisiminti, kas yra Adventas, ką simbolizuoja adventinės žvakės, kaip turime elgtis iki Advento pabaigos.

Dėkingi klebonui Viktorui už dėmesingumą, nuoširdžius ir jautrius sielai žodžius; už tai, kad tokiu užimtu laikotarpiu paskyrė savo asmeninio laiko mūsų bendruomenei.

Ačiū jaunimui iš Veiviržėnų ir jų vadovams už jaukiai ir įdomiai praleistą laiką, už primintą tai, kas buvo primiršta. Dėkui už šilumą, šypsenas, jaunus veidus, kuriems svarbu mūsų tikėjimas, papročiai ir tradicijos. Tikimės, kad mūsų bendrystė tęsis ir toliau.

 

Socialinė darbuotoja Jūratė Jovaišienė

{gallery}18.12.02{/gallery}

Skip to content