Menu Close

Graži kalba esi gimtoji

2022-03-10

Lietuvių kalba, nors ir yra viena sunkiausių pasaulyje, taip pat yra ir viena gražiausių – tai įrodymas, jog lietuviai ne veltui gynė ir kovojo už lietuvybę – mūsų tautos atspindį. O jis išties įstabus. Tad ugdykime meilę Lietuvai ir gimtajai kalbai, nes kalba nemiršta tol, kol yra ją gerbiančių ir saugančių.

Visą savaitę skyrėme lietuvių kalbai, jos svarbai, puoselėjimui ir vertybėms. Pradėjome akcija „AŠ esu pasiryžęs visus savo buvusius ir būsimus darbus skirti Lietuvai” puošdami Priekulės miestą, artimiausius kaimynus, artėjančiai Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Sekančią dieną mūsų bendruomenėje vyko rašytojos I. Simonaitytės apsakymų skaitymo popietė. Svečiuose Priekulės I. Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė Jūratė su paskaita “Pasakojimai apie rašytoją”. Popietę papildė paslaugų gavėjai su įvairiomis ištraukomis iš nuostabių rašytojos kūrinių. Šilta ir jauki kita savaitės diena ne ką svarbesnė. Norėdami atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos svarbą, maža dalele prisidėjome prie savo gimtosios kalbos puoselėjimo, branginimo, įprasminimo. Susėdę jaukiai kartu susipažinome su rašytojų biografija. Skaitėme, klausėmės mūsų lietuvių poetų gražiausių eilių, skirtų Lietuvai, jos kalbai. Užbaigėme savaitę viktorina “Žodžių medis”, kurioje ne tik sužinojome svarbių ir įdomių faktų apie apie mūsų gimtąją kalbą, bet ir darėme užduotis, susijusias su lietuvių kalba. Nepamirškime, kad Gimtoji kalba – tautos dvasios stiprybė, vienybė, pilietiškumas, tautos pagrindas ir istorijos dalis. Renginio pabaigoje visi surašėme ne tik savo tikslus, svajones ir norus, bet ir gražiausius lietuviškus žodžius. Nuo šiol “Žodžių medis” puošia įstaigą su gražiausiais lietuviškais žodžiais.

Nepamirškime savo gimtosios kalbos, jos vertės ir svarbos, nes gimtoji kalba – tai vertybė, paveldas ir mūsų tautos atspindys.

Užimtumo specialistė Jūratė Mažonienė

{gallery}22.03.09{/gallery}

Skip to content