Menu Close

,,IŠGIRSK – PAMATYK – PALIESK”

2021-07-14

Su džiaugsmu dalinamės akimirkomis iš išvykos į Kintų Vydūno kultūros centrą! Tenai dalyvavome edukacijoje: ,,IŠGIRSK-PAMATYK-PALIESK”. Susėdus į senovinius mokyklinius suolus gidė mus supažindino su Vydūno gyvenimo ir filosofijos pasauliu. Daug naujo sužinojome, taip pat galėjome pasidžiaugti ir pasididžiuoti savimi, kad mąstytojo mintys apie kvėpavimą ir kvėpavimo pratimai, jų nauda žmogui mums yra puikiai žinomi! Tai sustiprino įgytas žinias ir tapo paskata tęsti sąmoningo kvėpavimo praktikas.

Edukacijos metu sužinojome, kaip svarbu žmogui suvokti save, suprasti, jog kiekviename, anot Vydūno, yra tikrasis, didysis žmogus. Siekiant priartėti prie to suvokimo muziejaus ekspozicijoje sukurtas šviesos ir garso instaliacijos „Vidinio tilsmo“ kambarys. Kiekvienas iš mūsų buvome pakviestas į tą kambarį, kuriame vienumoje galėjome pajusti savastį.

Juslių kambaryje mūsų akimis tapo mūsų pirštai! Liesdami turėjome „pamatyti“ ir atpažinti įvairius paviršius ir paslėptus daiktus. Taip pat bandėme pajusti ir suprasti, kokias asociacijas sukelia paslėpti kvapai. Iškilusios emocijos ir jausmai visą kambarį užpildė linksmu juoku!!! Klegėdami ir dalindamiesi įspūdžiais nuvykome atsigaivinti ir pabraidyti Kuršių mariose.

Grįžome pilni susidomėjimo, netikėtumo, linksmumo, energingumo, dėkingumo ir įkvėpti kitiems potyriams ir žygiams.

Psichologė Ramunė Silvanavičienė

{gallery}21.07.18{/gallery}

Skip to content