Menu Close

„KREPŠINIO GALIA” SUKVIETĖ VAIKŲ DIENOS CENTRUS Į VILNIŲ

Nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio Priekulės socialinių paslaugų centre įgyvendinama Kazickų šeimos  fondo remiama programa „Krepšinio galia”.  Jos esmė – vaikams vedamos krepšinio treniruotės, po kurių su vaikais vyksta pokalbiai su tikslu išmokyti vaikus atpažinti rizikingas situacijas, jų išvengti, kreiptis pagalbos, ugdyti pasitikėjimą, pagarbą, gebėjimą spręsti konfliktus. Kiekvieną trečiadienį į Priekulės VDC atvyksta treneris Andrius Steponaitis, susitinka su vaikais, bendrauja, moko bendradarbiavimo, komandinių žaidimų, supažindina su krepšiniu, analizuoja įvairias situacijas, kartu su vaikais entuziastingai  aptaria Lietuvos ir pasaulio krepšinio aktualijas, komandų žaidimą, pasiektus rezultatus.

            Labai ankstyvą vasario 25-osios rytą centrą lankantys vaikai išvyko į Vilnių dalyvauti projekto „Krepšinio galia” organizuojamame I-ąjame dienos centrų čempionate. Į sostinę susirinko komandos iš įvairių Lietuvos miesteliuose įsikūrusių dienos centrų. VGTU sporto ir meno centre vyko krepšinio varžybos tarp vyresniųjų vaikų komandų ir estafečių rungtys jauniesiems dalyviams. Priekulės VDC komanda varžybas pradėjo nedrąsiai. Jau pirmojoje estafetėje pritrūko vieningumo, susikaupimo, ryžto. Tačiau po pirmosios nesėkmės sekančiose estafetėse vaikai labai stengėsi, siekė kuo geresnio rezultato, pajuto varžybų azartą. Energingai įveikusios visas rungtis komandos laukė apdovanojimų. Išsirikiavus visoms aštuonioms komandoms paskelbti varžybų rezultatai. Čempionato nugalėtojais tapo Ariogalos komanda. Priekulės VDC komanda užėmė III-ąją vietą, vaikai apdovanoti diplomais, taure. Taikliausio žaidėjo rinkimams buvo surengtas žaidimas „karavanas“, šioje rungtyje nugalėjo Priekulės VDC atstovas, jis apdovanotas Lietuvos krepšinio kalendoriumi.

            Po varžybų visi išskubėjo į sostinės centre esančius Valdovų rūmus. Susipažinę su Vilniaus miesto kūrimosi istorija, muziejaus viršutiniame aukšte vaikai išvydo užburiantį vaizdą – nuostabią sostinės panoramą. Kelionės programa tęsėsi Katedroje. Su puikiai nusiteikusia gide vaikai keliavo į Katedros požemius, ten gilinosi į didikų laidojimo paslaptis, Lietuvos ir Vilniaus istoriją.

            Taip aktyviai ir įdomiai praleidę laiką Vilniuje vėl leidomės į tolimą kelią namų link. Kelionė neprailgo, vaikai net po aktyvių pramogų buvo linksmi, ištvermingi, gerai nusiteikę, susigalvojo sau veiklos – skaitė knygą, žaidė žaidimus, klausėsi muzikos, šnekučiavosi, juokavo, užkandžiavo. Toks neformalus bendravimas ir veikla visus labai suartina, suteikia džiugių akimirkų, malonių emocijų. Džiaugiamės, kad mūsų dienos centrą lankantys vaikai turi galimybę dalyvauti programos „Krepšinio galia“ iniciatyvoje. Dėkojame organizatoriams ir treneriui Andriui Steponaičiui už galimybę dalyvauti šiame renginyje, tikimės ne blogiau pasirodyti ir kituose čempionatuose.

 Socialinė darbuotoja Simona Vaitkė

{gallery}17.03.08{/gallery}

Skip to content