Menu Close

Kvėpuosena pagal Vydūną. „Mes visuomet tokie esame, kokiais mes patys būti norime ir būti pasistengiame“. Vydūnas

2021-07-28

Išpildėme sau duotą pažadą dar kartą apsilankyti Vydūno kultūros centre. Kelionės tikslas buvo sustiprinti žinias, įgytas kasdieninių įgūdžių ir sąmoningo kvėpavimo užsiėmimų metu (pasirodo, Vydūnas – higienos taisyklių ir medicininės pedagogikos pradininkas Lietuvoje).

Šį kartą pasirinkome edukaciją lauke: kvėpuoseną pagal Vydūną. Jos metu mišku ėjome link didžiosios tujos, kuri yra didžiausia Lietuvoje ir antra pagal dydį Europoje. Taip pat gidė papasakojo, kad miškas, vedantis link tujos, pasodintas norint sustabdyti pustomą pakrančių smėlį. Miške dominuoja pušys, beržai, eglės, bet yra ir retesnių rūšių, pavyzdžiui raudonasis ąžuolas, veimutinė pušis. Nesistebėjome sužinoję, kad kai kurių Kintų miške augančių pušų amžius gali siekti net apie 200 metų, nes dviese pušies kamieną buvo sunku apkabinti! Džiaugdamiesi miško pavėsiu ir gėrėdamiesi medžiais keliavome link tujos, kurią išvydę negalėjome atsistebėti jos dydžiu ir išsišakojimais.

Patogiai įsitaisę šalia tujos stiprinome save atlikdami įvairias Vydūno aprašytas kvėpavimo technikas, buvome skatinami atpažinti savo pojūčius. Kelionės metu džiaugėmės pajautę miško terapinę naudą!

Psichologė Ramunė Silvanavičienė

{gallery}21.08.012{/gallery}

Skip to content