Menu Close

Mokydami savo vaikus, mokomės ir patys

Auginti vaikus – vienas prasmingiausių, džiaugsmingiausių, bet kartu ir sunkiausių dalykų. Tėvystė – sudėtingas laikotarpis, keliantis nemažai klausimų ir iššūkių. Vienos, teisingos ir visiems tinkančios vaikų auklėjimo teorijos nėra. Tai atradimų kelias, kai kasdien vesdami per pasaulį savo mažąjį žmogų padedame tyrinėti, pažinti, išmokti, atrasti, suprasti. Auklėdami, mokydami, drausmindami savo vaikus, mokome ne tik juos, bet mokomės ir patys: nepasiduoti nusivylimams, pripažinti savo klaidas, atrasti vidinės jėgos, stiprybės, kantrybės, pažvelgti į situaciją vaiko akimis, auginti savo išmintį, branginti laiką kartu. Kasdien po kruopelę naujų žinių, patirties, įžvalgų, pamąstymų. Svarbiausia sudėtingas situacijas paversti ne tragedijomis, o pamokomis.

Š. m. vasario 13 d. Priekulės socialinių paslaugų Vaikų dienos centre buvo suorganizuota praktinė paskaita „VAIKAS JAU YRA ŽMOGUS“ tėvams, globėjams, specialistams. Džiaugiamės gausiu būriu dalyvių, kuriems rūpi jų ir vaikų tarpusavio santykiai, kurie siekia žinių, padedančių suvokti vaiko raidą, poreikius, sėkmingai įveikti iškilusius sunkumus. Žinių bagažą papildyti padėjo psichoterapeutė LAURA STUMBRAITYTĖ-NORMANTĖ. Paskaitos metu pristatyti pagrindiniai efektyvaus vaikų ugdymo principai, lavinamos dalyvių emocinio intelekto kompetencijos, taikomas praktinis savianalizės metodas. Dalyviai diskutavo, reflektavo, galėjo užduoti klausimus.

Tėvams svarbu rūpintis, kad vaikas būtų pavalgęs, aprengtas, eitų į mokyklą, turėtų namus. Tačiau nemažiau svarbu, kad turėtumėte laiko pabūti su vaiku, pasikalbėti, nueiti su juo pasivaikščioti, pasijuokti, paišdykauti. Tai daug svarbiau nei naujas kompiuteris ar nauji drabužiai. Tėvystės tikslas – auklėti drausmingą, mokantį bendrauti, valdyti savo emocijas vaiką.  Vaikai yra skirtingi, panašiose situacijose elgiasi ir į jas reaguoja skirtingai. Svarbu kasdieniuose įvykiuose tėvams įprasti atpažinti savo jausmus, juos įvardyti bei mokyti savo vaikus emocijų pažinimo. Vaikai mokosi iš mūsų ir to, kaip mes sprendžiame problemas, mokame atsitiesti po jausmų audros, leidžiame sau atleisti ar atsiprašyti, priimti gyvenimo realybę.

Sėkmingos tėvystės paslaptis paprasta – vaikai geriausiai vystosi ir auga apsupti meilės, tad visų pirma vaikas turėtų jaustis mylimas, saugus ir priimamas su visais savo ypatumais. Dėmesį vaikui kasdien galime parodyti apkabinimais, pokalbiais, kokybiškai leisdami laiką kartu. Meilė yra pagrindinis ir didžiausias Jūsų vaiko poreikis, artimų santykių bei tinkamo vaiko elgesio pagrindas. Meilė ugdo vaiko pasitikėjimą savimi, atitinkamą požiūrį į save ir savo vertės jausmą.

Socialinė darbuotoja Simona Vaitkė

 

Skip to content