Menu Close

Respublikinis Neįgaliųjų šokių saviraiškos festivalis „5J“ (Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas)

 2016 m. lapkričio 24 d. Priekulės kultūros centre vyko Respublikinis Neįgaliųjų šokių saviraiškos festivalis „5J“ (Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas), kurį organizavo Priekulės socialinių paslaugų centras. Priekulės kultūros centras vienai dienai virto įspūdinga šokių karalyste, į kurią atvyko net 11-os kitų karalysčių atstovai. Renginio pradžioje pasigirdo balsas iš seno radijo, kuris pasakojo apie gražią karalystę, kurioje gyvena didingas karalius ir karalienė, kartu su jais ir mažoji princesė. Pasigirdus iškilmingai muzikai į sceną žengė karališkoji šeima, visi atrodė labai didingai, karalius dėvėjo gražiausią karališką kostiumą, o karalienės ir princesės suknelės „traukė akį“ kerinčiomis spalvomis ir prabanga. Karališkoji šeima pasisveikino su kitų karalysčių atstovais ir pradėjo didingą šokių pokylį. Pirmiausia į sceną žengė Priekulės socialinių paslaugų centro direktorė Vilija Lingienė, kuri tarė nuoširdžius sveikinimo žodžius. Taip pat mūsų šventėje apsilankė ir ja džiaugėsi Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Papievienė ir Priekulės seniūnijos socialinė darbuotoja Virginija Šiaulytienė. Po sveikinimo žodžių į karališkąją sceną žengė Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos mokiniai, kurie dovanojo mums nuostabų šokį. Nuoširdų ačiū tarėme jų vadovei Daliai Genčiuvienei, už geranorišką bendradarbiavimą ir puikų mokinių pasirodymą.

 Pirmieji į sceną žengė Priekulės socialinių paslaugų centro karalystės šokėjai, kurie pasipuošę karališkais rūbais šoko jausmingą šokį „Meilė“. Antrieji pasirodė BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ karalystės atstovai, kurie padovanojo kilmingiesiems šventės žiūrovams nuostabų šokį – valsą. Karališkajai šeimai taip patiko karalysčių pasirodymai, kad nekantraudami norėjo išvysti sekančius. Į sceną žengė Kretingos dienos veiklos centro karališkasis šokių kolektyvas, kuris savo šokiu mums įrodė, kad net gyvenimas po lietumi gali būti be galo nuostabus. Nepaprastai jautrų ir kupiną meilės pasirodymą mums pademonstravo Viliaus Gaigalaičio globos namų gyventojas ir jo vadovė Irena Donskovienė. Svečiai iš tolimosios Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro karalystės savo šokiu mus įtikino, kad draugystė yra didžiausia dovana. Laukdami savo pasirodymo, nekantriai žvilgčiojo ir kitos pas mus į svečius atvykusios karalystės šokėjai – tai Šilutės socialinių paslaugų centro karališkasis šokių kolektyvas, kuris mums padovanojo spalvingą šokį „Candy“ ir visus susirinkusius prajudino „Piratų mankšta“. Palangos miesto socialinių paslaugų karalystė mus nustebino savo išradingumu ir originaliu pasirodymu, kuris sukėlė daug teigiamų emocijų. Pamaloninti dalyvių pasirodymų Karalius ir Karalienė pakvietė svečius prie šventinio užkandžių stalo pasistiprinti ir atgauti jėgas. Po didžiosios pertraukos visi šventės dalyviai grižo į karalystę, stebėti kitų karališkųjų pasirodymų. Iš Plungės socialinių paslaugų centro karalystės atvykę šokėjai mums pašoko mįslingą šokį „Juoda- balta“. Iš Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos Viltis“ karalystės atkeliavo vyriškas kolektyvas, kuris mums padovanojo ritmingą šokį „Tu mano draugas“. Ventos socialinės globos namų karališkasis kolektyvas mus pralinksmino vaivorykštės spalvomis ir energija trykštančiu pasirodymu „Kirmėliukas Infantino“. Iš Gargždų socialinių paslaugų centro karalystės atvykęs kolektyvas mums pašoko šokį „Sirtakis“. Šokančiųjų akys blizgėjo meile šokiams, o iš lūpų nedingo plačios šypsenos. Net nepajutome kaip atėjo laikas skelbti šventės pabaigą. Užbaigti ją buvo pakviestas Priekulės socialinių paslaugų centro kolektyvas „Ritmo banga“, kuris padovanojo šokį „Juoda – balta“ ir su trenksmu užbaigė šį Respublikinį Neįgaliųjų šokių saviraiškos festivalį„5J“ (Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas).

 Visoms renginyje dalyvavusioms karalystėms buvo įteiktos atsiminimų dovanėlės bei diplomai, kurie primins šį iškilmingą šokių pokylį. Na, o šios šventės estafetę Priekulės socialinių paslaugų centro karalystė perdavė Šilalės socialinių paslaugų namų rūmams. Nekantriai laukiame kitų metų, kuomet vėl susitiksime ir linksmai praleisime laiką su Jumis draugai! Iki kitų susitikimų mielieji!

 

Užimtumo specialistė Gintarė Berenytė

2016-11-28

Skip to content