Menu Close

Tarptautinė Tolerancijos diena 2020 m.

2020-11-18

Lapkričio 16 d. Priekulės socialinių paslaugų centre minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Kitaip, nei įprastai kasmet, šiemet minėjimas vyko mažose paslaugų gavėjų grupelėse. Užsiėmimų metu diskutavome, analizavome įvairias situacijas, kiekvienas ant lapelio užrašėme kaip mes suvokiame tolerancijos apibrėžimą, atlikome testą, kuris padėjo mums suprasti, kiek gi tolerancijos mes turime savyje bei spalvinome šių metų simbolį – dėlionę (raides, iš kurių vėliau klijavome žodį – TOLERANCIJA).

TOLERANCIJA – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes patys.

MES VISI SKIRTINGI, TAČIAU VISI – ŽMONĖS. Mes, žmonės, skiriamės ne tik savo išore (plaukų spalva, odos spalva, ūgiu, svoriu ir kt.), tačiau ir savo vidumi – kai kurie žmonės geba puikiai skaičiuoti, kai kurie spalvinti ar užburiančiai gražiai šokti, o kai kurie gali parašyti knygą ar net sukurti robotą, išrasti vaistus! Žmonės tiki į skirtingus Dievus (įvairių religijų žmonės), žmonės turi skirtingą požiūrį į politiką, meną, mokslą… Mes, žmonės – skirtingi, unikalūs, tačiau viskas čia yra gerai! Svarbiausia, kad mes, žmonės, kasdien neužmirštume TO ir sutikę kitokį nei mes patys – gerbtume jį bei jo skirtumus, būtume mandagūs ir pakantūs.

Linkime ir patys sau, ir Jums, mielieji, būti kuo labiau tolerantiškiems vieni kitiems, ypač tokiu emociškai įtemptu laikotarpiu, kokį turime šiai dienai.

 

Psichologė Goda Almanaitė

{gallery}20.11.19{/gallery}

Skip to content