Menu Close

Archyvas

            EKSKURSIJA LAIVU PO KLAIPĖDOS JŪRŲ UOSTĄ  

2016 m. rugpjūčio 5 dieną centrą lankantiems vaikams buvo surengta netikėta išvyka į Klaipėdą. Vaikai dalyvavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos organizuojamoje pažintinėje valandos trukmės ekskursijoje po uostą pramoginiu laivu „Venus S“. Pažintinės iškylos metu vaikai susipažino su vieninteliu šalies uostu, išgirdo gidės pasakojimą apie uosto darbą, atplaukiančius laivus, gabenamus krovinius, išvydo suskystintųjų gamtinių dujų laivą – terminalą „Independence“. Pasiplaukiojimas pramoginiu laivu vaikams buvo nauja, įdomi patirtis, palikusi malonių įspūdžių. Tikimės ir kitais metais sudalyvauti smagioje ekskursijoje ir paplaukioti nauju maršrutu jūros vartų link.


2016 08 09

 Išvyka į Dinozaurų parką

Rugpjūčio 8 d. Priekulės socialinių paslaugų centro klientams su negalia buvo parengta staigmena – išvyka į Dinozaurų parką. Pati gamta leido mums dar pasilepinti saule, pasivaikščioti po Dino parką, grožėtis ir stebėtis įspūdingais vaizdais. Klientai buvo sužavėti  5D formatu sukurtu filmuku – tai paliko neišdildomą įspūdį. Po pasivaikščiojimo  jaukioje kavinėje prie tvenkinio mėgavomės kava, sausainiais, ledais; dalinomės patirtais įspūdžiais. Namo grįžome linksmi ir dėkingi už staigmeną ir turiningai praleistą laiką.

{gallery}16.08.12{/gallery}


 2016 08 08

PROTŲ MŪŠIS VAIKŲ DIENOS CENTRE

2016 m. rugpjūčio 4 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro salėje vyko įnirtinga kova – „Protų mūšyje“ atkakliai varžėsi 4 vaikų komandos. Žaidėjams teko atsakinėti į klausimus iš 5 skirtingų temų: 1) istorija; 2) gamta ir žmogus; 3) geografija; 4) lietuvių kalba; 5) matematika. Kiekvienam burtų keliu ištrauktam klausimui aptarti ir rasti teisingą atsakymą komanda turėjo po 1 minutę. Žiūrovai ir sirgaliai ekrane atidžiai sekė laiką ir skaičiavo tirpstančias sekundes. Stengdamiesi pademonstruoti savo žinias ir įveikti klausimus, komandos nariai rinko taškus. Po paskutinio „Blic“ klausimų turnyro 0,5 taško išsiveržė ir protų mūšį laimėjo „Geografų“ komanda. Dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir gardumynais. Po apdovanojimų puiki nuotaika tęsėsi stebint sukurtą filmuką apie vaikų šokio saviraiškos būrelio „Laisvė“ užsiėmimus. Kiekvienam buvo smagu išvysti save šokantį sukurtame filmuke. Šventinę popietę užbaigė smagūs šokiai pagal programą „Just dance“, šoko visi – ir maži ir dideli, šypsenos nedingo nuo vaikų veidų, net ir nuvargus nesinorėjo sustoti. Vaikams atgauti jėgas padėjo paruoštos vaišės ir skanumynai.


 2016 07 27

PRIEKULĖS LAISVĖS KOVŲ IR TREMTIES MUZIEJAUS DEŠIMTMETIS

Liepos 22 d. vyko Priekulės laisvės kovų ir tremties muziejaus dešimtmečio minėjimas. Dalyvavome ir mes, Priekulės socialinių paslaugų centro bendruomenė. Esame dėkingi už pakvietimą dalyvauti tokiame masiniame renginyje, nes dalyvavimas renginiuose skatina neįgaliųjų saviugdos procesus, lavina kantrybę, leidžia jiems pasijusti svarbia visuomenės dalimi.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, bei kiti garbūs valdžios atstovai, dvasininkai ir visi geros valios žmonės, kuriems svarbu išsaugoti ir puoselėti istoriją. Renginiui iškilmingumo suteikė ir visus šventės dalyvius pradžiugino Karinių jūrų pajėgų orkestro koncertas ir tremtinių choras „Atminties aidai“.

Po šio nuostabaus renginio kupini teigiamų emocijų grįžome į centrą ir prie arbatos puodelio dalinamės maloniais prisiminimais.


2016 06 30

Jūra mūsų laukė…

Išsipildyti neįgalių klientų norams padėjo ir  palankus birželio paskutinės dienos oras. Nuo pernai planuota kelionė į „ Žvejo sodybą“ ir paplūdimį turiningai praleisti kelias laisvas valandas –išsipildė.

Pasigrožėję ir pasivaikščioję po nuostabią  sodybą, klientai pasivaišino savo mėgstamais patiekalais, dalinosi įspūdžiais ir labai laukė kuo greičiau pamatyti jūrą.

Pasirinkome savo laisvalaikį praleisti Monciškėse, kur mūsų neįgaliems klientams buvo sudarytos visos galimybės nevaržomai maudytis, taškytis bangose ir statyti smėlio pilis. Sunku buvo išvažiuoti, nes klientai čia dar norėjo pasilikti ir džiaugtis tomis nuostabiomis akimirkomis. Iki sekančio karto, Jūra…

 {gallery}16.07.12{/gallery}


2016-06-28

 

VAIKŲ APSILANKYMAS GINTARINIAME MIESTE – PALANGOJE

Įgyvendinamo Vaikų dienos centrų projekto “Būkime drauge” (finansuojamo iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) dėka turime daugiau galimybių plėsti vaikų akiratį – supažindinti  juos su Lietuvos istorija, kultūra, miestais, paveldu, tradicijomis. Š. m. birželio 28 d. Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centras lankėsi Lietuvos pajūrio mieste Palangoje. Perėję gražiai sutvarkytą, išpuoselėtą, gėlėmis apsodintą parką, pasidžiaugę tvenkinyje plaukiojančiomis antimis ir gulbėmis vaikai pasiekė Palangos gintaro muziejų. Muziejuje vaikai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Gintaro kelias“, kurios metu išsamiai susipažino su gintaro atsiradimo istorija, savybėmis, mokėsi pajausti jo šilumą, kvapą, išmoko atskirti tikrą gintarą nuo netikro, sužinojo apie gydomąsias galias. Po įdomios pamokos vaikai lydimi gidės keliavo po rūmus, apžiūrėjo atnaujintas muziejaus ekspozicijas, susipažino su rūmuose gyvenusių grafų Tiškevičių šeimos istorija. Didingos menės, išskirtinės interjero detalės, sietynai ir baldai darė įspūdį. Vaikams labai patiko apžiūrėti didžiausius gintaro akmenis, papuošalus, gintarus su inkliuzais. Vaikai aplankė netoliese muziejaus esantį lurdą, užkopė į Birutės kalną, pasiekė Baltijos jūros pakrantę. Čia džiaugėsi šiltu smėliu, saule, šokinėjo per bangas, ieškojo gintariukų. Smagioje ir turiningoje kelionėje laikas tarsi ištirpo, svarbiausia, kad įgytos žinios bei įspūdžiai vaikams išliks ilgam…


2016-06-27

PREVENCINĖ PASKAITA VAIKAMS “NARKOTIKAMS NE!”

Birželio 26-oji – Tarptautinė kovos su narkomanija diena. Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis), siekiant atkreipti dėmesį į šią skaudžią problemą, šviesti vaikus bei vykdyti narkomanijos prevenciją Priekulės socialinių paslaugų Vaikų dienos centro darbuotojai inicijavo prevencinę informacinę paskaitą „Narkotikams ne“ centrą lankantiems vaikams. 2016 m. birželio 27 d. centre apsilankė Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Rasa Jonauskaitė. Ji supažindino vaikus su narkomanijos problema, paplitimu, narkotinių medžiagų vartojimo priežastimis, sukeliamomis problemomis bei skaudžiomis pasekmėmis – atsirandančiomis ligomis, išvaizdos pokyčiais. Pareigūnė paskaitos dalyvius informavo apie gresiančią atsakomybę ir nuobaudas už narkotinių medžiagų įsigijimą, laikymą ar disponavimą. Vaikai galėjo užduoti klausimus pareigūnei, pasidalinti pastebėjimais. Po paskaitėlės visi žiūrėjo ir aptarė filmą „Sieki euforijos – rinkis teisingai“, kuriame siekiama parodyti, kaip svarbu yra tinkamai pasirinkti, mąstyti apie save, savo ateitį, atsispirti draugų įtakai. Daug metų narkotines medžiagas vartojantys žmonės aiškiai išsako, kad pirmasis narkotikų pabandymas dažniausiai būna lemtingas, įtraukiantis į užburtą ratą ir vedantis pražūtin. Narkotikus vartojantys asmenys atvirauja, kaip įsitraukę į narkotikų liūną jie prarado šeimą, draugus, darbą, turtą, namus, gyvenimo džiaugsmą, prarado viską. Jų teigimu „narkomanas negyvena, jis egzistuoja“. Tuo tarpu garsūs Lietuvos sportininkai rodo teigiamą pavyzdį vaikams, pasakoja apie savo svajones ir jų siekimą, įgyvendinimą, sunkų darbą. Užsiimant įdomia, aktyvia, mėgstama veikla, įsitraukiant į sportą, meną, šokį ar kitą aktyvų laisvalaikį galima save realizuoti, jausti malonumą, pasitenkinimą savo veikla, patirti sėkmę, ir nereikia ieškoti jokių svaiginančių medžiagų. Sportininkai pasakoja kaip užsispyrimas, atkaklus darbas, savos svajonės siekimas ir mėgstamas užsiėmimas teikia džiaugsmą, suteikia pasitikėjimo savimi, atneša pergales, bei tampa pajamų šaltiniu. Kad vienas netinkamas pasirinkimas siekiant euforijos netaptų lemtingas mokykimės džiaugtis smulkmenomis, draugų šypsenomis, maloniomis akimirkomis.

Dėkojame vyresniajai specialistei Rasai Jonauskaitei už bendradarbiavimą.


2016-06-23

LOBIO PAIEŠKOS IR IŠKYLA “VINGIO” PARKE

 

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis) birželio 23 dieną mistiškiausios vasaros šventės – Joninių proga Vaikų dienos centrą lankantiems vaikams buvo suorganizuota iškyla į gamtą. Visą dieną vaikai praleido Priekulės miestelio „Vingio“ parke. Pasidaliję į 2 komandas vaikai varžėsi linksmose ir atkakliose LOBIO IEŠKOJIMO varžybose. Draugiškai dirbti turėjo visa komanda, teko gerokai pasukti galvas bei pamiklinti kojas įveikiant visame parke išslapstytuose laiškuose paliktas užduotis, sprendžiant galvosūkius. Smagiausia visiems buvo įveikus išbandymus galiausiai surasti lobį su saldžiomis dovanomis. Vėliau vaikai klausėsi muzikos, žaidė krepšinį, futbolą, patys kepėsi dešreles ant laužo, vaišinosi. Pasistiprinę vaikai dalyvavo viktorinoje apie Joninių šventę, tradicijas, papročius, simbolius. Galėjo pademonstruoti savo sumanumą, linksmai praleido laiką ir papildė savo žinių bagažą. Smagią iškylą užbaigėme saldžiai – visi iškylos dalyviai buvo vaišinami ledais. Geras oras, saulė lepino mus visą dieną tad į centrą visi patenkinti, išsišėlę, laimingi susiruošėme tik popiet.


 2016 06 21

Pažintinė kelionė į Klaipėdą

Senyvo amžiaus lankytojai buvo pakviesti savo draugų – Klaipėdos valstybinės kolegijos dėstytojų, studentų – susipažinti su Klaipėdos miestu, jo senamiesčio istorija.

KVK draugai, svetingai priėmę savo įstaigoje, supažindino su Kolegijos patalpomis, savo istoriniu etnografiniu muziejumi.  Po smagaus pasisėdėjimo visi drauge išvykome į pažintinę kelionę, kurios metų istorikė Onutė įdomiai pasakojo apie Klaipėdos miesto istoriją.

Mūsų klientai labiausiai domėjosi senamiesčio praeitimi, kruizinių laivų terminalu. Realiai savo akimis pamatė tikra kruizinį laivą.

 Esame dėkingi savo draugams už suteikta galimybę artimiau susipažinti su Klaipėda. 


2016-06-14

PAŽINTIS SU GYVŪNAIS KLAIPĖDOS ZOOLOGIJOS SODE

2016 m. birželio 14 dieną įgyvendinamo Vaikų dienos centrų projekto „Būkime drauge“ (finansuojamo iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) dėka Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centro lankytojai išvyko į Klaipėdos zoologijos sodą aplankyti jo gyventojų. Vaikai susipažino su gyvūnų įvairove,  iš arti galėjo apžiūrėti įprastesnius gyvūnus – povus, pelėdas, apuokus, voveraites, triušius, ežius, antis, juodąsias gulbes, elnius, ožiukus, asiliukus, meškėnus bei išvydo daugybę zoologijos sode gyvenančių egzotiškų, iš kitų šalių ar žemynų atvežtų gyvūnų – pumų, lūšių, baltųjų vilkų, kengūrų, stručių, Afrikos karvių, makakų, jaguarų, tigrų, liūtų, lamų, kupranugarių ir kt. Džiugu, kad zoologijos sodas sėkmingai plečiasi ir pildosi gyvūnų jaunikliais, vaikams labai smagu buvo stebėti gyvūnų mažylius – žaismingus baltuosius vilkiukus, mielus tigriukus, triušiukus, ožiukus. Apsilankymas zoologijos sode vaikams buvo smagi pramoga, suteikusi naujų žinių, įspūdžių, teigiamų emocijų.


2016 06 13 

Tradicinė popietė poilsiavietėje „Ramygala“

Birželio 8 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai išsiruošė į tradicinę iškylą poilsiavietėje „Ramygala“. Nešvaistydami laiko visi užsiėmėme norima veikla: žaidėme tinklinį, kvadratą, grožėjomės gamta, žvejojome. Vėliau vyko estafetės, kuriose dalyvavo visi norintys, pasiskirstę komandomis atlikome įvairias sportines užduotis, kurios lavino reakciją, vikrumą.

Pavargę po žaidimų ir estafečių susėdome prie pietų stalo, ragavome ant laužo keptų šašlykų, kuriuos darbuotojoms padėjo kepti patys lankytojai.

Ši popietė visiems lankytojams suteikė daug teigiamų emocijų ir šypsenos puošė visų veidus. Džiaugiamės šia nuostabia tradicija, kuri kiekvienais metais suteikia galimybę pabūti gamtoje, pakvėpuoti grynu oru, visiems drauge pažaisti įvairius žaidimus ir pabendrauti.

{gallery}16.06.17.1{/gallery}


2016 06 03

Popietė „Paslėptas lobis”

Birželio 1 d. siekiant paminėti vaikų gynimo dieną, Priekulės socialinių paslaugų centrą lankantys asmenys su negalia, patys grįžo į vaikystę ir leidosi ieškoti lobio. Veiksmas prasidėjo pačiame centre, komanda susigalvojo savo pavadinimą, užrašė jį ant vėliavos ir kaip tikri lobio ieškotojai leidosi į kelią. Komandai reikėjo surasti 6 paslėptus laiškelius, kiekvienas surastas laiškelis buvo su  užuomina, kur randasi sekantis. Reikėjo atlikti ne vieną sudėtingą užduotį, kad lobio ieškotojai galėtų tęsti kelionę. Visa komanda dirbo vieningai ir stebino savo išmanumu ir gudrumu.  Laiškelis po laiškelio ir taip nuo Priekulės socialinių paslaugų centro kiemelio lankytojai atkeliavo į Priekulės Vingio parką, kur buvo paslėptas lobis. Atidarę skrynelę lobio ieškotojai rado lapelį su užrašu „Kuponas ledams“, kurį galėjo išmainyti į tikrą ledų porciją. Grįžę į centrą lankytojai iškeitė savo kuponus ir atsisėdę centro kiemelyje gardžiavosi savo rastu lobiu. Visi buvo kupini emocijų, dalijosi įspūdžiais ir džiaugėsi pasiektais rezultatais. 


2016 06 01 

KVIEČIAME APSILANKYTI PARODOSE

Birželio – liepos mėnesiais Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dituvos filiale (Dituvos g. 41 Derceklių kaimas) vyks Priekulės socialinių paslaugų centro klientų su negalia medžio pjaustinių ornamentų paroda  „Jautrumas“  ir senyvo amžiaus lankytojų tekstilės paroda „Metas kūrybai”Visus maloniai kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti nuostabiais darbeliais. Laukiame Jūsų!


 2016 06 01

 

Paskaita „STOP RŪKYMUI“

Gegužės 31 d. minint Pasaulinę dieną be tabako Priekulės socialinių paslaugų centre vyko prevencinė paskaita „STOP RŪKYMUI“, kurią vedė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniojo specialistė Rasa Jonauskaitė. Paskaitos metu klausytojai buvo supažindinami su informaciją apie cigarečių sudėtį, elektroninių cigarečių, cigarilių ir kt. rūkymo žalą. Paskaitoje dalyvavę žmonės sužinojo kokia atsakomybė gresia už nelegalių tabako gaminių pardavimą, turėjimą. Taip pat buvo rodomi prevenciniai filmukai, kurie kiekvieną privertė susimąstyti.

Esame dėkingi pareigūnei už bendradarbiavimą ir šią paskaitą, nes suteikta informacija yra labai naudinga. Tik garsiai kalbant ir supažindinant žmones su galimomis jų elgesio pasekmėmis, galime priversti juos susimąstyti ir keisi gyvenimo būdą.

 {gallery}16.06.17.2{/gallery}


2016-06-01

ŠVENČIAME VAIKŲ GYNIMO DIENĄ

Būti vaiku… šypsotis, žaisti, bėgioti, ieškoti, ragauti, stebėti, atrasti, draugauti, garsiai krykštauti, šėlti, džiaugtis mažais dalykais, pasakoti istorijas, klausytis pasakų, klausinėti, suprasti, išmokti, užaugti…  būti laimingu vaiku…

Vaikystė – trumpas, bet labai svarbus ir didžiulį pėdsaką vaiko gyvenime paliekantis laikotarpis ir tik nuo mūsų, aplink esančių, priklauso, kokią vaikystę vaikams sukursime. Birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Priekulės socialinių paslaugų centrą lankantiems vaikams buvo surengta tradicinė šventė „Vaikystės kiemas“. Vaikai centro kiemelyje piešė spalvotomis kreidelėmis, rašė linkėjimus, suposi ant sūpuoklių, darė mankštą, šoko, pūtė muilo burbulus, žaidė judriuosius žaidimus, klausėsi muzikos, smagiai leido laiką. Įgyvendinamo Vaikų dienos centrų projekto „Būkime drauge“ (finansuojamo iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) dėka vaikus šios šventės proga nudžiugino paruoštas puikus vaišių stalas, saldūs siurprizai. Visą dieną netilo muzika ir vaikų juokas, puiki nuotaika lydėjo visus šventės dalyvius. 


2016-06-01

ŠEIMŲ ŠVENTĖ „RAMYGALOJE“

Gera, kai visi šeimos nariai drauge, smagiai leidžia laiką, skiria dėmesio, rūpesčio, meilės vienas kitam. Visus šeimos narius susirinkti į bendrą būrį pakvietė Priekulės socialinių paslaugų Vaikų dienos centro kolektyvas. Dienos centrą lankantys vaikai, jų tėveliai bei kiti šeimos nariai buvo pakviesti į „ŠEIMŲ ŠVENTĘ“ – linksmą, aktyvią, turiningą dieną gamtoje – poilsiavietėje „Ramygala“. Susirinko ne mažas būrys vaikų, tėvelių, broliukų, sesučių, o jauniausiai šventės dalyvei tebuvo 10 mėnesių. Įsikūrus ir apsižvalgius poilsiavietėje vyko dalyvių rikiuotė, pasveikinimas, programos pristatymas, piratų mankšta. Vėliau šventės dalyviai savo jėgas bei vikrumą išbandė draugiškose ir nuotaikingose šeimų estafetėse. Džiugu buvo stebėti, kaip aktyviai ir azartiškai į užduotis įsitraukė mamos, palaikė savo vaikus, buvo gudrios, greitos, stengėsi laimėti. Pasportavus reikėjo atsipūsti, tad kol darbuotojos ir mamos rūpinosi dešrelių kepimu ant laužo, vaišių stalo paruošimu, vaikai bendravo, žaidė kamuoliu, bėgiojo, šoko, suposi, varžėsi vaikų estafetėse, vikrumo užduotyse.

Pietūs gamtoje buvo gausūs ir labai skanūs, taigi vaikai galėjo kaip reikiant pasistiprinti ir atgauti jėgas. Šventės dalyviai susėdo prie bendro stalo, vaišinosi, šnekučiavosi, dalinosi rūpesčiais, džiaugsmais, naujomis idėjomis. Popietės pabaigoje vaikams už pasiekimus Vaikų dienos centre ir šventėje dalyvavusioms šeimoms buvo įteiktos padėkos ir simbolinės dovanėlės. Labai džiaugiamės vaikų ir tėvelių aktyvumu, dėkojame visiems dalyvavusiems, tikimės kitais metais vėl susitikti su dar gausesniu dalyvių būriu ir taip pat smagiai praleisti šeimų šventę.

(Šventė surengta LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo Vaikų dienos centrų projekto „Būkime drauge“ lėšomis).


2016-05-31

VAIKAI LANKĖSI KARTODROME „GOKARTAS“

2016 m. gegužės 31 d. Priekulės socialinių paslaugų Vaikų dienos centro lankytojai mokslo metų užbaigimo proga išvyko į Klaipėdą. Vaikus nemokamai papramogauti – pasivažinėti kartingais – pakvietė kartodromo „Gokartas“ savininkai, vaikams tai buvo maloni, netikėta staigmena. Pasivažinėti kartingais pabandė visi – ir maži ir dideli. Pasirodo važiuoti kartingu nėra taip lengva ir paprasta, tad po instruktažo vaikams reikėjo susikaupti ir pritaikyti žinias trasoje, kad važiavimas kartingu būtų sklandus ir saugus. Vieniems sekėsi geriau, kitiems išbandymas buvo gana sudėtingas, tačiau įspūdžių užteko visiems. Apsilankymas kartodrome ir mokymasis suvaldyti kartingą vaikams buvo ne tik smagi pramoga, bet ir pamoka – tai puikus būdas mokyti vaikus laikytis disciplinos, saugaus elgesio taisyklių, tvarkos, pagarbos vienas kitam, reaguoti į perspėjimus trasoje signalinėmis vėliavėlėmis. Esame labai dėkingi „Gokarto“ savininkams už surengtą malonų siurprizą Vaikų dienos centro lankytojams.


2016 05 20

Koncertas „Būkime kartu“

Gegužės 18 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai buvo sukviesti į Priekulės muzikos mokyklos salę, kurioje vyko Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos mokinių koncertas “Būkime kartu“. Mokiniai mus džiugino nuostabiomis dainomis ir dalino mums savo nuoširdžias šypsenas. Buvo malonu girdėti ir matyti šiuos nuostabius vaikus, kurie kiekvienais metais mus stebina savo linksmais ir nuoširdžiais pasirodymais. Dėkojame I. Simonaitytės gimnazijai už nuoširdų bendradarbiavimą. Visi nekantriai lauksime sekančių pasirodymų.


2016 05 12

Pozityvios tėvystės įgūdžių mokymai

Priekulės socialinių paslaugų centre

Nuo 2016 m. balandžio 1 d. Priekulės socialinių paslaugų centras įgyvendina LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą vaikų dienos centrų veiklos projektą „Būkime drauge“. Projekto tikslas – plėsti vaikų dienos centro veiklą ir teikiamų paslaugų įvairovę vaikams iš socialinės rizikos, nepasiturinčių gyventojų šeimų bei jų šeimos nariams. Nuo balandžio 19 d. iki gegužės 10 d. Priekulės socialinių paslaugų centre buvo rengiami „Pozityvios tėvystės įgūdžių mokymai“, kurių metu buvo siekiama tėvams, globėjams suteikti žinių ir įgūdžių, reikalingų visaverčiam bendravimui su vaikais. Užsiėmimų metu tėvai įgijo žinių apie skirtingo amžiaus vaikų raidos ypatumus ir poreikius, ryšio su vaiku kūrimą, jausmų supratimą ir valdymą, problemines vaikų ugdymo situacijas, jų įveikimo galimybes, pozityvios disciplinos būdus. Mokymuose dalyvavo 9 tėvai iš Priekulės seniūnijos. Siekiant formuoti pozityvios tėvystės nuostatas, tėvams suteikti žinių, stiprinti jų bendravimo su vaikais įgūdžius nuo rugsėjo mėnesio bus organizuojami „Pozityvios tėvystės įgūdžių mokymai“ visose Priekulės socialinių paslaugų centro aptarnaujamose seniūnijose.


2016 05 06

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų sveikinimai

Priekulės socialinių paslaugų centrą aplankė Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai su dėstytoja Nijole Bytautiene. Jie tarė nuoširdžius, meilės kupinus žodžius  Mamoms. Atviro  bendravimo metu mūsų klientai išreiškė savo teigiamas emocijas  apie žodį „ Meilė“, deklamavo eiles, simboliškai buvo įrašyti į kolegijos studentų sąrašą.

Studentai turėjo galimybę susipažinti su įstaigos klientais, buvo maloniai nustebinti jų kūrybingumu, nuoširdumu,  atvirumu ir noru toliau tęsti draugystę.

 {gallery}16.05.11.1{/gallery}


2016 05 05

Išvyka pas draugus – delfinus

Antri metai vyksta Priekulės socialinių paslaugų centro senyvo amžiaus klientų  nuoširdus bendradarbiavimas su Klaipėdos Jūrų muziejumi – delfinariumu. Vykdami į svečius, klientai savo rankomis puošė, dekoravo ir padovanojo delfinariumui laivo maketą.

Išvykos metu vyko edukacinis užsiėmimas „ Aš esu delfinas“. Po įdomaus  užsiėmimo, kurio metu daug sužinojome apie delfinų gyvenimą, jų gebėjimus ir stebuklingas galias, buvome pakviesti į Saulės įlanką stebėti jūrų liūtų įspūdingo pasirodymo.

Delfinariumo administracija padovanojo senyvo amžiaus klientams  naują delfinų programą, delfinų pieštą paveikslą, bendrą nuotrauką su mūsų draugais delfinais. 

Priekulės socialinių paslaugų centro klientai labai džiaugiasi kelione, patirtais neišdildomais įspūdžiais ir taria nuoširdų AČIŪ savo draugams. 

 {gallery}16.05.11.2{/gallery}


2016 04 28 

KVIEČIAME APSILANKYTI PARODOSE

Gegužės mėnesį Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Priekulės skyriuje vyks Priekulės socialinių paslaugų centro klientų su negalia medžio pjaustinių ornamentų paroda  „Jautrumas“ ir senyvo amžiaus lankytojų tekstilės paroda „Metas kūrybai”. Visus maloniai kviečiame apsilankyti ir pasidžiaugti nuostabiais darbeliais. Laukiame Jūsų!


2016 04 28

Popietė „Švelniausios mamos rankos“

 

Balandžio 27 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko šventinė popietė „Švelniausios mamos rankos“, skirta paminėti mamos dienai. Centro lankytojai mamas nudžiugino gražiausiomis eilėmis, nuostabiausiomis solinėmis dainomis ( „Mama“, „Tu mano žvaigždė“, „Aš pamilau lauko gėlę“), jautriu spektakliu „Jausmų sala“ ir originaliu trumpu filmuku „Švelnios mamos rankos“, kuriame visi centro lankytojai dėkojo ir sakė nuoširdžiausius žodžius savo mylimoms mamos. Ši šventė buvo kupina teigiamų emocijų, iš mamyčių akių krito ne viena džiaugsmo ašara, lūpose nedingo šypsenos matant savo vaikus atliekančius numerius skirtus joms. Salėje tvyrojo šiluma, meilė ir dėkingumas, patys tikriausi ir tyriausi jausmai, kuriuos mama jaučia savo vaikui, o vaikas mamai. Šventės pabaigą vainikavo bendra Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojų atliekama daina „Mama, kaip tu laikais“ ir mamoms įteiktos rankų darbo gėlės. Vėliau mamos buvo pakviestos prie paruošto vaišių stalo, atsigerti kavos ir pasišnekučiuoti.

{gallery}16.05.11.3{/gallery} 


 2016 04 22

Koncertas „Pavasarinė garsų puokštė“

 

Balandžio 21 d. Priekulės socialinių paslaugų centrą aplankė draugai iš Priekulės muzikos mokyklos ir Veiviržėnų muzikos mokyklos. Jie padovanojo koncertą „Pavasarinė garsų puokštė“. Šių mokyklų mokiniai mus džiugino įvairiomis akordeono melodijomis. Grojančių mokinių akys spindėjo meile muzikai, o rankos mikliai „maigė“ akordeono klavišus, buvo nepaprastai malonu klausyti šių melodijų, kurios palietė kiekvieno klausytojo širdį. Klausydami grojamų melodijų pajutome pavasario dvelksmą, kuris pakėlė nuotaiką ir praskaidrino dieną. Esame be galo dėkingi šiems nuostabiems moksleiviams ir jų vadovams už tai, kad mūsų nepamiršta ir kaip ir kiekvienais metais mus džiugina originaliais pasirodymais. Tikimės, kad dar ne kartą šie nuostabūs muzikantai atvyks pas mus ir sukels salėje ovacijų bangą.

 {gallery}16.05.11.4{/gallery}


2016 04 22

Apsilankymas Klaipėdos miesto globos namuose

Balandžio 21 d. Priekulės socialinių paslaugų centro senjorai su dainų ir eilėraščių programėlė „Būkime drauge“ svečiavosi Klaipėdos miesto globos namuose. Pažintis buvo labai maloni – visi kartu dainavome žinomas lietuvių liaudies dainas, dalinomės įspūdžiais, maloniai bendravome prie arbatos puodelio. Po renginio globos namų klientai aprodė savo  jaukias gyvenamąsias ir kitas patalpas.

Susitikimo metu Priekulės socialinių paslaugų centro klientai nuoširdžiai pakvietė Klaipėdos miesto globos namų senjorus artimiausiu metu apsilankyti mūsų įstaigoje. Norime pratęsti bendravimą, tikėdamiesi, kad šie susitikimai suartins panašaus amžiaus žmones ir taps tradicija.

 {gallery}16.04.28{/gallery}


 2016 04 22

Sportinės varžybos „J.V.A. (Judrumas. Vikrumas. Atidumas)“

 

Balandžio 21 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko sportinės varžybos „J.V.A. (Judrumas. Vikrumas. Atidumas)”. Šventėje dalyvavo dešimt centro lankytojų, kurie buvo susiskirstę ir dvi komandas: „Greituoliai – sveikuoliai“ ir „Priekulės banga“.  Dalyviai susigalvojo  pavadinimą ir šūkį. Varžybose komandoms buvo paruoštos 5 užduotys: „Ridenk kamuolį“, „Balionai“, „Suplyšęs maišas“, „Sudėliok šūkį“, „Atspėk“. Komandos buvo labai aktyvios ir stengėsi pasiekti kuo geresnių rezultatų, joms puikiai sekėsi bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje. Įvykdžius visas užduotis ir susumavus rezultatus buvo paskelbta nugalėtojų komanda. Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.

 {gallery}16.05.11.5{/gallery}


2016 04 03

ĮGYVENDINAME VAIKŲ DIENOS CENTRŲ PROJEKTĄ

„BŪKIME DRAUGE“

 

Nuo 2016 m. balandžio 1 d. Priekulės socialinių paslaugų centras įgyvendina LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą vaikų dienos centrų veiklos projektą „Būkime drauge“. Projekto tikslas – plėsti vaikų dienos centro veiklą ir teikiamų paslaugų įvairovę vaikams iš socialinės rizikos, nepasiturinčių gyventojų šeimų bei jų šeimos nariams: teikti bendrąsias socialines, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, psichologines ar krizių įveikimo pagalbos, sociokultūrines, laisvalaikio užimtumo organizavimo paslaugas, ginti vaiko teises, padėti vaikui adaptuotis šeimoje bei visuomenėje.

Projektas skirtas vaikams nuo 6 iki 18 metų iš socialinės rizikos, nepasiturinčių gyventojų ir krizinę situaciją išgyvenančių šeimų, gyvenančių Priekulės, Agluonėnų, Veiviržėnų, Judrėnų seniūnijose. Atsižvelgiant į šeimos poreikius bei interesus vaikams ir jų šeimos nariams teikiamos reikalingos socialinės  paslaugos: vykdomas šeimų konsultavimas,  individualus vaikų, tėvų psichologinis konsultavimas, „Pozityvios tėvystės mokymai“. Vedami užsiėmimai, skirti ugdyti vaiko socialinius ir gyvenimo įgūdžius, formuoti vaiko charakterį, stiprinti pasitikėjimą savimi, skatinti draugiškumą, pagarbą vienas kitam.Socialinių įgūdžių ugdymo grupės „Aš galiu“ tikslas – mokyti vaikus konstruktyviai, efektyviai spręsti jiems iškilusias problemas ugdyti gebėjimus prisitaikyti visuomenėje ir elgtis pozityviai. Psichologinio atsparumo didinimo užsiėmimai vaikams skirti ugdyti vaikų savęs supratimą ir savigarbą, mokyti atpažinti mintis, jausmus ir emocijas. Etiketo ir higienos įgūdžių ugdymo ir palaikymo užsiėmimų metu vaikai mokosi mandagumo, pagarbos, kultūringo elgesio taisyklių, siekiama stiprinti vaikų sveikatą, skatinti rūpinimąsi savimi, ugdyti asmeninės higienos įgūdžius.

Projekto įgyvendinimo metu vykdomos įvairios užimtumo veiklos vaikams:Meninės kūrybinės dirbtuvės; Sporto būrelis „3S“ (Sportas. Stiprybė. Sveikata.); Šokių saviraiškos užsiėmimai „Laisvė“; Fotografijos būrelis „Blyksnis“.

Įgyvendindami projektą siekiame įtraukti vaikus į visuomenei naudingą veiklą, skatinti  sąmoningumą, savanorystę, dalyvavimą savanoriškoje  „Maisto banko“ akcijoje, prevenciniuose renginiuose, formuoti teisingas nuostatas – „Savaitė be patyčių“, „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ ir kt. Siekiant patenkinti vaikų pažinimo, atradimo poreikius, gerinti vaikų komunikaciją su bendraamžiais, gilinti žinias, plėsti akiratį, visapusiškai ugdyti vaiko asmenybę organizuojami renginiai, šventės, rengiamos pažintinės išvykos.

Dienos centras siekia plėsti teikiamų socialinių paslaugų spektrą, bendradarbiauti su projekto partneriais, specialistais teikiant vaikams ir šeimoms reikalingą pagalbą ir paslaugas, sistemiškai dirbti su vaiku, šeima bei bendruomene, siekiant pozityvių pokyčių ir sėkmingos socializacijos visuomenėje.


2016 03 30

Velykinė popietė „Riedėk, marguti margas

 

Velykos – tai Kristaus prisikėlimo ir gamtos atbudimo šventė. Ši šventė tradiciškai minima ir Priekulės socialinių paslaugų centre, todėl kovo 29 d. visi centro lankytojai buvo sukviesti į salę, kurioje vyko Velykinė popietė „Riedėk, marguti margas“. Šventėje dalyvavę lankytojai buvo supažindinami su Velykų tradicijomis ir papročiais, taip pat jie turėjo progą pasiklausyti gražiausių eilių apie šią pavasario šventę ir žinoma susigrumti margučių ridenimo varžybose. Kiekvienas išsirinkęs po margutį rideno jį loveliu ir stengėsi numušti kitą margutį. Visi labai aktyviai dalyvavo varžybose, geriausiai pasirodę dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis velykinėmis dovanėlėmis. Salėje tvyrojo gera nuotaika, visi džiaugsmingai žaidė, dalijosi savo patirtimis. Linksmi ir aktyvūs išskėstomis rankomis pasitikome taip ilgai lauktą pavasarį.

{gallery}16.04.07.2{/gallery}


 2016 03 28

KARTU GALIME DAUGIAU

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

Kas yra patyčios? Atsako vaikai. Patyčios – „kai skriaudžia, mušasi, juokiasi…“; „kai kitam vaikui atsitinka nelaimė ir iš jo tyčiojasi…“; „kai šaiposi, apšneka, juokiasi ir vadina visaip, nuo jų bėgi…“; „tai psichologinis smurtas ar panašiai“; „kai juokiasi, šaiposi, apkalba ir visokiais žodžiais apvadina, skriaudžia…“; „kai kitas vaikas iš ko nors tyčiojasi, tai yra muša ir juokiasi…“

Kaip ir kasmet š. m. kovo 14-20 dienomis visoje Lietuvoje buvo įgyvendinama akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į vaikų ir suaugusiųjų dialogą, skatinama vaikus išdrįsti papasakoti apie patyčias suaugusiajam. Prie šios iniciatyvos jau ne pirmus metus prisidedame ir mes. Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centre buvo vykdomos įvairios prevencinės veiklos ir užsiėmimai. Kovo 18 d. vaikai dalyvavo užsiėmime „Skundimas ar pagalbos prašymas“ – mokėsi atpažinti situacijas, išsiaiškinti ir suprasti, kada būtina kreiptis į suaugusiuosius, prašyti pagalbos, vaikai daug diskutavo, reiškė savo mintis. Kovo 21 d. vaikų dienos centro lankytojai piešė tema „STOP patyčioms“, kiekvienas pristatė savo piešinį draugams, dalinosi savo pastebėjimais. Kovo 22 d. moksleivių atostogas dienos centre leidžiantiems vaikams buvo vedamas užsiėmimas su psichologe „Patyčios tarp mūsų“. Užsiėmimas vestas dviem vaikų grupėms pagal amžių. Mažųjų (6-11 m.) grupės dalyviai buvo labai susikaupę, atidūs, aktyviai įsitraukė į veiklą – apibūdino patyčių situacijas, išskyrė netinkamo elgesio pavyzdžius, noriai darė užduotis, įdėmiai klausėsi patarimų ir rekomendacijų. Vyresniųjų (12-17 m.) grupės nariai atlikę užduotis bei pasidaliję nuomonėmis žiūrėjo mokomąjį filmą „Cyberbully“ („Virtualios patyčios“). Po peržiūros vyko diskusija ir filmo aptarimas kartu su psichologe.

Siekiant kuo aktyviau prisidėti prie šios puikios akcijos bei paskatinti įsitraukti vaikus, centro darbuotojų iniciatyva buvo filmuojamas ir kuriamas prevencinis filmukas „Stabdykim patyčias“. Filmuko kūrime dalyvavo vaikai savanoriai. Jie reiškė savo mintis apie patyčias, skriaudžiamus vaikus bei skriaudėjus, išsakė mintis, kur galima kreiptis pagalbos, dalinosi savo patirtimi. Atviras kalbėjimas apie patyčių problemą palietė kiekvieną, paskatino susimąstyti, apgalvoti situacijas, savo elgesį, padaryti tam tikras išvadas. Džiaugiamės, kad vaikai prisijungė, aktyviai dalyvavo, dalinosi. Savo mažu indėliu visi siekiame pokyčių sprendžiant skaudžią patyčių problemą, juk visi kartu mes galime daugiau.


2016 03 28

„ATSPINDŽIAI 2016“

 

Š. m. kovo 24 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai dalyvavo Dienos veiklos centro (Kretinga) organizuojamame Tarptautinės teatro dienos paminėjime „Atspindžiai 2016“. Šiame renginyje pasirodė: Priekulės socialinių paslaugų centras, Kretingos Simono Daukanto mokykla, Dienos veiklos centras (Kretinga), Klaipėdos aklųjų centras, Šilutės socialinių paslaugų centras, Gargždų socialinių paslaugų centras, Panevėžio jaunuolių dienos centras, SIŽGB „Klaipėdos viltis“ ir kt.

Visi dalyviai džiugino žiūrovus nuostabiais pasirodymais – vaidino, šoko, dainavo. Priekulės socialinių paslaugų centro teatro trupė „Pasakoriai“ pristatė savo naujausią spektaklį „Jausmų sala“. Šventė „Atspindžiai 2016“ tai puiki galimybė susitikti su draugais, pabendrauti ir išreikšti save teatre. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai iš šventės grįžo kupini teigiamų emocijų, su nuostabiomis dovanomis ir nekantriai laukė naujų susitikimų.

 {gallery}16.04.07.1{/gallery}


 2016 03 15

MOTERS DIENA 

 

Kovo 8–oji – ypatinga diena moterims, kurios šią dieną yra pačios svarbiausios. Priekulės socialinių paslaugų centrą lankantys vyrai labai gerbia ir myli dailiosios lyties atstoves, todėl nusprendė šią šventinę dieną moteris palepinti savo pasirodymais ir savo pačių sukurtomis pavasarinių žiedų puokštėmis. Visas centro damas vyrai sukvietė į salę, kurioje prasidėjo šventinė programa. Renginio vedėjai papasakojo iš kur atsirado ši graži tradicija – švęsti moters dieną, kokia yra jos reikšmė. Vėliau vyrai deklamavo gražiausias eiles, skirtas moterims, dainavo dainas „Meilės laivas“, „Gal ir teks bučiuot“. Moterų veiduose spindėjo šypsenos, jos audringais aplodismentais palaikė vyrų pasirodymus ir ne kartą prašė pakartoti. Moterys tikino, kad jaučiasi labai pagerbtos ir patenkintos, kad sulaukė šitiek nuostabių vyrų dėmesio, kurie jas apipylė komplimentais ir pavasariniais žiedais. Po šaunių vaikinų pasirodymų, moterys buvo pakviestos dalyvauti įvairiuose žaidimuose ir rungtyse, šie užsiėmimai sukėlė daug teigiamų emocijų. Vėliau vyko šventinė diskoteka, kurioje linksminosi net garbingo amžiaus damos.

{gallery}16.03.17{/gallery}


2016 03 09

VELYKINĖ MUGĖ !!!

Maloniai kviečiame apsilankyti KOVO 14 – 18 d. nuo 8.30 iki 16.30 valPriekulės socialinių paslaugų centre, kuriame vyks VELYKINĖ MUGĖ ir atvirų durų diena. Tik pas mus galėsite įsigyti įvairiausių rankų darbo suvenyrų ir dovanėlių, kuriomis nudžiuginsite savo artimuosius. Laukiame Jūsų !


2016 03 08

LIETUVA – ŠALIS MANA

Tėvynė mūsų žemė

Tėvynė — mūsų žemė.
Saulė. Miškas.

Tėvynė—iškilmingas obeliskas.

Tėvynė mus globoja.
Ir apsaugo

Visus vaikus, mamytę, šviesą, draugą.

Tėvynė — kur mes augam.
Kur mes gimę.

Ir akmenėlis, ir gėlė—Tėvynė.

Ir tie, kurie kadaise ją apgynė,
Ir aš, ir mes —
Visi visi — Tėvynė. (
R. Skučaitė)

Siekiant paminėti mūsų tautai svarbią datą – vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centrą lankantys vaikai papildomų žiemos atostogų metu turėjo daug veiklų ir užsiėmimų, susijusių su gimtuoju kraštu, tėvyne Lietuva. Vaikai giedojo tautinę giesmę, darė margaspalvius koliažus, susijusius su Lietuvos tradicijomis, valgiais, gamta, sporto šakomis, garsiais žmonėmis. Žinių patikrinimui bei pagilinimui surengta viktorina „Mano Lietuva“, kurioje visi vaikai pasiskirstę į komandas ryžtingai varžėsi ir norėjo kuo geriau pasirodyti. Patys sumaniausi ir daugiausiai žinių apie savo gimtąjį kraštą turintys vaikai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Meninių užsiėmimų metu vaikai darė trispalvės vėliavėles, gėles, noriai, atsakingai ir kruopščiai kūrė piešinius, atspindinčius Lietuvą, jos istoriją, gamtą, išskirtinumus. Nuo šių metų kovo 7 dienos Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos Priekulės filiale eksponuojama vaikų sukurtų piešinių paroda „Lietuva – šalis mana“. Maloniai kviečiame visus apsilankyti ir pasigerėti vaikų darbeliais.

{gallery}16.03.16{/gallery} 


2016 02 24

 

VASARIO 16 – TOSIOS POPIETĖ

 

 

Vasario 16 – toji (Valstybės atkūrimo diena) – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Ši istorinė data Priekulės socialinių paslaugų centre minima kasmet. 

Šventės dalyviai sugiedojo Lietuvos himną, o vėliau dalyvavo viktorinoje „Lietuva brangi“, kurioje pasitikrino savo žinias apie žymias Lietuvos vietas, žymius Lietuvą garsinusius žmones, lietuviškas tarmes ir t.t. Buvo sudarytos penkios komandos, kurios dalyvavo draugiškoje kovoje dėl nugalėtojo titulo. Pradžioje komandos turėjo išsirinkti savo kapitonus, sugalvoti komandos pavadinimus ir šūkius. Vėliau buvo skiriamos įvairios užduotys: išsibarsčiusių Tautiškos giesmės žodžių surinkimas, miestų pavadinimų surašymas abėcėlės tvarka, Lietuvos puošmenų tarmių atpažinimas, žymių rašytojų bei poetų portretų atpažinimas ir kt. Visi vieningai dirbo komandose ir sprendė užduotis. Tačiau išanalizavus rezultatus laimėjo komanda „Patriotai“. Komandos nariai buvo patenkinti, džiaugėsi savo gautais saldžiais prizais ir jais vaišino kitas komandas. Po įdomios viktorinos, buvo žiūrimi vaizdo klipai ir klausoma dainų apie Lietuvą.

 


2016 02 23

 Valentino dienos popietė „Meilės sūkuryje“

Vasario 15 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko šventinė popietė „Meilės sūkuryje“, skirta Valentino dienai paminėti. Į įvairiausiais meilės akcentais papuoštą salę sugūžėjo linksmieji centro lankytojai. Visiems susirinkus žodį tarė renginio vedėjai. Jie papasakojo Valentino dienos atsiradimo istoriją, jos papročius ir tradicijas, vėliau nuostabiomis eilėmis apie meilę mus džiugino centro lankytojai. Popietės metu buvo žaidžiama daug įvairiausių žaidimų: „Šokis ant laikraščio“, „Šokis su balionu“, „Sukurk eilėraštį apie meilę“ ir kt. Visi šventės dalyviai noriai dalyvavo rengiamuose žaidimuose, stengėsi ir už tai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Svarbus akcentas popietėje buvo „Meilės paštas“, į kurį vykstant šventei visi norintys galėjo mesti savo meilės laiškelius ir pasveikinti mylimus žmones, šis paštas buvo išdalintas popietės pabaigoje. Vėliau šventės dalyviai buvo pakviesti prie vaišių stalo, o pasistiprinus buvo pasiūlyta apsilankyti šventinėje Valentino dienos diskotekoje. Valentino diena – šventė per kurią nė vienas žmogus neturi jausti vienišas, šią dieną reikia dalintis meile ir skleisti ją plačiai, kad ji pasiektų mūsų mylimų žmonių širdis. Priekulės paslaugų centre vasario 15 d. visus centro lankytojus palietė šis gražus ir tyras jausmas, tai buvo matoma kiekvieno kliento šypsenoje ir spindinčiose akyse.

 {gallery}16.03.07.1{/gallery}


2016 02 19

Užgavėnės

Užgavėnės – paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo, daugelio dar vadinama vaisingumo žadinimo, skalsos ir gausumo skatinimo švente.

Nors šiais 2015 metais esame primiršę, ką reiškia tikra žiema ir pusnys iki kelių, tačiau vis tiek pavasarėlis yra laukiamas metų laikas, todėl ir Priekulės socialinių paslaugų centre vasario 9 d. vyko Užgavėnių šventė. Dauguma centro lankytojų pasipuošę įvairiausiomis kaukėmis (čigonėlių, velniukų, pabaisų ir kt.) sugūžėjo į Priekulės socialinių paslaugų centro kiemelį. Visi persirengėliai šurmuliavo, dalinosi prisiminimais, buvo supažindinti su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais, o vėliau pakviesti aplankyti Priekulės miestelio įstaigas ir pasidalinti gera nuotaika. Savo gražiausiomis dainomis, eilėraščiais ir šokiais džiuginome Priekulės miestelio seniūnijos, bibliotekos ir kitų įstaigų darbuotojus bei lankytojus, taip pat šypsenų ir gražių žodžių sulaukėme ir iš gatvėje sutiktų praeivių. Sutiktiesiems linkėjome darbingų, gerų ir sočių metų ir žinoma greitai sulaukti pavasario. Už gražius žodžius ir linkėjimus buvome apdovanoti dovanėlėmis.

Grįžę į centro kiemelį šokome aplink laužą, dainavome dainas, o vėliau stebėjome aršią Kanapinio ir Lašininio kovą. Po ilgos ir alinančios kovos Lašininis buvo nugalėtas Kanapinio, visi džiaugsmingais šūksniais sveikinome laimėtoją ir norėdami, kad kuo greičiau ateitų taip laukiamas pavasaris ant laužo deginome Morę.

Visi centro lankytojai kupini teigiamų emocijų grįžo į centrą, dalijosi įspūdžiais, vaišinosi blynais ir surinktomis saldžiomis vaišėmis. Popietę užbaigėme šventinėje diskotekoje, kurioje trypėme, šokome ir jėgų negailėjome…

{gallery}16.03.07.2{/gallery}


2016 01 25

Sausio 13 d. minėjimas

Minint sausio 13 – ąją, Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai ir darbuotojai prisijungė prie akcijos „Neužmirštuolė“ ir pasipuošė simboliniais žiedais. „Laivės gynėjų diena“  buvo minima ir  Priekulės socialinių paslaugų centre. Centrą lankantys asmenys susirinko salėje ir popietę pradėjo giedodami Lietuvos himną. Vėliau buvo prisiminti kraupūs sausio 13-osios nakties  įvykiai ir didvyriai, kurie savo gyvybe iškovojo Lietuvos laisvę. Šie narsūs žmonės, žuvę sausio 13 – osios naktį, buvo pagerbti tylos minute. Norint prisiminti ir įsigilinti į tos nakties įvykius buvo žiūrimas lietuvių sukurtas filmas „Mes dainuosim“. Žiūrint šį fimą salėje tvyrojo tyla, o žiūrovų akyse suspindo ašaros, vėliau centrą lankantys senyvo amžiaus asmenys dalijosi šios liūdnos nakties prisiminimais. 


 2016 01 10

Trijų karalių šventė

Sausio 6 d. švenčiama „Trijų karalių“ šventė, kuria tradiciškai baigiasi Kalėdinis laikotarpis. Centro lankytojai, persirengę karaliais Merkeliu, Baltazaru ir Kasparu, lydimi angeliukų, vaikščiojo po dienos centrą ir aplinkines įstaigas, sakė gražiausius žodžius, sveikino visus žmones su naujaisiais metais, linkėjo sveikatos, meilės džiaugsmo, santarvės. Ant kiekvienos aplankytos įstaigos durų staktos karaliai užrašė savo inicialus (+K+M+B), kurie apsaugos nuo piktųjų dvasių. Kiekvienam buvo neapsakomai malonu žiūrėti į besišypsančių žmonių veidus, išgirsti jų nuoširdžiai ištartą padėkos žodį.

Nors šiek tiek sušalę, bet kupini teigiamų emocijų lankytojai sugrįžo į centrą, susėdę prie gausaus vaišių stalo gėrė karštą arbatą, dalijosi patirtais įspūdžiais ir sakė gražiausius palinkėjimus 2016 – iems metams.

{gallery}16.02.03.2{/gallery}


2016 01 05

KALĖDINĖ POPIETĖ

Gruodžio 29 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko kalėdinė popietė „Švęskim Kalėdas kartu“.  Nuo pat ankstyvo ryto centre šurmuliavo lankytojai, kurie repetavo savo pasirodymus ir nekantriai laukė prasidėsiančios šventės. 12 val. popiet, pasipuošę gražiomis šypsenomis į centrą sugūžėjo lankytojų tėveliai. Susirinkę į salę, jie laukė renginio pradžios. Prigęsus salės šviesoms, žodį tarė renginio  vedėjas, jis pasveikino visus su šventėmis, pakvietė drauge linksmai praleisti šią popietę. Nieko nelaukdamas, jis nudžiugino šventės dalyvius pranešdamas, kad į Priekulės socialinių paslaugų centrą atvyko ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės. Pirmoji į sceną žengė ir mus nuostabiu pasirodymu nustebino Džordana Burkutė, ji mums padovanojo dainą „Mano gitara“. Antroji scenoje pasirode Birutė Dambrauskaitė ir mums padainavo dainą „Man palinkėki“. Savo originaliu pasirodymu visus pralinksmino grupė „Išjunk šviesą“. Šventės dalyviai  nuotaikingai dainavo kartu su atlikėjais, lingavo į taktą ir negailėjo gausių aplodismentų. Dviem įspūdingais šokiais mus palepino centro  šokių grupė „Ritmo banga“. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai padainavo Egidijaus Sipavičiaus dainą „Kalėdos“  ir Irūnos ir Katažinos dainą „Švęsim Kalėdas kartu“. Baigiantis parodomajai programai, nusprendėme į svečius kviesti Kalėdų senelį. Prasivėrus durims į salę įžengė raudonskruostis Kalėdų senelis, nešinas dideliu maišu dovanų. Kad būtų dar linksmiau Senelis į pagalbą pasikvietė neklaužadą beždžionę Molę ir linksmąjį klouną Zigmą. Visi kartu su seneliu ir jo draugais žaidėme įvairius žaidimus, šokome šokius ir stebėjome nuostabius beždžionės ir klouno pasirodymus. Vėliau Priekulės socialinių paslaugų centro  lankytojai deklamavo eilėraštukus ir už tai Kalėdų senelio buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Pažaidę, papokštavę, pašokę  su šventės dalyviais Kalėdų senelis ir jo padėjėjai Molė ir Zigmas išskubėjo linksminti kitų laukiančių žmonių. Atsisveikinus su draugais, mūsų neapleido šventinės nuotaikos ir toliau šventėme Kalėdas šventinėje diskotekoje.

 {gallery}16.02.03.1{/gallery}2015 12 30 

VAIKAI „PASAKŲ ŠALYJE“

2015 metai skaičiuoja paskutines dienas ir artėja prie pabaigos. Išlydėdami senuosius metus tradiciškai vaikų dienos centrą lankantys vaikai dalyvavo šventiniame kaukių karnavale „Pasakų šalis“. Nuo pat gruodžio 29-osios ryto vaikų dienos centre šurmuliavo gausus būrys vaikų, visi ruošėsi, nekantravo. Pasipuošę karnavaliniais kostiumais ir kaukėmis vaikai susirinko salėje. Besigrožėdami žybsinčia eglute sulaukė iš toli atvykusio Kalėdų Senelio, kurį pasitiko šiltai ir džiaugsmingai. Vaikai rodė Seneliui, kokie yra linksmi, išdykę, triukšmingi, mokėsi skraidyti, šoko, dainavo, trepsėjo. Dar vaikus aplankė beždžionėlė Molė ir klounas Zigmas. Kartu su karnavalo svečiais vaikai žaidė, mėtėsi sniego gniūžtėmis, gaudė spalvotus virusus, mokėsi žongliruoti. Kalėdų Senelis klausėsi eilėraštukų, apdovanojo vaikus saldžiomis dovanėlėmis. Po šventinių linksmybių vaikai gavo dar dovanėlių – siurprizų, juos pradžiugino lėlės, mašinėlės, pirštinės, kuprinytės. Visi patenkinti ir laimingi šėlo šventinėje diskotekoje. Ši šventė vaikams surengta LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos remiamo vaikų dienos centrų projekto „Būkime drauge“ lėšomis. Smagu matyti nustebusius, besišypsančius, laimingus vaikus ir džiuginti jų širdeles šventinėmis staigmenomis.

{gallery}15.12.30.3{/gallery}


2015 12 29

Keičiamės kalėdinėmis dovanėlėmis

 Žiemos švenčių laukimas – tai magiškas laikas, kai visi tampame geresni, nuoširdesni, atlaidesni vienas kitam bei norime sulaukti gero žodžio ir teigiamų emocijų iš aplinkinių. Taigi, 2015 m. gruodžio 23 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko popietė, kurios metu asmenys su negalia keitėsi kalėdinėmis dovanėlėmis vienas kitam kažką palinkėdami. Lankytojai labai džiaugėsi savo dovanėlėmis, skanavo įvairius gardumynus bei smagiai bendravo tarpusavyje.

Galime drąsiai teigti, kad šilti kalėdiniai palinkėjimai, patirti šilti įspūdžiai, dovanotas nuoširdumas vienas kitam šildys mus per visus ateinančius metus.

{gallery}15.12.30.1{/gallery}


 2015 12 28

VAIKAI IEŠKO ŽIEMOS

 

Gruodžio 17 dieną, artėjant didžiosioms metų šventėms, vaikų dienos centro lankytojai išsiruošė į paskutinę šiais metais išvyką. Kadangi nei sniego, nei šaltuko ši žiema mums dar nedovanojo vaikams žiemiškos linksmybės buvo surengtos kelionės metu. Vaikai pirmą kartą apsilankė ledo arenoje, kur nosį kutenant šaltukui prisiminė žiemą ir mokėsi čiuožti pačiūžomis. Iš pradžių su baime, kiek nedrąsiai vaikai susipažino su ledu, o po kurio laiko visai apsiprato ir smagiai čiuožė sukdami ratus aplink areną. Įspūdžių ir džiaugsmo visiems buvo lig valiai. Po aktyvios pramogos vaikai atsipūtė ir atsipalaidavo kino teatro salėje kur žiūrėjo animacinį 3D filmą „Mažasis princas“. Filmas sukurtas remiantis žymiojo rašytojo Antuano de Sant Exupery knygos „Mažasis princas“ motyvais. Gražus ir prasmingas filmas sužavėjo tiek mažus tiek didelius. Kad tęstųsi žiemiškos pramogos vaikai buvo vaišinami ledais, jais besimėgaudami aptarė filmo įspūdžius. Smagiai papramogavę visi laimingi, kupini gerų emocijų sugrįžome į centrą. Lauksime gražiausių švenčių ir tikros, baltos, šaltos žiemos. 

 {gallery}15.12.30.2{/gallery}


2015 12 11

 

Neįgaliųjų teatro festivalis

„IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ 6“

Gruodžio 9 d. Priekulės socialinių paslaugų centrą lankančių asmenų teatro būrelis “Pasakoriai“ išvyko į neįgaliųjų teatro festivalį „Iš širdies į širdį 6“, skirtą paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šis renginys vyko Salantų kultūros centre, kur mus maloniai pasitiko renginio organizatoriai. Festivalyje Priekulės socialinių paslaugų centro teatro trupė „Pasakoriai“ pristatė spalvingą ir nuotaikingą lėlių teatro spektaklį „Raudonkepuraitė“. Už puikius pasirodymus šventės dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir originaliomis kalėdinėmis dovanėlėmis. Pristatę savo spektaklį ir pasigrožėję kitais pasirodymais, buvome pakviesti pabendrauti ir pasivaišinti gausiomis vaišėmis.

Esame dėkingi Salantų dienos veiklos centro padalinio kolektyvui už suteiktą galimybę sudalyvauti šioje gėrio ir šilumos kupinoje šventėje.

 {gallery}15.12.14.1{/gallery}


2015 12 06

Matai smurtą – netylėk !

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva nuo lapkričio 25 d. iki 2015 m. gruodžio 10 d. visoje šalyje organizuojamos akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą”.

2015 m. lapkričio 27 d. Gargžduose vyko akcija „Matai smurtą – netylėk“, skirta akcijai „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“ paminėti.
Akcijos metu visuomenė buvo skatinama atkreipti dėmesį į smurtą artimoje aplinkoje ir būti tikrais piliečiais, jei mato smurtą aplinkui. Gargždų miesto ir rajono gyventojai palapinėje buvo vaišinami „gerumo arbata”, kviečiami prisijungti prie linijinių šokių „Geriau šok, bet nesmurtauk”. Organizatoriai dalino informacines skrajutes, teikė konsultacijas.
Akciją organizavo Kretingos moterų IMC su partneriais – Klaipėdos rajono policijos komisariatu, Gargždų ir Priekulės socialiniais paslaugų centrais ir linijinių šokių kolektyvu „Gargždė”.

 {gallery}15.12.05{/gallery}


2015 12 04

KALĖDINĖ MUGĖ

Visi norintys nudžiuginti savo artimuosius originaliomis, šiltomis, praktiškomis rankų darbo dovanėlėmis gruodžio 7 – 9 d. dienomis skubėkite į Priekulės socialinių paslaugų centrą, kur vyks KALĖDINĖ mugė!

 {gallery}15.12.06{/gallery}


2015 12 04

Šventinis Koncertas

Gruodžio 4 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai buvo apdovanoti Neringos meno mokyklos, kuriai vadovauja Rasa Norvilienė, fortepijono ir dainavimo specialybių skyrių mokinių pasirodymais. Koncerte skambėjo gražiausios dainos apie žiemą, senį besmegenį ir kitas žiemos linksmybes ir švelniausios fortepijono melodijos. Šie gražūs pasirodymai sušildė ir nuteikė stebuklingam žiemos metui ir gražiausių švenčių laukimui. Esame dėkingi Neringos meno mokyklai už bendradarbiavimą.

 {gallery}15.12.14.5{/gallery}


2015 12 04

KLAIPĖDOS SPORTO ŠVENTĖ

Gruodžio 4 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai išvyko į „Klaipėdos sporto šventę“, kuri skirta Tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti. Sporto šventėje mūsų lankytojai pasirodė puikiai ir parsivežė 3 pirmos vietos diplomus už rankų lenkimą, šaškių varžybas ir stalo teniso rungtį, taip pat 2 antros vietos diplomus už figūrinį važiavimą ir baudų metimo rungtį ir į trečios vietos diplomą už vyrų rankų lenkimą. Lankytojai į centrą grįžo kupini teigiamų emocijų, džiaugėsi puikiais rezultatais ir vertingomis dovanomis.

 {gallery}15.12.14.2{/gallery}


2015 12 04

Tarptautinis neįgaliųjų šokių festivalis „5 J“

(Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas.)

Gruodžio 3 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai dalyvavo Tarptautiniame neįgaliųjų šokių festivalyje „5 J“ ( Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas), kuriame žiūrovus savo pasirodymais džiugino dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Rusijos. Renginys vyko Klaipėdos Žvejų kultūros rūmuose. Šioje nuostabioje šventėje Priekulės socialinių paslaugų centro kolektyvas „Ritmo banga“ pristatė du šokius: „Tyras jausmas“ ir „Išlaisvink save“. Centro lankytojai scenoje jautėsi laisvai, atsipalaidavo ir surengė gražų, ritmingą ir originalų pasirodymą. Dalyviai džiaugėsi pasiektais rezultatais ir mėgavosi žiūrovų aplodismentais. Esame dėkingi, jog šventės organizatoriai BĮ Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ šios šventės estafetę perdavė mums ir šis neeilinis renginys 2016 metais vyks Priekulėje.

 {gallery}15.12.14.6{/gallery}


2015 12 01

 

Išvyka į Vilnių tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti

 2015 metų lapkričio 30 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai išlydėjo mūsų 12 jaunuolių su negalia bei 3 lydinčias darbuotojas į Tarptautinę neįgaliųjų dienos paminėjimo šventę „Esame drauge“, kuri vyko Vilniuje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šią šventę organizavo bendrija „Atgaiva“ kartu su Lietuvos muzikų rėmimo fondu, globojant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Šventės globėja – Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginio pradžioje sveikinimo žodžius tarė LR ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Šventės metu koncertavo žymiausi šalies atlikėjai, valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, savo dainas atliko ir asmenys su negalia. Koncerto pertraukos metu visi šventės dalyviai buvo vaišinami užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais.

Mūsų jaunuoliams koncertas paliko gilų įspūdį ir suteikė labai daug pozityvių emocijų, nes muzika – tai raktas į kiekvieno žmogaus širdį ir jausmus.

 {gallery}15.12.14.3{/gallery}


2015 11 30

ADVENTINĖ KLAIPĖDOS VALSTYBINĖS KOLEGIJOS

STUDENTŲ DOVANA

Lapkričio 27 d. į Priekulės socialinių paslaugų centrą atvyko Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai. Atvykę svečiai mus nustebino originaliu Adventinio laikotarpio pristatymu, įvairiausiomis giesmėmis, kurias giedojome visi kartu ir gausiomis, savo pačių gamintomis vaišėmis. Šios popietės metu ore skraidė gerumo, nuoširdumo, švelnumo nuotaika, kuri į mūsų širdis atnešė ramybę, susikaupimą ir viltį. Nurimę ir apmąstę Advento prasmę, su dideliu nekantrumu lauksime artėjančių švenčių.

Esame dėkingi Klaipėdos valstybinei kolegijai už bendradarbiavimą ir nuoširdumą.

 {gallery}15.12.14.7{/gallery}


 2015 11 26

Adventinė popietė

Artėjant didžiosioms 2015 m. šventėms Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai jų laukimą pradėjo gražia Adventine popiete. Į šią popietę atvyko Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonas kan. Viktoras Ačas ir Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai, su kuriais centras palaiko glaudžius ryšius. Klebonas pasveikino visus susirinkusius, džiaugėsi gražia mūsų centro bendruomenės tradicija, linkėjo ramybės šiuo laukimo periodu, įteikė dovanas. Popietę tęsė Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai, kurie pasakojo apie Advento papročius ir tradicijas, pasitelkdami gamtos simbolius sukūrė Adventinį vainiką. Lankytojai ir svečiai žaidė įvairiausius žaidimus, spėliojo mįsles, būrėsi. Šventinę popietę užbaigė draugai iš Lietuvos jūrų muziejaus, kurie turėjo paruošę įdomią edukacinę programą Advento tema. Kiekvieną kartą Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai sugeba mus nustebinti ir sudominti savo išskirtiniais užsiėmimais. Prieš kelis mėnesius Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojos buvo atvykusios į svečius su edukacine programa ir paliko mums gana nelengvą užduotį – iš kartono padarytą didžiulį laivą papuošti savo pačių sugalvota technika. Centro lankytojai ilgai suko galvas, kaip nustebinti draugus. Visi drauge pasinėrė į darbus, ilgai plušėjo, kantriai dirbo ir išmargino laivą ypatinga technika – iš popieriaus suktomis rožytėmis. Ši užduotis buvo tikrai nelengva ir pareikalavo iš klientų daug kruopštumo, stiprios valios, rankų miklumo. Adventinės popietės metu savo nuostabų meno kūrinį perdavėme draugams iš Lietuvos jūsų muziejaus. Dėkojame savo partneriams už tai, kad praskaidrina mūsų kasdienybę ir nuoširdžiai bendradarbiauja su mūsų centru.

 {gallery}15.12.14.4{/gallery}


2015 11 13

MES – PASAULIO DALIS

Nuo spalio 26 dienos prasidėjo moksleivių rudens atostogos, taigi Priekulės socialinių paslaugų centras iš pat ryto prisipildė vaikų balsų, juoko ir šurmulio. Kad niūrokos rudens dienos nebūtų liūdnos ir nuobodžios vaikams visą savaitę buvo organizuojama įvairi veikla. Pirmąją atostogų dieną vaikai užsiėmė kūrybine veikla – panaudodami žurnalų iškarpas, paveikslėlius bei savo išmonę kūrė koliažus, popietę leido Priekulės miestelio žaidimų aikštelėje, pasivaikščiojo po rudenėjančią gamtą. Antrąją dieną atlikdami kūrybines užduotis vaikai mokėsi tolerancijos, komandinio darbo, pagarbos vienas kitam. Vaikai dirbo grupėse – siunčiant lapą ratu reikėjo kiekvieno grupės nario piešinį pagražinti, papildyti detalėmis. Vaikai mokėsi savo darbus pristatyti, pasitelkus fantaziją interpretuoti, kas gavosi jų piešinyje, kurį išmargino ir pakoregavo draugai. Trečioji diena skirta žinių patikrinimui bei gilinimui – vaikams surengta viktorina „Mes – pasaulio dalis“. Vaikai komandose varžėsi bandydami įveikti klausimus apie Lietuvą, pasaulio šalis ir jų sostines, žemynus, jūras, vandenynus, atliko praktines užduotis. Visi viktorinos dalyviai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, o daugiausiai jų atiteko laimėjusiai komandai. Po protų mankštos vaikai popietę leido gryname ore, žaidė aikštelėje, pasivaikščiojo prie Minijos, apžiūrėjo kabantį tiltą, lakstė ir mėtėsi spalvotais medžių lapais. Ketvirtoji atostogų diena prabėgo lankant gražų kaimelį Dreverną. Vaikai apžiūrėjo buvusio žvejo ir laivadirbio Jono Gižo sodybą – muziejų, pasivaikščiojo po Drevernos prieplauką, užlipę į apžvalgos bokštą apžiūrėjo kaimelio apylinkes, Kuršių marias, tolumoje ramiai skendinčias kopas. Pasivaikščioję po Dreverną vaikai dūko ir savo jėgas išliejo stadione – vaikai laipiojo, karstėsi, bėgiojo kliūčių ruože, rungtyniavo. Paskutinė atostogų diena buvo skirta Hellovynui švęsti. Kol vaikai išsipaišė veidus ir tapo mažais zombiukais vienas iš užimtumo kambarių virto mistiška vaiduoklių ir dvasių buveine, į kurią vaikai užėjo su smalsumu ir baime. Žvakių šviesa, čežantys lapai, vorai, moliūgai, šikšnosparniai, šiurpi muzika ir netikėti garsai žadino vaikų fantaziją ir vaizduotę. Pasipasakoję keisčiausius nuotykius ir istorijas apie dvasias, šmėklas, raganas drąsiausieji ryžosi leistis į paslaptingą požeminį rūsį ir ten ieškoti tūnančių vaiduoklių. Kai kuriems drąsuoliams žygis baigėsi vos priartėjus prie rūsio durų, kiti buvo ryžtingi, žengė vidun drąsiai ir žvakės liepsnos prieblandoje tyrinėjo rūsio užkaborius, o centro vaiduoklis davė ženklų apie save ir dar kartą parodė, kad kalbos apie jo egzistavimą sklinda ne veltui. Pasibaigus vaiduoklių gaudynėms vaikai pasakojosi įspūdžius, vaišinosi saldainais, smagiai šėlo šventinėje Hellovyno diskotekoje.

Taip kūrybingai, linksmai ir įdomiai prabėgo ši atostogų savaitėlė centre. Laukiame visų vaikų vėl taip gausiai susirenkančių pas mus per žiemos atostogas.


 2015 11 13

Projekto „Vieni žmonės garsūs, kiti – verti tokie būti”

finalinis koncertas

Lapkričio 9 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai ir darbuotojai skubėjo į Priekulės muzikos mokyklos salę, kurioje vyko finalinis projekto „Vieni žmonės garsūs, kiti – verti tokie būti“ koncertas. Įsitaisę salėje laukėme koncerto pradžios. Vedami vadovės Jolantos Petraitienės pirmieji į sceną žengė ir mus linksmino Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie mums padainavo daug gražių dainelių ir šildė mūsų širdis aksominiais balsais. Po nuostabaus Agluonėnų mokyklos vaikučių pasirodymo į sceną žengė Agluonėnų klojimo teatro atstovai, kurie mus pradžiugino  muzikiniu spektakliu „Aš iš meilės gavau džiovą“.

Ši nuotaikinga ir įvairiaspalvė popietė visiems dalyvavusiems suteikė daug džiugių akimirkų bei teigiamų emocijų. Esame dėkingi Agluonėnų pagrindinei mokyklai ir Agluonėnų klojimo teatrui už nuoširdų bendradarbiavimą.


2015 11 10

Pyragų diena

2015 m. lapkričio 6 dieną Priekulės socialinių paslaugų centras prisijungė prie paramos projekto „Išsipildymo akcija“ įkvėptos ir įmonių, mokslo įstaigų ir bendruomenių pamėgtos visuotinės iniciatyvos „Pyragų diena“!

Centrą lankančios pagyvenusios moterys iškepė gardžių pyragų ir bandelių, kurių skonis ir kvapas viliojo dosniai aukoti ne tik centro darbuotojus ir lankytojus, bet ir visą Priekulės miesto bendruomenę. Per gerumo iniciatyvą buvo surinkta 118 Eur.

 {gallery}15.11.10.2{/gallery}


 2015 11 09

Šiurpusis Helovinas

Spalio 30 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko popietė, skirta paminėti „Heloviną“. Skambant šiurpiai muzikai drąsiausi centro lankytojai rinkosi į moliūgais, žiurkėmis, vorais ir šikšnosparniais papuoštą salę. Susirinkusieji sėdėjo ratuku ir klausydamiesi šiurpą keliančių melodijų nekantriai laukė tolesnės popietės eigos. Prigesus šviesoms į salę įsliūkino trys piktos ir baisios raganos. Įbėgusios į ratelio vidurį jos šoko baisius mistinius šokius, gąsdino šventės dalyvius juos uostydamos ir liesdamos. Šventės dalyviai buvo vaišinami „raganų piršteliais“, „nuodingais vorais“, buvo siūloma paskanauti „šviežio kraujo“. Pasistiprinę neįprastu maistu drąsuoliai kartu su raganomis žaidė šiurpius žaidimus, darė mumijas ir šoko įvairiausius šokius. Valandėlę pasisvečiavusios raganos Eli, Neli ir Beli turėjo su mumis atsisveikinti ir išskristi. Kad neliūdėtume jos mus pakvietė pažiūrėti Helovinišką filmą „Fokus pokus“, apie tikrąją raganų atgimimo istoriją. Skrisdamos ant savo šluotų ir atsisveikindamos su šventės dalyviais jos patikino, kad susitiksime kitais metais.

Šventėje dalyvavę klientai buvo kupini teigiamų emocijų, truputį išsigandę ir pajutę Helovino dvasią, jie susėdo prie bendro vaišių stalo ir dalijosi popietės įspūdžiais.

 {gallery}15.11.09.1{/gallery}


2015 10 30 

Projektas „Biblioteka be sienų”

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai ir darbuotojai dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos projekte „Biblioteka be sienų“ rengiamose tiesioginėse transliacijose, kurios vyko Priekulės miesto bibliotekoje. Spalio 7 d. stebėjome transliaciją tema: „Krašto apsaugos diena“. Šioje transliacijoje dalyvavo KASP 302 pėstininkų kuopos Žemaičių apygardos 3 – iosios rinktinės atstovai ir savanoriai. Spalio 15 d. stebėjome transliaciją tema: „Problemų nėra, esame tik nepasiruošę jų sprendimui“, kurioje dalyvavo lektorė, psichologė, Nacionalinės regionų plėtros agentūros Psichologinio ir karjeros konsultavimo skyriaus vedėja Virginija Servutienė. Trečiojoje transliacijoje tema: „Pasaulio virtuvė“ filmo peržiūra, dalyvavome spalio 21 d. Šis filmas buvo apie penkias moteris, atsikrausčiusias gyventi į Lietuvą iš skirtingų pasaulio šalių. Pagrindinis šio filmo peržiūros klausimas skambėjo taip: „Ar Lietuva gali būti svajonių šalis?“. Spalio 29 d. įvyko paskutinioji tiesioginė transliacija „Emocijos, darbingumas ir vidaus ligos. Bendravimo galia“. Šioje transliacijoje dalyvavo Klaipėdos rajono sveikatos biuro specialistė Rima Leonavičienė.

Esame dėkingi, kad galime įsitraukti į tokius projektus, susipažinti su naujovėmis ir praturtinti savo žinių bagažą.


2015 10 23

„Draugystės šventė 2015”

Spalio 21 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko tradicinis neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys „Draugystės šventė 2015“. Į šį renginį sugužėjo draugai iš Gargždų socialinių paslaugų centro, Kretingos dienos veiklos centro, neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“, prie mūsų prisijungė nauji draugai iš Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro. Šios šventės tema: „Dėdė rudenėlis“, susirinkusiųjų laukė smagios kūrybinės užduotys.Visi draugiškai susėdę prie stalų sugalvojome komandų pavadinimus ir šūkius, susipažinome su naujais draugais ir pradėjome šventę. Šventės tikslas buvo nukeliauti į „Rudenėlio miesto fiestą“, bet norint ten patekti reikėjo aplankyti ypatingas šalis. Pirmoji aplankyta šalis buvo „Dėlionių šalis“, čia mes dėliojome įvairias dėliones su nuostabiais rudens peizažais. Antroji „Derliaus šalis“, šioje šalyje buvo patikrintos visų dalyvavusių žinios apie rudenėlio mums teikiamas gėrybes. Trečioji šalis „Poezijos šalis“, čia atsiskleidė dalyvių kūrybiškumas, visi kūrėme eilėraščius rudenėliui. Renginiui artėjant prie pabaigos aplankėme ketvirtąją šalį, tai buvo „Mįslių šalis“, kurioje spėliojome mįsles ir už kiekvieną atspėtą mįslę buvo įteikiamas saldusis prizas. Po daugybės aplankytų šalių ir gausybės atliktų užduotėlių pagaliau pasiekėme rudenėlio miestą, kuriame vyko „Rudenėlio miesto fiesta“, čia prasidėjo šventinė diskoteka, dalyviai vaišinosi suneštomis vaišėmis. Ši šventė – tai puiki galimybė pabendrauti, pabūti kartu su savo draugais ir išreikšti save atliekant įvairias kūrybines užduotis.

 {gallery}15.11.09.2{/gallery}


 2015 10 02

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga – šventė senjorams

    Penktadienį Agluonėnuose paminėta Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena „Vieni žmonės garsūs, kiti – verti tokie būti”.

     Per 100 pagyvenusių seniūnijos žmonių sveikino mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Papievienė, Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė, Seimo narys Petras Gražulis, jo padėjėja Savivaldybės tarybos narė Regina Kernagienė ir kiti. Renginio organizatorius − Priekulės socialinių paslaugų centras. Parėmė Klaipėdos rajono savivaldybė ir vietos verslininkai. Susirinkusieji vaišinosi, klausėsi gyvos muzikos, šoko ir kitaip linksminosi.

    Žinoma, koks renginys be nominacijų, − jų buvo pačių įvairiausių ir jas gavo nemažas būrys žmonių, iš kurių kiekvienas – savaip spalvingas, įdomus ir reikšmingas savo kraštui.

     Apdovanoti šie pagyvenę seniūnijos žmonės:

Agnietė Klumbienė – už kūrybiškumą, meilę rankdarbiams, dalyvavimą „Amatų” dienose ir kituose renginiuose.

Danutė Plauškienė − už meilę gimtajai kalbai ir jos kultūrai, kūrybiškumą ir gebėjimą valdyti plunksną, už aktyvų dalyvavimą seniūnijos renginiuose.

Marijona Stanislava Klevienė – už kūrybiškumą ir meilę rankdarbiams, už grožio puoselėjimą šalia savęs.

Valtrautė Sprogienė – už aktyvų dalyvavimą Vanagų evangelikų liuteronų parapijos bendruomenės veikloje.

Danutė Jonulaitienė – už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą meninėje saviveikloje, geranoriškumą, supratimą ir neatlygintiną pagalbą tiems, kuriems jos labiausiai reikia.

Jonas Aleksiejus – už nuoširdų aktyvų dalyvavimą Agluonėnų klojimo teatro veikloje.

Valerija Kerpienė – už savo gyvenamosios aplinkos puoselėjimą, paprastumą ir nuoširdumą, meilę gyvenimui ir žmogui.

Zita Jovita Ruigienė, mama, užauginusi 7 vaikus, – už šalia kuriamą grožį, sodybos puoselėjimą, gerumą ir nuoširdumą.

Jovita Birutė Šimkienė, mama, užauginusi 11 vaikų, – už atjautą, kantrybę, rūpestį artimu žmogumi.

Valė Jušienė – ilgaamžė Agluonėnų seniūnijos gyventoja.

Kazimieras Alminauskas, buvęs tremtinys − už patriotiškumą, lietuvybės puoselėjimą, dalyvavimą renginiuose.

Morta Grikštienė – už tvirtą charakterį, savo gyvenamosios aplinkos puoselėjimą, meilę žmogui.

Bronė Arnašienė – už nuoširdumą, meilę žmogui, aplink save kuriamą grožį.

Antanas Rožėnas – už atjautą ir rūpestį artimu žmogumi.

Marijona ir Mikas Šlepai – už savo sodybos aplinkos puoselėjimą, Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo tradicijų saugojimą.

Jovita ir Konstantinas Mockai – už kūrybiškumą puoselėjant savo sodybos aplinką, už atjautą ir rūpestį vienas kitu.

Koncertavo Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis, Priekulės socialinių Paslaugų centro lankytojai (vad. Arūnas Ramelis), Priekulės kultūros centras Agluonėnų skyriaus vokalinis ansamblis „Smiltė” ( vad. Jolanta Petraitienė), Priekulės kultūros centro Agluonėnų skyriaus folklorinis ansamblis „Agluona” (vad. Pranciška Kumanskienė), Veiviržėnų kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Viržis” (vad. Regimantas Šilinskas), Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai, Daukšaičių kaimo kapela.

Šventė buvo labai smagi, joje nestigo nuoširdumo ir jaukumo, − galbūt todėl, kad visi kartu dalyvavo – šoko ir dainavo, džiaugėsi po ilgo nesimatymo vieni kitus išvydę.

Organizatoriai Priekulės socialinių paslaugų centro direktorė Vilija Lingienė ir visa bendruomenė – nuoširdžiai dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei, kuri skyrė 435 eur šventės organizavimui, Agluonėnų seniūnijai, Agluonėnų bendruomenei, Veiviržėnų kultūros centrui, Priekulės kultūros centro Agluonėnų skyriui, Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Agluonėnų filialui, Agluonėnų pagrindinei mokyklai, Agluonėnų lopšeliui-darželiui „Nykštukas” ir kitiems, kurie padėjo surengti šį nuostabų renginį.

Parašė:  Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Straipsnis publikuojamas internetiniame puslapyje „Mano Gargždai“

Nuoroda į internetinį puslapį: http://mano-gargzdai.lt/index.php/component/k2/item/6728-tarptautines-pagyvenusi-zmoni-dienos-proga-svente-senjorams

 {gallery}15.11.10.1{/gallery}


2015 09 17

Išvyka Į Klaipėdos „Mini Zoo“

Rugsėjo 17 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai susiruošė į Klaipėdos zoologijos sodą. Iš pat ankstyvo ryto pro debesis skverbėsi šilti saulės spinduliai ir nuteikė mus gerai nuotaikai. Centro lankytojai šurmuliavo ir su nekantrumu laukė kelionės.

Atvykusius į kelionės tikslą mus maloniai sutiko ir pakvietė apsilankyti viena iš šio parko darbuotojų. Su dideliu susidomėjimu nuskubėjome apžiūrėti „Mini Zoo“ gyventojų. Žmonės su negalia turėjo galimybę pasigrožėti, susipažinti su įvairiausiais gyvūnais ir buvo labai nustebinti jų įvairove. Nuostabiai graži rudens diena suteikė galimybę nors trumpam sugrįžti į vasarą ir nuvykti prie jūros, suvalgyti ledų, pasitaškyti vandeniu ir pasilepinti saulutės kaitra.

Nors ir pavargę, bet kupini teigiamų emocijų grįžome į centrą. Lankytojai labai džiaugėsi įdomia ir linksma kelione. Esame dėkingi Klaipėdos „Mini Zoo“ parko administracijai už suteiktą galimybę zoologijos sode apsilankyti nemokamai.

 {gallery}15.09.21.2{/gallery}


 2015 09 11

Apsilankymas parodos „Obuoliai“ atidaryme

Rugsėjo 11 d. Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai ir lankytojai apsilankė Gargždų kultūros rūmuose, kuriuose vyko Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojų sukurtų darbų parodos „Obuoliai“ atidarymas. Renginio pradžioje žodį tarė svečiai, vėliau visus susirinkusius savo pasirodymais džiugino Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojai. Po pasirodymų svečiai buvo kviečiami paskanauti šventės simbolio – obuolių. Parodoje buvo galima išvysti įvairių formų, dydžių ir iš įvairiausių skirtingų technikų pagamintus obuolius. Vieni buvo nulipdyti iš molio, kiti nuvelti iš vilnos, treti suklijuoti iš popieriaus ir t.t. Pasidžiaugę šia nuostabia paroda ir pabendravę su draugais išvykome namo.

{gallery}15.09.21.1{/gallery}


2015 08 14

 Į SVEČIUS PAS DELFINUS

 

Š. m. rugpjūčio 13 d. įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) dienos centrą lankantiems vaikams buvo surengta išvyka į Klaipėdos jūrų muziejaus delfinariumą. Vaikai keliavo aplankyti delfinų ir stebėti jų pasirodymo. Dėl nenumatytų transporto kamščių ir vykdomų kelio darbų Klaipėdos mieste, vaikams teko suskubti ir stipriai pamiklinti kojas, kad pasiektų perkėlą ir suspėtų į keltą, išplaukiantį į Smiltynę. Į keltą vaikai atbėgo paskutinę minutę, uždusę ir išvargę, bet visi džiaugėsi, kad suspėjome. Plaukdami keltu pasigrožėjome Klaipėdos miesto bei Smiltynės vaizdais, pasiekėme delfinariumą. Vaikai susipažino su išskirtiniais vandens gyventojais, sužinojo apie delfinų kūno sandarą, gyvenimo ypatumus, gebėjimus. Linksmas ir nuotaikingas delfinų pasirodymas kėlė vaikams daug šypsenų, juoko, džiugių emocijų. Dar aplankėme žvejo sodybą, apžiūrėjome etnografinę ekspoziciją, išbandėme įvairias senųjų laikų atrakcijas – vaikai vaikščiojo su „kojūkais“, „slidėmis“. Grįždami keltu vėl gėrėjomės nuostabiais vaizdais ir atsisveikinome su Smiltyne tikėdamiesi kitais metais aplankyti atnaujintą jūrų muziejaus ekspoziciją.

{gallery}15.10.05.2{/gallery} 


 2015 08 13

ILGIAUSIO POPIERINIO ŽAISLO „GYVATĖLĖ” REKORDO SIEKIMAS

Dešimt metų Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai, darbuotojai ir juos supantys artimieji aktyviai ir entuziastingai dalyvavo saldainių popierėlių gyvatėlės vėrimo akcijoje.

Nuo 2006 metų kiekvieną pavasarį buvo matuojamas gyvatėlės ilgis, džiaugiamasi ja. Kasmet didėjo lankytojų motyvacija siekti suverti dar ilgesnę gyvatėlę bei užregistruoti Lietuvos rekordų agentūroje „FACTUM“.

Susipažinus su visais agentūros reikalavimais, 2015 rugpjūčio 10 d. 11.30 val. vyko ilgiausio žaislo iš saldainių popierėlių gyvatėlės „Saldainiukė“ matavimas. Rekordo fiksavimo procese dalyvavo visi dienos centro klientai su negalia, senyvo amžiaus lankytojai ir vaikai. Matavimo procesą stebėjo du nepriklausomi, nešališki stebėtojai: Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė ir Gargždų krašto muziejaus filialo Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė.Rekordo siekimą įamžino „LNK“ televizijos atstovai ir Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ žurnalistai.

Saulėje įvairiomis spalvomis spindinčios gyvatėlės matavimo švente džiaugėsi Priekulės miestelio gyventojai, aplinkinių įstaigų darbuotojai. Jie stebėjosi mūsų lankytojų kantrybe ir užsidegimu, siekiant pagerinti ilgiausio popierinio žaislo rekordą, kuris 2010 metais siekė 114,4 metrų.

Mūsų gyvatėlės ilgis 181.43 metrų.

Visa centro bendruomenė optimistiškai nusiteikusi laukia patvirtinimo apie pasiektą rekordą iš Lietuvos rekordų agentūros „FACTUM“.

 {gallery}15.09.07.3{/gallery}


2015 08 12

IŠBANDYMAS VAIKAMS – IŠTVERMĖS ŽYGIS

 

Kad paįvairintume skubančios vasaros dienas centre, daugiau pajudėtume ir pasportuotume sugalvojome iššūkį – kartu su vaikais išsiruošti į sportinį ištvermės žygį. Liepos 29-osios rytas nežadėjo gero oro, gąsdino stiprus lietus, dangus niaukėsi, tačiau vaikai buvo pasiruošę žygiui net ir lietingu oru. Entuziastingai nusiteikę žygio dalyviai iš Priekulės iškeliavo į Agluonėnus. Žygyje dalyvavo 20 ryžtingiausių vaikų, 3 darbuotojos bei 2 centre viešintys ir praktiką atliekantys studentai iš Latvijos. Gausus žygiuotojų būrys įveikė lauko, miško takelius, žvyrkelius, pievas, sėkmingai pasiekė Agluonėnų kaimą ir apsistojo mus geranoriškai priėmusių verslininkų Račkauskų sodybos poilsiavietėje, papietavo, pailsėjo, pažaidė lauko aikštelėse. Atsipūtus žygeivių būrys vėl leidosi į kelią – laukė kelionė pėsčiomis atgal. Visi pavargę, bet laimingi pasiekė kelionės finišą. Vaikai džiaugėsi ir didžiavosi savimi, kad pavyko įveikti ištvermės žygio išbandymą. Žygio dalyviai nukeliavo daugiau nei 13 km, tad šiai distancijai įveikti reikėjo nemažai jėgų, kantrybės, ištvermės. Visi buvo apdovanoti sveikinimo raštais, patvirtinančiais pėsčiomis įveikto ištvermės žygio distanciją.

Žygiuodami visi kartu nutarėme, kad ištvermės žygis – gera priemonė, skatinti vaikų aktyvumą, judėjimą, ištvermę, gerinti fizinę sveikatą, tad ir kitą vasarą būtinai ruošimės į naują išbandymą žygyje.

{gallery}15.09.07.1{/gallery}


2015 08 11

SVEČIUOSE NEPILNAMEČIŲ REIKALŲ SKYRIAUS SPECIALISTĖ

           

Lietuvoje nepilnamečių nusikalstamumas aktuali problema. Pastebima tendencija, kad nepilnamečių padarytų nusikaltimų, baudžiamųjų nusižengimų skaičius didėja. Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai organizuoja vaikų užimtumą, kūrybinę veiklą, turiningą laisvalaikį, sportinius užsiėmimus, siekia prisidėti prie nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos vykdymo. Š. m. liepos 27 d. centre apsilankė ir su dienos centrą lankančiais vaikais bendravo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos nepilnamečių reikalų skyriaus vyresnioji specialistė Diana Pipirienė. Pareigūnė priminė vaikams jų teises, pareigas, akcentavo atsakomybę, gresiančias nuobaudas už svetimo turto pasisavinimą, plėšimus, kitas nusikalstamas veikas, aptarė naujas nuobaudas nepilnamečiams už rūkymą ar tabako gaminių nešiojimąsi. Priminė, kad dėl savo saugumo vaikai, važinėjantys dviračiais, privalo dėvėti šalmus, o vaikščiojantys vėlai vakare segėti atšvaitus. Pareigūnė atsakė į vaikams iškilusius aktualius klausimus, papasakojo apie minimalios priežiūros priemonių paskyrimą, įtraukimą į policiją dominančių nepilnamečių įskaitą. Po susitikimo su policijos pareigūne vaikams buvo surengta viktorina „Aš saugus kelyje”. Keturios vaikų komandos atsakinėjo į KET klausimus, turėjo atpažinti teisingus kelio ženklus, įvertinti pateiktas saugaus eismo kelyje situacijas, kūrė eilėraščius, teminius piešinius. Šauniausiai pasirodžiusios komandos buvo apdovanotos saldžiais siurprizais.  Dėkojame nepilnamečių reikalų skyriaus vyresniajai inspektorei D. Pipirienei už apsilankymą, tikimės ir toliau sėkmingai bendradarbiauti.

 {gallery}15.09.07.2{/gallery}


 2015 07 24

VAIKŲ PRAMOGOS KLAIPĖDOJE

Vasaros atostogų dienas aktyviai centre leidžiantys vaikai liepos 23 dieną įgyvendinamo projekto „Būkime drauge“ (finansuojamo LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) dėka turėjo dar vieną smagią ir pilną įspūdžių dieną. Centrą lankantys vaikai turiningai praleisti laiko išvyko į Klaipėdą. Pirmiausia visi pramogavo žaisdami boulingą. Ir maži ir dideli nekantriai laukė savo eilės, stengėsi būti taiklūs, azartiškai varžėsi vieni su kitais, gyrėsi surinktų taškų rezultatais. Aktyvus žaidimas įtraukė ir sudomino visus vaikus, kai kuriems tai buvo pirmasis susipažinimas su boulingo žaidimu, nauja patirtis, nauji įspūdžiai. Po smagios atrakcijos ir jėgų išbandymo boulinge vaikai keliavo į kino teatrą ir žiūrėjo naują populiarų animacinį filmą „Pakalikai“. Linksmas, nuotaikingas filmas kėlė vaikams juoką ir geras emocijas. Po pramogų Klaipėdoje smagiai nusiteikę ir laimingi sugrįžome į centrą.

 {gallery}15.10.05.1{/gallery}


 2015 07 13

Diena poilsiavietėje „Ramygala“

Taip greitai bėgant laikui ir pasitinkant antrąjį vasaros mėnesį Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai išsiruošė į tradicinę iškylą poilsiavietėje „Ramygala“. Visi drauge susirinkome iškylai reikalingus daiktus ir iškeliavome turiningai praleisti laiką.

Nors oras iš pradžių nelepino ir žadėjo darganą bei lietų, po pietų iš debesų ėmė veržtis pirmieji saulės spinduliai, kurie suteikė daug džiaugsmo ir leido pajusti vasaros kaitrą. Nešvaistydami laiko ir pasinaudodami kiekvienu teikiamu saulės spinduliu visi užsiėmė norima veikla: vieni žaidė tinklinį, kvadratą, kiti, norintys ramybės, sėdėjo ir grožėjosi gamta, treti nepraleido galimybės stalo žaidimus pažaisti gamtoje.

Pavargę po žaidimų susėdome prie pietų stalo, ragavome ant laužo keptų šašlykų, kuriuos darbuotojoms padėjo kepti patys lankytojai.

Pasilinksminę ir papietavę susirinkome aikštelėje, kurioje vyko padėkos raštų įteikimo ceremonija. Padėkos raštais ir saldžiomis dovanėlėmis buvo apdovanoti visi centrą lankantys asmenys.

Džiaugiamės šia nuostabia tradicija, kuri kiekvienais metais suteikia galimybę pabūti gamtoje, pakvėpuoti grynu oru, visiems drauge pažaisti įvairiausius žaidimus ir pabendrauti…

{gallery}15.07.28{/gallery}

 


2015 07 10

„DRĄSŪS. STIPRŪS. VIKRŪS 2015. JAUNIMO LYGA”

Pagaliau sulaukus vasaros galima pasidžiaugti skaisčiai mėlynu dangumi, pasimėgauti saulės šiluma, aktyviai, įdomiai ir linksmai leisti laiką gamtoje, susitikti su draugais. Š. m. liepos 2 dieną įgyvendinant projektą „Būkime drauge” (finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) Priekulės socialinių paslaugų centras organizavo jau tradicinėmis tapusias sportines varžybas „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs 2015. Jaunimo lyga”, skirtas vaikų dienos centrus lankantiems įvairaus amžiaus vaikams. Šiais metais dalyvauti varžybose pasikvietėme ne tik ilgamečius savo bičiulius iš Gargždų socialinių paslaugų centro, bet ir naujus draugus iš Šilutės socialinių paslaugų centro. Susitikimo tikslas – bendravimas, draugystė bei fizinis vaikų aktyvumas. Trys centrų komandos varžėsi atlikdamos orientacines užduotis, o likusieji vaikai išbandė savo jėgas dalyvaudami individualiose rungtyse – šuolio į tolį, baudų metimo, bėgimo. Visiems sekėsi puikiai, vaikai už dalyvavimą gavo saldžių prizų, o rungčių nugalėtojai apdovanoti ir padėkos raštais. Komandinėje rungtyje geriausiai sekėsi sportinių varžybų naujokams, Šilutės centro atstovams, kurie greičiausiai įveikė visas užduotis ir užėmė I-ąją vietą. Visai nedaug atsiliko Gargždų centro komanda, užėmusi II-ąją vietą. Varžybų šeimininkų komanda užėmė III-ąją vietą, tačiau nemažai Priekulės centro atstovų užėmė prizines vietas individualiose rungtyse.

Po aktyvios sportinės veiklos visi ėjo į savo centrų stovyklavietes atsigaivinti, atsipūsti ir pasistiprinti ant laužo keptomis dešrelėmis. Vėliau vaikai bendravo, bičiuliavosi, žaidė krepšinį, suposi ant sūpuoklių, karštą vasaros dieną surengė maudynes, vieni kitus gaivino ir taškė vandeniu.

Dėkojame mūsų rėmėjui J. Čepui už suteiktą galimybę taip turiningai ir smagiai praleisti laiką jo sodyboje. Nekantriai lauksime kitų malonių susitikimų su savo senaisiais ir naujaisiais bičiuliais.

 {gallery}15.07.16.1{/gallery}


 2015 07 10

Žygis aplink Priekulės apylinkes

2015 m. liepos 7 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai išsiruošė į kasmetinį ištvermės žygį aplink Priekulės apylinkes. Ėjimo distancija apie 10 kilometrų. Visi pasiruošę iškeliavome apžvelgti Priekulės apylinkes. Oras mus lepino, buvo šilta diena su lengvu vėjeliu. Žygyje kelis kartus buvome sustoję pailsėti, užkąsti ir numalšinti troškulį. Šio žygio tikslas – skatinti jaunuolių fizinį aktyvumą, ugdyti ištvermę, pasitikėjimą savimi, taip pat formuojami komandos sudarymo, savarankiškumo įgūdžiai. Žygiui buvo ruošiamasi jau keletą mėnesių, kartą per savaitę su negalią turinčiais jaunuoliais buvo žingsniuojama apie 3-4 kilometrus.

Visi lankytojai pasiekė tikslą ir žygį įveikė sėkmingai. Nors ir pavargę, bet kupini teigiamų emocijų grįžome į centrą ir dalijomės įspūdžiais.


2015 07 03

Išvyka į restoraną „Venckai Venckuose“

Išvyka į kavinę – tai kasmetinė Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuolių su negalia tradicija. Taigi, 2015 m. birželio 30 d. visi išsiruošėme į šeimos restoraną, esantį Klaipėdos rajone, Venckų kaime „Venckai Venckuose“ . Tą dieną mus lepino saulutės šiluma, todėl laiką leidome restorano kiemelyje, kuris apsuptas rožių gėlynais bei nepriekaištingai sutvarkyta aplinka. Mūsų apsilankymo kavinėje tikslas – ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir mokintis elgesio kultūros viešoje vietoje, mokintis savarankiškai užsisakyti norimą patiekalą bei susimokėti už restorane užsakytą maistą. Grįždami atgal į centrą, nutarėme užsukti į Drevernos kaimą ir apžiūrėti neseniai pastatytą 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Keletas drąsesnių jaunuolių užlipo į bokšto viršutinę aikštelę, nuo kurios atsiverė graži apylinkių gamta.

Galime drąsiai teigti, kad šią dieną praleidome labai turiningai ir kupini teigiamų emocijų grįžome į centrą.

 {gallery}15.07.07.2{/gallery}

      


2015 07 02

SUSITIKIMAS SU DRAUGU RUONIU!

Birželio 29 dieną Priekulės socialinių paslaugų centrą aplankė Klaipėdos Jūrų muziejaus edukacinių užsiėmimų vadovės Renata ir Simona. Centro lankytojus jos nudžiugino įdomiu edukaciniu užsiėmimu „Keliaujam pasveikinti nežinomą draugą“. Pradžioje buvo papasakota Baltijos jūros atsiradimo istorija, klientai buvo supažindinami su šios jūros gyventojais. Vėliau turėjome galimybę kiekvienas pasigaminti laivelį kuriuo „plauksime“ aplankyti ir pasveikinti „nežinomą draugą“. O į gimtadienį be dovanų vykti negalima, ar ne? Visi sukome galvas, kaip reikėtų nustebinti sukaktuvininką ir viena iš vadovių pasiūlė padaryti atviruką. Jame priklijavome nuostabius popierinius paukštelius, laivelius ir jūros gyvūnus. O kitoje pusėje užrašėme palinkėjimus jubiliatui. Kartu su šiuo originaliu rankų darbo padarytu sveikinimu dovanų nešėme ir savo gražiausias dainas, kurioms pritarė stebuklingi instrumentai, iš jūros gelmių dugno. Su linksmomis dainomis, siūbuodami savo pasidarytais laiveliais ir nešdami dovanas, pagaliau atvykome ir pamatėme mūsų taip seniai lauktą ypatingą draugą Ruonį! Nepakartojamu šokio ritmu Ruonis įžengė į salę ir sukėlę milžinišką teigiamų emocijų bangą. Visi lankytojai su šypsenomis veiduose sveikino atvykėlį, dainavo jam dainas ir įteikė jam skirtas dovanas. O atsilygindamas už gerumą ir nuoširdumą, draugas Ruonis apdalijo užsiėmimų dalyvius šiltais apkabinimais. Po šokių ir pokalbių turėjome atsisveikinti su linksmuoju jūros gyventoju. Po šios nuotaikingos kelionės ir susitikimo visi lankytojai liko labai patenkinti ir kupini neišdildomų įspūdžių.

Esame labai dėkingi Jūrų muziejaus darbuotojoms už šią nuostabią galimybę, nors trumpam pasinerti į nuostabų Baltijos jūros gelmių pasaulį. Lauksime kitų susitikimų !

 {gallery}15.07.07.1{/gallery}


2015 07 01

VAIKŲ DIENOS CENTRŲ SUSITIKIMAS „AKMENYNĖJE”

2015 m. birželio 25 d. Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centro lankytojai draugų pakviesti vyko į susitikimą su Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojais sodyboje „Akmenynė”. Čia vyko partnerių iš Gargždų centro jau ne pirmus metus organizuojamas renginys, vaikų dienos centrų lankytojams, „LIK 2015” (linksmųjų ir išradingųjų klubas). Linksmai ir išradingai centrų komandos rungėsi tarpusavyje įveikdamos kūrybines užduotis bei rungtyniavo estafetėse. Visi buvo aktyvūs, draugiški, stengėsi įsitraukti į veiklą, padėti savo komandai. Po šventinių apdovanojimų ir sočių pietų vaikai bendravo vieni su kitais, įsijungė į žaidimus, pramogavo gamtoje, vaišinosi. Buvo labai smagu vėl pasimatyti su draugais, dėkojame jiems už susitikimą, gražų renginį ir puikiai praleistą laiką kartu.

 {gallery}15.07.16.2{/gallery}


2015 06 25

POZITYVIOS TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ MOKYMAI

Priekulės socialinių paslaugų centre vyksta tėvams skirti „Pozityvios tėvystės įgūdžių mokymų“ užsiėmimai temomis „Vaiko raida ir elgesys“, „Geresnio ryšio su vaiku kūrimas“, „Jausmų supratimas ir valdymas“, „Pozityvi disciplina“. Šie mokymai rengiami pagal Priekulės socialinių paslaugų vykdomą projektą „Mūsų veikla – pagalba krizinėse situacijose esantiems tėvams, auginantiems vaikus“, kuris yra finansuojamas LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šio projekto tikslas teikti kompleksines paslaugas krizinėse situacijose esantiems tėvams, auginantiems vaikus, ugdant tėvų socialinius ir pozityvios tėvystės įgūdžius bei skiriant dėmesį ankstyvųjų šeimos krizių prevencijai.

 {gallery}15.07.07.3{/gallery}


2015 06 22

Dalyvavome meninės saviraiškos šventėje

„JONINĖS ANT KŪRYBOS PAUKŠTĖS SPARNŲ 9“

Viena laukiamiausių ir populiariausių vasaros švenčių – Joninės, kitaip dar vadinamos Rasos švente, Rasomis, Kupolinėmis. Taigi, 2015 m. birželio 18 d. Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai su negalia dalyvavo kasmetinėje šventėje „Joninės ant kūrybos paukštės sparnų 9“, kurią organizuoja Gargždų socialinių paslaugų centras. Tai puiki proga susitikti su draugais ir pasilinksminti gamtoje, tačiau šiais metais oras mūsų nelepino, todėl šventė vyko ne centro kiemelyje, o Gargždų socialinių paslaugų centro aktų salėje. Šventės metu kiekvienas galėjo atskleisti savo meninius ir kūrybinius gabumus pinant Joninių vainiką bei kuriant Laimės paukštę. Po kūrybinių užduočių visų laukė įvairūs judrieji žaidimai, diskoteka bei vaišių stalas.

Labai smagu, kad kiekvienais metais galime visi kartu atšvęsti Jonines, pabendrauti ir pasilinksminti su savo draugais. Todėl su nekantrumu lauksime kitų metų, kurie vėl atneš Jonines ant kūrybos paukštės sparnų.

 {gallery}15.06.25{/gallery}


 2015 06 17

Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena

Pasaulis šiuo metu išgyvena didžiulius demografinius pokyčius. Manoma, kad 2050 m. pasaulyje bus daugiau žmonių, kuriems yra virš 60 metų nei už juos jaunesnių. Tai verčia atkreipti visuomenės dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduria senyvo amžiaus žmonės. Jungtinių Tautų generalinė asamblėja paskelbė birželio 15-ąją Pasauline kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena.

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai ir darbuotojai nusprendė prisidėti prie šios kovos kartu su visu pasauliu. Ta proga centro darbuotojai ir lankytojai apsirengė violetine spalva, kuri yra šios dienos spalva. Taip pat turėjo paskaitėlę apie smurtą prieš pagyvenusius žmones, rizikos veiksnius, ženklus išduodančius, jog asmuo patiria smurtą. Lankytojai svarstė, kodėl tai yra tokia „nematoma“ problema bei kaip galėtume prisidėti mažindami smurtą. Centro lankytojai apdovanojo centrą lankančias močiutes, slaugos ligoninėje „Gyvenimo gija“ esančius senyvo amžiaus žmones, mieste sutiktus vyresnio amžiaus žmones savo gamybos drugeliais su palinkėjimais.

 Labai džiaugiamės prisidėję prie šios akcijos ir tikime, jog įnešėme mažytį indėlį kovoje prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis.

 {gallery}15.06.18{/gallery}


2015 06 09

TURININGA IR AKTYVI DIENA KLAIPĖDOJE

Birželio 4 dieną sėkmingai įveikę paskutinius žinių patikrinimus ir baigę dar vienus mokslo metus, prasidedančių vasaros atostogų proga, dienos centrą lankantys vaikai sulaukė malonios staigmenos – kelionės į Klaipėdą. Dienos centro lankytojai lankėsi pramogų ir nuotykių parke „KAR KAR“ – savo fizinę ištvermę ir jėgas išbandė laipiodami medžių viršūnėse įrengtose įvairaus sudėtingumo trasose. Jaunesnieji vaikai aktyviai pramogavo mažesniesiems skirtoje zonoje, vyresnieji stengėsi įveikti kliūtis, nugalėti baimę, kylantį adrenaliną, pereiti kuo daugiau trasų. Įveikę išbandymus vaikai buvo laimingi, visiems puikiai sekėsi. Jaukiai įsitaisę pievelėje ir mėgaudamiesi šiltais saulutės spinduliais vaikai papietavo, pasikalbėjo, atsipūtė ir patraukė į kartodromą. Pasivažinėti kartingais norėjo visi, o nekantriausi buvo patys mažiausieji. Nors buvo neramu, jiems pirmasis važiavimas kartingais pavyko puikiai, visi sėkmingai susitvarkė su jauduliu, o finišavę labai džiaugėsi, gyrėsi savo pasiekimais, vairavimo įspūdžiais, norėjo važiavimą pakartoti. Vyresnieji kartingų trasoje jautėsi gana drąsiai, aktyviai lenktyniavo, varžėsi tarpusavyje. Įdomiausia visiems buvo analizuoti grupinių važiavimų rezultatus, lyginti važiavimo laikus, dalintis pirmąsias vietas.

Vaikams išvyka labai patiko, kupini patirtų išbandymų įspūdžių visi skubėjo pasipasakoti tėveliams apie šios dienos pramogas ir nuotykius.

 {gallery}15.06.09.3{/gallery}


2015 06 09 

Renginys Muzikinė paukštė 2015“

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai birželio 4 d. išsiruošė į kelionę pas savo tolimus draugus iš Kauno neįgaliųjų užimtumo centro. Iš pačio ankstyvo ryto Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai įnirtingai ruošėsi kelionei ir 7 valandą jau pajudėjo Kauno link. Su gera nuotaika, dainomis ir šypsenomis pasiekėme Rokų kaimo kultūros centrą, kur mūsų laukė kasmetinis renginys „Muzikinė paukštė 2015“. Šiemet šiam renginiui buvome paruošę dvi dainas, tai „Motinos veidas“ ir „Ryt iš ryto“. Gavome nuostabius šių metų muzikinės paukštės simbolius ir diplomus už dalyvavimą renginyje. Susitikome daug draugų iš įvairiausių Lietuvos kampelių, pasigrožėjome jų puikiais pasirodymais, parodėme save ir pasidžiaugėme vėl susitikę po ilgo laiko.

Su nekantrumu laukiame kitų metų, kuomet visi susitiksime Ventoje!

 {gallery}15.06.09.2{/gallery}


 2015 06 08

 

MAŽOJE ŠIRDELĖJE – DIDELIS PASAULIS

…noriu, kad dažniau pasikalbėtume; …kad nesipyktume kiekvieną dieną; …kad daugiau laiko praleistume kartu; …kad dažniau su manimi pažaistų; …kad visada padėtų; …kad mylėtų; …kad eitume kartu pasivaikščioti…

Štai tokie paprasti prašymai skamba iš vaikų lūpų suaugusiems. Prašymai paprasti, o vaikams labai svarbūs. Birželio 1-oji – tarptautinė vaikų gynimo diena. Šią gražią šventinę dieną minėjome ir Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centre. Skambant nuotaikingoms dainoms vaikai linksminosi centro kiemelyje, piešė spalvotomis kreidelėmis, pūtė muilo burbulus, šoko, išbandė naująsias sūpuokles, visi tapė bendrą didelį piešinį – margaspalvę gėlių pievą, vaišinosi pačių vaikų pagamintu „tinginiu“. Vaikai rinkosi mėgstamas veiklas, norėjosi, kad ši diena teiktų jiems kuo daugiau džiaugsmo ir laimės. Vaikystė – trumpas, bet labai reikšmingas laikotarpis žmogaus gyvenime, tad stenkimės neužmiršti savo mažųjų ir skirkime jiems bent truputėlį daugiau laiko – susėsti, pasikalbėti, pažaisti, kartu paskaityti, padainuoti, pakvailioti, pažvejoti, pamėtyti akmenėlius į upę ar kartu pažiūrėti animacinį filmuką… Tai juk nieko nekainuoja, o mažoms vaikų širdelėms tai reiškia tiek daug…

 {gallery}15.06.09.1{/gallery}


2015 06 05

Trėmimų metinių paminėjimas

„Ilgesio pieva“

Šiemet minėsime jau 74-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiemet paminėjimo pavadinimas „Ilgesio pieva“ gimė iš dabar Alytuje gyvenančios tremtinės prisiminimų: „man ne vosilkos (rugiagėlės) asocijuojasi su trėmimais, o aguonos, skaisčiai raudonus žiedus į saulę tiesiančios, vėjo siūbuojamos, gležnos, augančios pačiose netikėčiausiose ir, rodos, netinkamiausiose vietose, tokiose kaip geležinkelio bėgiai ar pakelės, nejaukiai primenančios šviežio kraujo lašus ir gyvąsias atminties žaizdas. Aguonų nepastebėti neįmanoma: jos taip traukia žvilgsnius savo skaisčiu raudoniu – užtenka vos keleto aguonų, kad ištisas rugiagėlių ar ramunių laukas įgautų naują prasmę. Trapi aguona tai lyg trapi taika, skaisčiai raudonais žiedais lyg kraujas“.

Šios buvusios tremtinės prisiminimuose išliko žydinti lietuviška pieva, kurią matė pro medinio vagono plyšius, būtent – įvairiaspalvė pieva su ramunėmis, rugiagėlėmis ir aguonomis stipriai įsirėžė į atmintį.

Pilietiniai iniciatyvai paminėti Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus darbuotoja Sabina Vinciūnienė pakvietė Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojus padėti papuošti simbolines atmintinas vietas, primenančias tremtis ir Lietuvos gyventojų netektis sovietų okupacijos laikotarpiu, Lietuvos laukų gėlėmis. Taip pat muziejaus darbuotoja pravedė edukacinį užsiėmimą centro lankytojams, parodė ir net leido išbandyti įvairius tremtinių daiktus esančius muziejuje.

Esame dėkingi už nuoširdų bendradarbiavimą ir už šią nuostabią galimybę prisidėti prie šios gražios pilietinės iniciatyvos.

 {gallery}15.06.08{/gallery}


2015 06 04

Draugystė tęsiasi…

Bendradarbiavimas ir draugystė su Klaipėdos Jūrų muziejaus edukacinių užsiėmimų vadove Renata Treigiene šiais metais tapo dar nuoširdesnis ir šiltesnis.

Birželio 3 d. Priekulės socialinių paslaugų centro 12 senyvo amžiaus lankytojų buvo pakviesti į Klaipėdos Jūrų muziejų ir delfinariumą. Edukacinio užsiėmimo metu buvo gvildenama tema apie perlus. Gerb. Renata sugebėjo mus visus įtikinti, kad pats brangiausias perlas gyvenime – ŽMOGUS.

Pokalbis prasitęsė naujame Jūrų muziejaus delfinariumo terapijos korpuse prie puodelio arbatos. Po edukacinio užsiėmimo mūsų klientai buvo pakviesti stebėti delfinų pasirodymą.

Įdomūs edukaciniai susitikimai, klientus supanti rami aplinka, nuoširdumas – didžiausias pozityvas tęsti bendravimą, dalintis gyvenimiška patirtimi ir laukti naujų susitikimų..

 {gallery}15.06.12{/gallery}


 2015 05 28

Sporto šventė

Gegužės 21 d. vyko Priekulės socialinių paslaugų centro sporto šventė, kurioje rungėsi vikriausi, greičiausi, šokliausi centro lankytojai. Šventės dalyviai buvo pakviesti į Priekulės “Vingio“ parką, kur jų laukė darbuotojos su paruoštomis sportinėmis užduotimis. Pirmiausia sporto šventės dalyviai susiskirstė į grupes po šešis žmones, susigalvojo komandos pavadinimą bei išsirinko kapitonus. Vėliau vyko dalyvių komandų prisistatymas ir prasidėjo varžybos. Iš viso buvo penkios komandinės („Keliaujantis kamuolys“, „Šoklusis maišas“, „Vikruolis“, „Pasodink bulvę“, „Greituolis“) ir dvi asmeninės bėgimo rungtys (100 m. distancija, 200 m. distancija). Visi centro lankytojai įsitraukė į rungtis, kovojo iki galo ir nepasidavė. Kiekvienos rungties 1 – 3 vietų nugalėtojai šventės pabaigoje buvo apdovanoti diplomais.

Nors ir pavargę, bet kupini teigiamų emocijų visi grįžome į centrą, džiaugėmės gautais diplomais ir prie arbatos puodelio aptarėme šventės įspūdžius. Tikimės, kad šis renginys taps tradicija ir kiekvienais metais galėsime džiaugtis šia nuostabia sporto švente.

 {gallery}15.06.02.2{/gallery}


 2015 05 20

Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos muzikinių kolektyvų koncertas

„Noriu, Mama, tau padovanoti…“

Gegužės 13 d. I. Simonaitytės gimnazijos mokiniai Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojams padovanojo šventinį koncertą, kuris buvo skirtas praėjusiai mamyčių dienai ir artėjančiai tarptautinei šeimos dienai paminėti. Visi centro lankytojai rinkosi į Priekulės muzikos mokyklos salę, patogiai įsitaisę laukė koncerto pradžios. Renginio metu skambėjo gražiausios dainos ( „Tuk tuk, širdele“, „Aš širdyje labai myliu savo mamą“) ir skambiausios melodijos, kurias taip nuoširdžiai dainavo plačiai besišypsantys mažieji ir vyresnieji gimnazijos mokiniai.

Esame labai dėkinga mūsų partneriams už tokį nuoširdų bendradarbiavimą, tikimės, kad ir toliau būsime apdovanoti šių talentingų vaikų pasirodymais, kurie paglosto kiekvieno mūsų širdis. Labai lauksime kitų susitikimų!

 {gallery}15.06.02.1{/gallery}


2015 05 18

Dalyvaujame popietėje

„Praeities lapus bevartant“

2015 m. gegužės 14 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai buvo pakviesti dalyvauti popietėje „ Praeities lapus bevartant“, kuri vyko Priekulės miesto bibliotekoje. Ši popietė buvo skirta bibliotekos istorijai, su kuria supažindino bibliotekos darbuotoja Lina Vaičiulytė bei laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus darbuotoja Sabina Vinciūnienė. Popietės metu sužinojome, kokius įvykius išgyveno miestelio biblioteka, pamatėme bibliotekoje dirbusių bibliotekininkių nuotraukas.

Lankytojai džiaugėsi, jog buvo pakviesti dalyvauti šioje popietėje ir galėjo prisiliesti prie Priekulės miestelio bibliotekos istorijos.


 2015 05 07

„Tau, mano Mamyte“

Š. m. gegužės 4 minėjome vieną svarbiausių pavasario švenčių-motinos dieną. Obelų žiedais kvepiančioje salėje renginio vedėjas Arūnas Ramelis popietę pradėjo B. Brazdžionio eilėmis.

Mamoms skambėjo ne tik poezijos posmai, bet ir nuoširdžios dainos. Mūsų solistai atliko dainas „Švelnumas“ bei „Motinos veidas“. Šiemet buvome paruošę ir lėlių teatrą, Šarlio Pero pasaką „Raudonkepuraitė, kuriame neįgalieji vaidino pačių pasigamintomis lėlėmis. Kol buvo sustatytos gausios dekoracijos spektakliui, aidėjo eilės. Ovacijų sulaukė neįgalaus jaunimo šokis, kurio metu lyg angelo sparnais mojavo baltais kaspinais pasipuošusios merginos. Dainų apie brangiausią žmogų mamą-begalės, tačiau neįgalieji savo mamoms pasirinko visiems gerai žinomą dainą „Mama, kaip tu laikais?“. Kadangi dainos žodžiai gerai žinomi, prisijungus visiems salėje buvusiems šventės dalyviams buvo dar smagiau. Po šios dainos po salę pasklido renginio dalyviai, nešini raudonais tulpių žiedais centro močiutėms, bei keramikinėmis gėlytėmis-žvakidėmis, kurias patys lipdė savo mamoms. Po koncerto mamos pakviestos maloniai diskusijai prie kavos puodelio, kurios metu išsakė savo lūkesčius, pasidžiaugė pasiekimais.

Malonu, kad vis daugiau tėvų suranda laiko pajusti mūsų švenčių nuotaiką, nes neįgaliesiems tai ypač svarbu.

{gallery}15.05.07{/gallery}  


2015 05 05

Svečiuojamės Agluonėnų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“

2015 m. balandžio 30 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai drauge su darbuotojais lankėsi Agluonėnų lopšelyje – darželyje „Nykštukas”. Mus pasitiko vaikučių šypsenos ir smagus šurmulys. Visi su dideliu nekantrumu laukė mūsų spektakliuko. Pasitelkdami į pagalbą lėles, vaikučiams sekėme gerai žinomą Šarlio Pero pasaką „Raudonkepuraitė. Šis spektakliukas, mūsų manymu, vaikučiams suteikė daug teigiamų emocijų, o mes su nekantrumu lauksime kitų susitikimų su mūsų mažaisiais draugais.


2015 04 29


Svečiuose pas mūsų mažuosius draugus

2015 m. balandžio 27 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai drauge su darbuotojais sugužėjo į Priekulės vaikų lopšelį-darželį. Pasitelkdami į pagalbą lėles, vaikučiams sekėme gerai žinomą Šarlio Pero pasaką „Raudonkepuraitė“. Lėlių teatras prikaustė susirinkusių vaikų dėmesį, nes visi klausėsi ramiai ir su dideliu susidomėjimu. Šis spektakliukas, mūsų manymu, vaikučiams suteikė daug teigiamų emocijų, o mes su nekantrumu lauksime kitų susitikimų su mūsų mažaisiais draugais.

 {gallery}15.04.30.3{/gallery}


 2015 04 23


Turininga vaikų išvyka į Kretingą

Š. m. balandžio 2 dieną įgyvendinamo projekto „Būkime drauge“ (finansuojamas socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) dėka vaikų dienos centro lankytojams surengta pažintinė išvyka į Kretingą. Vaikai aplankė Pranciškonų ordino vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios pastatų ansamblį. Vaikus pasitiko ir ekskursiją po bažnyčią bei vienuolyną vedė vienuolis pranciškonas brolis Bernardas. Jis pasakojo apie vienuolių brolijos susikūrimą, gyvenimo ypatumus, veiklą, skaitė savo kūrybos eiles. Aprodė bažnyčios rūsius ir požemius, kuriuose yra palaidoti Kretingos miesto įkūrėjų grafų Chodkevičių šeimos nariai. Apsižvalgę po bažnyčią ir vienuolyną vaikai turėjo galimybę užlipti į bažnyčios varpinės bokštą. Tai buvo tikras iššūkis, nes užkopti daugiau nei 660 laiptelių nebuvo taip paprasta, tačiau įdėtos pastangos atsipirko išvydus nuo bokšto viršaus atsivėrusią įspūdingą Kretingos miesto panoramą.

Vėliau vaikai dalyvavo edukacinėje programoje Kretingos muziejaus tradicinių amatų centre, susipažino su karamelinių saldainių gaminimo tradicijomis, stebėjo šio skanėsto gimimo procesą, patys gamino įvairių formų saldainius, ragavo. Gražiai supakavę saldžias vaišes galėjo parsivežti namo. Vaikams ši saldumynų gaminimo pamoka labai patiko. Prisiragavę skanumynų vaikai keliavo apžiūrėti Kretingos dvaro muziejaus ekspozicijų ir apsilankė žiemos sode. Apniukusią ir darganotą dieną sodri žalia augalų spalva, jų įvairovė padarė visiems įspūdį. Vaikus sužavėjo ir žiemos sode gyvenantys augintiniai – vandens vėžliukai, čirškaujančios papūgėlės bei fontano baseinėlyje plaukiojantys ryškiaspalviai japoniniai karpiai. Tokia turininga ir įvairiapusiška kelionė pripildė vaikų širdeles džiaugsmo ir puikių emocijų.

 {gallery}15.04.30.1{/gallery}


 2015 04 07

Velykinė popietė „Ried ried ir atriedėjo Velykos“

 

Š. m. balandžio 6 d. Priekulės socialinių paslaugų centre buvo surengta velykinė popietė „Ried ried ir atriedėjo Velykos“. Popietę eilėmis apie pavasarį, pradėjo trys šio centro lankytojai. Šventės dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupeles kuriose išsirinko kapitonus ir sugalvojo savo grupės pavadinimą. Vėliau centro lankytojų laukė smagios užduotėlės lavinančios kiekvieno kūrybiškumą („Išmargink kiaušinį“, „Sukurk eilėraštį“), loginį mąstymą („Įmink mįslę“, „Užbaik patarlę“), vikrumą („Nešk margutį kuo greičiau“). Kiekvienos užduoties komanda nugalėtoja, buvo apdovanojama saldžiomis dovanėlėmis. Visi šventės dalyviai noriai įsitraukė į veiklas, kūrė eilėraščius, dėliojo pavasarines dėliones, mynė mįsles ir t.t. Kokia šventė be margučių ridenimo? Visi centro lankytojai sudalyvavo margučių ridenimo varžybose. Buvo išrinkti ištvermingiausi ir toliausiai nuriedėję margučiai. Šventė visiems dalyviams labai patiko ir suteikė daug šiltų emocijų.

 {gallery}15.04.16{/gallery}


 2015 03 30

„ATSPINDŽIAI 2015“

Š. m. Kovo 27 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai dalyvavo Dienos veiklos centro (Kretinga) organizuojamame Tarptautinės teatro dienos paminėjime „Atspindžiai 20015“. Šiame renginyje pasirodė: Priekulės socialinių paslaugų centras, Kretingos Simono Daukanto mokykla, Dienos veiklos centras (Kretinga), Klaipėdos aklųjų centras, BĮ Šilutės socialinių paslaugų centras, Gargždų socialinių paslaugų centras, Panevėžio jaunuolių dienos centras, SIŽGB „Klaipėdos viltis“. 

Visi dalyviai džiugino žiūrovus nuostabiais pasirodymais vaidino, šoko, dainavo. Priekulės socialinių paslaugų centro teatro trupė „Pasakoriai“, pasitelkdama į pagalbą originalias, pačių darytas lėles ir dekoracijas, nuotaikingai pristatė teatrinę improvizaciją „Raudonkepuraitė“.

Šventė „Atspindžiai 2015“ –  puiki galimybė susitikti su draugais, pabendrauti ir išreikšti save teatre. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai iš šventės grįžo kupini teigiamų emocijų ir nekantriai laukė naujų susitikimų.

 {gallery}15.04.30.5{/gallery}


 2015 03 31


Savaitė „BE PATYČIŲ 2015”

Televizija, mobilieji telefonai, kompiuteriai, internetas – šiuolaikinės technologijos, be kurių kasdienybė daugeliui neįsivaizduojama. Modernėjanti visuomenė, technologijos, virtualus bendravimas ne visuomet teikia tik naudą ir gėrį. Šiandien beveik kiekvienas vaikas turi galimybę naudotis internetu, o juo reikia mokėti naudotis saugiai, išvengiant pavojų, nedarant žalos nei sau nei kitiems. Šiais metais akcijos „Savaitė be patyčių“ rengėjai siekė atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių elektroninėje erdvėje problemą. Patyčios tiek visuomenėje, tiek virtualioje erdvėje yra didelė ir aktuali problema Lietuvoje. Patyčios internete gali vykti el. laiškais, žinutėmis, pokalbių svetainėse, populiariuose tarp jaunimo socialiniuose tinkluose.

Įgyvendinant socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Būkime drauge“ prie visuotinės „Savaitė be patyčių“ iniciatyvos kovo 23-27 dienomis tradiciškai prisidėjo ir Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centras. Surengtais užsiėmimais ir veiklomis kvietėme vaikus kartu kalbėtis apie patyčias ir jas stabdyti – vyko psichologės informacinė paskaita – diskusija „Patyčios tarp mūsų“, prevencinių piešinių konkursas „Stop patyčioms visuomenėje“, mokomųjų filmų „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai“ bei „Eksperimentas VERTIMAS“ peržiūra, analizavimas, aptarimas. Savaitės veiklas vainikavo šventinė popietė – visuotiniu balsavimu išrinktų šauniausių, mandagiausių, draugiškiausių vaikų apdovanojimai padėkos raštais ir dovanėlėmis.

          {gallery}15.04.30.4{/gallery}


 2015 03 30

Gerumo nebus per daug…

Š. m. kovo 20-21 dienomis Lietuvoje vyko pavasarinė, jau tradicine tapusi, paramos ir labdaros fondo „Maisto bankas“ organizuojama gerumo akcija, kurios metu žmonės kviečiami dalintis gerumu ir paaukoti maisto produktų labiausiai stokojantiems ir nepasiturintiems žmonėms – vienišoms mamos, vienišiems seneliams, daugiavaikėms šeimoms. Kaip ir kiekvienoje „Maisto banko“ akcijoje, šioje tai pat, aktyviai dalyvavo ir renkant pirkėjų aukojamus maisto produktus savanoriavo Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai bei lankytojai.

Per dvi akcijos dienas Priekulės miestelio „Iki“ parduotuvėje buvo surinkta 503 vnt maisto produktų, paaukojo 204 asmenys. Gerų žmonių paaukoti maisto produktai atiteks Priekulės, Agluonėnų, Veiviržėnų ir Judrėnų seniūnijų nepasiturintiems gyventojams. Maisto paketai bus išdalinti, pasieks šeimas ir pradžiugins visus prieš didžiąją pavasario šventę – Velykas.

Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios puikios akcijos, dėkojame dosniems žmonėms, savanoriams ir linkime visiems dažniau dalintis savo gerumu.

 {gallery}15.04.30.2{/gallery}


 2015 03 13

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

2015 m. kovo 11-ąją sukako 25 metai, kai buvo pasirašyta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas, pažymėjęs priespaudos, karų epochos pabaigą ir nepriklausomos valstybės pradžią. Kovo 11-osios data žymi ne tik erškėčiais apaugusio Lietuvos kelio į laisvę pabaigą, bet primena apie laimėtą nepriklausomybę Tėvynei ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms…

Šią reikšmingą šventę minėjo ir Priekulės socialinių paslaugų centras. Šventės pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos himnas, papasakota apie Lietuvos vėliavos istoriją ir jos prasmę. Vėliau lankytojai renginį tęsė nuostabiomis J. Marcinkevičiaus, O. Baliukonytės, B. Brazdžionio eilėmis, kurios nunešė mus į 1990 metų sausio 13 – tosios naktį. Buvo prisiminti Lietuvos didvyriai, kurie už savo šalies laisvę atidavė savo gyvybes, jiems pagerbti buvo skirtos giesmės, kurias sustoję vieningai giedojome. Taip pat centro lankytojai skaitė eiles apie laisvę, apie tai, ką mums reiškia Lietuva. Šventės pabaigą vainikavo daina iš Gyčio Paškevičiaus repertuaro „Mano kraštas“, kurią atlikome visi kartu, grožėdamiesi gražiausiais Lietuvos vaizdais.

Esame Lietuvos valstybės piliečiai ir turime tuo didžiuotis! Kiekvienas Lietuvos pilietis turi mylėti, saugoti, puoselėti savo kraštą, džiaugtis tuo, kad šiandieną esame laisva valstybė ir galime kalbėti, rašyti, skaityti, dainuoti sava kalba…


 2015-03-10

Trispalvės apyrankės Lietuvai ir man

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) šiais metais siekdami iškilmingai paminėti kovo 11-osios šventę vaikų dienos centro lankytojai jungėsi prie pilietinės akcijos „Lietuvai ir man“, skirtos Lietuvos nepriklausomybės 25 – mečiui paminėti. Norėdami išreikšti tautos vienybę, pagarbą, dėkingumą, meilę Lietuvai dienos centrą lankantys vaikai su džiaugsmu pynė trispalves apyrankes, kurias kovo 10 dieną padovanojo visiems socialinių paslaugų centro lankytojams ir darbuotojams, kad šventinę Kovo 11-osios dieną trispalvėmis apyrankėmis būtume pasipuošę visi. Vieningi, spalvoti, gražūs. Juk tai svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę Tėvynei ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms…


 2015 03 03

Įkvepiantis krepšinio legendos pavyzdys

Vaikui svarbu gyvenime turėti žmogų autoritetą, kuris būtų sektinas pavyzdys, motyvuotų kažko siekti gyvenime, į ką nors lygiuotis. Kadangi Lietuva – krepšinio šalis, daugelio berniukų svajonės siejamos su šia sporto šaka, garsiais komandų pavadinimais, krepšinio talentais – įspūdingais ir garsiais Lietuvos bei pasaulio krepšininkais. Žinomiausiais Lietuvoje, daug nusipelnęs krepšinio srityje bei pažįstamas tiek mažam tiek dideliam, be abejo, yra legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis.

2015 m. kovo 3 dieną Priekulės vaikų dienos centro lankytojai kino filmo kūrybinės grupės dėka turėjo galimybę apsilankyti specialiame seanse ir pamatyti dokumentinį filmą „Arvydas Sabonis 11. Visa galva aukščiau“. Filme pasakojama garsaus ir išskirtinių gebėjimų krepšininko gyvenimo istorija, atskleidžiami įvairūs įvykiai, sunkios ir džiugios akimirkos, komandos draugų atsiliepimai ir pasakojimai apie A. Sabonį, parodomas jo patriotizmas ir meilė tėvynei. Vaikams filmas labai patiko ir paliko įspūdį. Filmas pamokantis ir įkvepiantis tikėti savimi, skatinantis kovoti, tobulėti, įdėti daug darbo ir pastangų siekiant užsibrėžto tikslo. Svarbių žmonių įkvepiančios istorijos motyvuoja vaikus veiklai, skatina ryžtą, užsispyrimą ir tikėjimą „jeigu pavyko jam, pavyks ir man!”. Dėkojame šios gražios akcijos iniciatoriams.

 {gallery}15.03.09{/gallery}


 2015 02 25

Dalyvavome edukaciniame užsiėmime

„Japoniškas knygos įrišimas“

2015 m. vasario 24 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai dalyvavo Priekulės miestelio bibliotekos organizuojamame edukaciniame užsiėmime „Japoniškas knygos įrišimas“, kurį pravedė dailininkė, tautodailininkė Jūratė Mierkienė. Užsiėmimo metu kiekvienas norintis įsirišo užrašų knygutę pagal japonišką knygos įrišimo būdą.

Šio užsiėmimo metu puikiai praleidome laiką ir išmokome labai įdomaus ir praktiško knygos įrišimo būdo, kurį tikrai pritaikysime gyvenime.


 2015 02 24

Paroda „Prakalbintas popierius“

Nuo š. m. vasario 19 dienos iki pat Šv. Velykų Priekulės miestelio bibliotekoje eksponuojama Priekulės socialinių paslaugų centro senyvo amžiaus lankytojų sukurtų darbų parodėlė „Prakalbintas popierius“. Nuo gruodžio mėnesio garbingo amžiaus moterys su dideliu užsidegimu dirbo ir iš įvairių spalvų popieriaus išlankstė nepaprasto grožio, įvairiausių dydžių gyvūnus, paukščius, vaisius. Visos noriai įsitraukė į kūrybą, su meile ir daina lankstė, formavo meno kūrinius. Kiekviename darbelyje yra įdėta daug kantrybės, kruopštumo, širdies ir šilumos. Šia parodėle mes norime sušildyti kiekvieno širdį ir į Jūsų gyvenimą įnešti ryškių pavasario spalvų.

Visus, norinčius pasidžiaugti šia nuostabia paroda, kviečiame apsilankyti Priekulės miesto bibliotekoje!

 {gallery}15.02.25{/gallery}


2015 02 18

Užgavėnių šventė „Skubėk, pavasarėli“

Užgavėnės – paskutinė mėsėdžio diena, žiemos palydų, žiemos išvarymo, daugelio dar vadinama vaisingumo žadinimo, skalsos ir gausumo skatinimo švente. Pagal liaudies mąstyseną – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario.

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) vasario 17d. Priekulės socialinių paslaugų centre, nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo lankytojai, kurie puošėsi įvairiausiomis velnių, čigonų, raganų kaukėmis, čiupę į rankas įvairius instrumentus, su dainomis ir gera nuotaika iškeliavo sveikinti artimiausių įstaigos kaimynų. Savo gražiausiomis dainomis ir šokiais džiuginome Priekulės miestelio seniūnijos, bibliotekos, poliklinikos darbuotojus ir lankytojus, miestelio gatvių praeivius. Persirengėliai linkėjo darbingų, gerų ir sočių metų. Visur buvome priimti svetingai, mus vaišino blynais, saldainiais, sausainiais…

Aplankę kaimynus grįžome į centro kiemą, kuriame išvydome lašininio ir kanapinio dvikovą, išmokome naujų šokių bei dainų, ragavome skaniausių blynų, degindami morę ir šokdami aplink laužą varėme žiemą iš kiemo ir kvietėme pavasarį…

 {gallery}15.02.24{/gallery}


2015 02 13

„ŠIRDŽIŲ FIESTA“

Vasario 12 dieną, Priekulės socialinių paslaugų centre vyko popietė, skirta Valentino dienai paminėti. Iš pat ankstyvo ryto centre šurmuliavo lankytojai, vieni padėjo puošti salę, kiti mokėsi gražiausių eilių apie meilę, treti su nekantrumu laukė prasidėsiančios šventės.

Laikrodžiui išmušus vienuoliktą valandą, prasidėjo ilgai lauktas renginys. Šventės pradžioje centro darbuotojos lankytojams padovanojo gražią dainą apie meilę, vėliau pasakojo apie Valentino dieną, jos papročius, atsiradimo legendą. Lankytojai dalijosi nuostabiomis eilėmis apie meilę, aktyviai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, estafetėse.

Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai šią ypatingą dieną norėjo klientams parodyti, kokie jie yra mylimi ir reikalingi, todėl nusprendė juos apdovanoti savo rankų darbo medaliais. Šiais medaliais darbuotojai norėjo parodyti, kad pastebi kiekvieno pasiekimus, žavinčias savybes, jų gebėjimus. Centro lankytojus ši netikėta ir tokia nuoširdi dovana labai sujaudino, riedėjo ir džiaugsmo ašaros. Juk tiek nedaug tereikia, kad žmogus pasijaustų laimingas. Mes, šio centro darbuotojai, dedame dideles pastangas ir siekiame, kad kiekvienas lankytojas jaustųsi mylimas, gerbiamas ir reikalingas.

 {gallery}15.02.23{/gallery}


 2015 02 09

„Auklėkime vaikus meile, o ne rykšte“

 
Auklėti vaiką rykšte daug lengviau ir paprasčiau. Pagrindinė nauda ta, kad tėvelis ir mamytė taip išlieja savo neigiamas emocijas – pyktį, baimę, liūdesį. Tačiau kokią žinią, gauna mušamas vaikas? Pirma – „kai susinervini mušk silpnesnį“. Antra – „oho koks aš galingas, kad išvedžiau tėvelį/mamytę iš pusiausvyros, kitąkart vėl taip pasielgsiu”. Trečia – „pasaulis toks baisus, kad net suaugęs nesusitvarko su savo emocijomis“.

Su kiekvienu vaiku galima susitarti gražiuoju ir be diržo. Vaikai skirtingi, tačiau jiems visiems reikia meilės, dėmesio ir bendravimo kasdien. Vaikai turi teisę jaustis saugūs savo gimtuose namuose. Nes smurtas gimdo smurtą, o meilė – meilę ir gražius tarpusavio santykius.

2015 m. vasario 3 – 5 d. Priekulės socialinių paslaugų centre buvo organizuota akcija „Auklėkime vaikus meile, o ne rykšte“. Akcijos tema – fizinis smurtas prieš vaikus.

Pirmąją akcijos dieną centrą lankantys vaikai darė iš vytelių širdeles, kurios simbolizavo, jog smurtą galima ir reikia paversti meile. Kol buvo daromos širdelės, mokytojos vaikams pasakojo apie smurtą ir jo pasekmes. Antrąją dieną su vaikais bandėme analizuoti, kokios gali būti įvairių smurto rūšių priežastys. Darbas vyko grupėse, vaikai buvo aktyvūs, dalijosi savo idėjomis. Trečiąją dieną kabinome ant medžio savo gamybos širdeles, vėliau grožėjomės savo darbu ir džiaugėmės pasiektu rezultatu.Didžiuojamės prisidėję prie šios nuostabios akcijos…

Naudingos interneto svetainės tėvams:

www.vaikystebesmurto.lt

www.pozityvitevyste.lt

www.gelbvaik.lt

www.vaikystes-sodas.lt/Austejos-blogas

www.vaikulinija.lt

 

{gallery}15.02.10{/gallery} 


2015-01-26

„Barsukas verčiasi ant kito šono“

Sausio 25 dieną yra švenčiama Pusiaužiemio šventė. Nuo senų laikų buvo manoma, kad Pusiaužiemį iš savo olos apsidairyti išlenda barsukas. Jeigu diena pasitaiko saulėta, tai barsukas, pabūgęs savo šešėlio, lenda gilyn į olą – tuomet žiema dar tęsis ilgai. Jeigu diena apsiniaukusi, tai jis, išlindęs iš olos, eina pasivaikščioti ir grįžęs ramus gulasi ant kito šono – pavasaris ateis jau netrukus.

Sausio 26 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai ir lankytojai nutarė paskubinti šaltos, ilgos žiemos išėjimą ir priartinti pavasarį, surengdami pusiaužiemio šventę. Visą popietę skyrę žaidimams, loginėms užduotėlėmis, linksmai paminėjome Pusiaužiemį. Visi dalinomės turimomis žiniomis apie tradicijas, kurios vyravo senesniais laikais, rungtyniavome atliekant paskirtas užduotis, dainavome linksmas daineles, na ir žinoma spėliojome ar ateis pavasaris greitai ar vis tik jis užtruks. Labai smagu, jog turime galimybę būti kartu, dalintis patirtimi, džiaugsmais ir laukti taip išsiilgto pavasario.


2015-01-19

 Kūrybos džiaugsmas

 

Kiek džiaugsmo ir malonių atradimų suteikia kūrybinė veikla, kurios metu gali išlaisvinti savo mintis, duoti valią fantazijai, pažinti, išmokti, sukurti… Pastebime, jog daugelis vaikų bijo piešti („aš nežinau, ką piešti“; „aš nemoku“; „man nepavyks“), nepasitiki savo jėgomis ir galimybėmis. O galimybių pas kiekvieną vaiką yra daug. Sunkiausia vaiką padrąsinti, įkvėpti pasitikėjimo, ryžto ko nors imtis ir nedvejoti, kad bus tikrai gerai. Net nereikšmingi brūkštelėjimai laisva ranka valdant pieštuką kartais gali tapti įspūdingu kūriniu, o tokia veikla – raminančia terapija. Džiaugiamės, kad dienos centrą lankantys vaikai vis dažniau imasi kūrybinės veiklos ir drąsiau per piešinius reiškia savo mintis, fantaziją, idėjas. Meninių užsiėmimų metu siekiame žadinti vaizduotę, skatinti iniciatyvą, išradingumą, kūrybingumą, tenkinti saviraiškos poreikius, norą kurti. Vaikų kūryba – vertinga jų gyvenimiškos patirties išraiška.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo vaikų dienos centrų projekto „Būkime drauge“ dėka galime suteikti didesnes galimybes vaikų saviraiškai, įvairesniam meniniam užimtumui panaudojant skirtingas kūrybinės raiškos priemones, būdus bei technikas. Pasiektas rezultatas maloniai džiugina tiek pačius kūrėjus, tiek patarimais bei pagalba prisidėjusius darbuotojus tiek besigrožinčius jau sukurtais darbais. Nuo š. m. sausio 14 dienos Priekulės miestelio bibliotekoje eksponuojama vaikų sukurtų piešinių paroda „Laiko istorijos“. Maloniai kviečiame visus apsilankyti ir pasigėrėti vaikų darbais.

 {gallery}15.01.19{/gallery}


2015-01-08

 Dalyvaujame renginyje „Liuteronybės šviesoje“

 

2015 m. sausio 7 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre vyko renginys „Liuteronybės šviesoje“, kurį organizavo Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus vadovė Laima Lemežienė bei Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė. Laima Lemežienė renginį pradėjo pasakojimais apie Ievos Simonatytės tikėjimo kelią, paskaitė ištrauką iš rašytojos atsiminimų knygos. Sabina Vinciūnienė pateikė daug istorinių faktų apie Klaipėdos, Pagėgių, Šilutės religinių apskričių evangelikų liuteronų bažnyčias. Pasidalino savo sukauptomis žiniomis apie maldos namų architektūrą, vaizduojamąją bei taikomąją dekoratyvinę dailę. Renginio metu sužinojome apie išlikusias bažnyčias iki šių dienų bei apie tas, kurios karo metu buvo paverstos grūdų sandėliais, veršidėmis.

Šis renginys – puiki edukacinė popietė, kuri mūsų lankytojams labai patiko ir suteikė daug įdomių istorinių faktų apie evangelikų liuteronų bažnyčias. Padėkoję renginio organizatorėms, su nekantrumu lauksime kitų susitikimų…


 2015-01-07

Trijų karalių šventė

Sausio 6 d. švenčiama „Trijų karalių“ šventė, kuria tradiciškai baigiasi Kalėdinis laikotarpis. Priekulės socialinių paslaugų centre ši diena minima ypatingai. Centro lankytojai, persirengę trimis karaliais Merkeliu, Baltazaru ir Kasparu, lydimi angeliukų, vaikščiojo po dienos centrą ir aplinkines įstaigas, sakė gražiausius žodžius, sveikino visus žmones su naujaisiais metais, linkėjo sveikatos, meilės džiaugsmo, santarvės. Ant kiekvienos aplankytos įstaigos durų staktos karaliai užrašė savo inicialus (+K+M+B), kurie apsaugos nuo piktųjų dvasių. Kiekvienam buvo neapsakomai malonu žiūrėti į besišypsančių žmonių veidus, išgirsti jų nuoširdžiai ištartą padėkos žodį. Aplankytieji žmonės visus eisenos dalyvius vaišino skaniausiais saldainiais ir vaisias..

Nors šiek tiek sušalę, bet kupini teigiamų emocijų lankytojai sugrįžo į centrą, susėdę prie gausaus vaišių stalo gėrė karštą arbatą, dalijosi patirtais įspūdžiais ir sakė gražiausius palinkėjimus 2015 – iems metams.

 {gallery}15.01.09{/gallery}


2015 m. lapkričio 6 dieną Priekulės socialinių paslaugų centras prisijungė prie paramos projekto „Išsipildymo akcija“ įkvėptos ir įmonių, mokslo įstaigų ir bendruomenių pamėgtos visuotinės iniciatyvos „Pyragų diena“! 

Centrą lankančios pagyvenusios moterys iškepė gardžių pyragų ir bandelių, kurių skonis ir kvapas viliojo dosniai aukoti ne tik centro darbuotojus ir lankytojus, bet ir visą Priekulės miesto bendruomenę. Per gerumo iniciatyvą buvo surinkta 118 Eur

2014-12-31

 Sulaukus didžiųjų žiemos švenčių…

Švenčių laukimas – nuostabus žiemos metas, kuomet mes, kaip vaikai, imame tikėti stebuklais ir darome viską, kad per šventes būtų jauku, stebuklinga ir nepakartojama. Tokia šventė įvyko ir mūsų dienos centre gruodžio 29 dieną. Į šventę susirinko Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai bei jų artimieji. Išgirdę šventinį šurmulį, į salę atskubėjo net du Kalėdų seneliai – praėjusių metų bei šių metų. Daug laiko keliavę, seneliai patogiai įsitaisė ir su dideliu noru stebėjo mūsų jaunuolių su negalia paruoštą šventinį spektakliuką „Sniego mergaitė“, kurio metu visi susirinkusieji pamatė, kad per Šv. Kalėdas tikrai vyksta stebuklai. Vėliau seneliai smagiai bendravo su šventės dalyviais, linksmino visus savo programėle ir visiems išdalino dovanėles. Linksmybės tęsėsi šventinėje diskotekoje, kurios metu visi norintys linksmai leido laiką ir dalinosi šventės įspūdžiais.

Taigi, kupini šventiškos nuotaikos, vieni kitiems išsakėme šilčiausius linkėjimus ir džiaugėmės senelių dovanėlėmis.


2014-12-29

 Vaikų pramogos Klaipėdoje

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) 2014 m. gruodžio 16 dieną vaikų dienos centro lankytojai artėjančių žiemos švenčių proga smagiai pramogavo Klaipėdoje. Apsilankę kino teatre vaikai žiūrėjo nuotaikingą animacinį filmą „Madagaskaro pingvinai“. Vėliau laukė aktyvesnė pramoga – pasiskirstę pagal amžiaus grupes visi žaidė boulingą. Puikiai sekėsi visiems – tiek mažiems, tiek didesniems. Vaikai džiaugėsi žaidimu, naujais potyriais, gyrėsi surinktų taškų rezultatais. Laikas prabėgo nepastebimai greit, o į centrą sugrįžome kupini geros nuotaikos, energijos ir įspūdžių.

{gallery}14.12.31{/gallery}


2014-12-22

Kalėdos atlinguoja

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) š. m. gruodžio 22 dieną, pasitinkant didžiąsias metų šventes, vaikų dienos centre nuo ryto jautėsi džiugus sujudimas ir šurmulys. Į centrą atvykę vaikai ruošėsi šventiniam kaukių karnavalui, puošėsi gražiausiomis kaukėmis, kostiumais, virto pasakų personažais ir herojais. Artėjančių Kalėdų proga visų susirinkusiųjų pasveikinti iš tolimosios Šiaurės atvyko net 2 Kalėdų seneliai! Pirmasis – šių metų, o antrasis – ateinančių metų senelis. Vaikai kartu šoko, dainavo, atlikinėjo linksmas užduotis, smagiai leido laiką. Kai visi šiek tiek nuvargo Kalėdų seneliai išklausė vaikų eilėraštukų, juos apdovanojo, linkėjo visiems laimės, sėkmės, sveikatos, svajonių ir pačių geriausių dalykų ateinančiais metais. Apdovanoti ir laimingi vaikai linksminosi diskotekoje. Gudriausi ir sumaniausi viktorinos metu laimėjo dar kalėdinių dovanėlių, praversiančių žvarbiu žiemos oru. Aktyvi, linksma popietė kūrė bendrumo jausmą, pripildė visų širdeles džiugesio, nuteikė artėjančio Kalėdų stebuklo laukimui.

 {gallery}14.12.30{/gallery}


2014-12-19

Svečiuose Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos mokiniai

Laikas, kai laukiam Šv. Kalėdų, visų širdis pripildo gerumo, meilės, šilumos. Šiais jausmais pasidalino Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos mokiniai, kurie 2014 m. gruodžio 15 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre surengė Kalėdinį koncertą „Tyliai krinta baltos snaigės“.

Skambančios dainos palietė kiekvieno širdį ir suteikė daug teigiamų emocijų.

 {gallery}15.01.08{/gallery}


2014-12-14

Paskaita „Kaip tinkamai pasiruošti euro įvedimui?”

Lietuva 2015 metų sausio 1 dieną taps devynioliktąja euro zonos nare, tad centro lankytojams kyla daug praktinių klausimų susijusių su euro įvedimu. Gruodžio 9 dieną į Priekulės socialinių paslaugų centrą atvyko DNB banko darbuotoja Rasa Kazlauskienė ir pravedė paskaitą – diskusiją, tema: „Kaip pasiruošti euro įvedimui? “. Lankytojai aktyviai įsitraukė į šią diskusiją, noriai uždavinėjo įvairius klausimus susijusius su euro įvedimu. Šioje paskaitoje buvo aptarti pagrindiniai dalykai, kad lankytojams pavyktų, kuo sklandžiau pereiti prie euro.  DNB banko darbuotoja, perspėjo lankytojus saugotis sukčių, kurie gali siūlyti valiutą keisti gatvėje ar namuose. „Netikėkite nė vienu žmogumi, kuris siūlysis jums iškeisti litus į eurus, pasitikėkite, tik banko darbuotojais, taip išvengsite nuostolių“, teigė Rasa.

Taip pat banko darbuotoja parodė Lietuvos banko išleistus rinkinius, kuriuos sudaro 23 euro monetos, kurių vieną pusę puošia Vytis. Visi lankytojai turėjo galimybę iš arti susipažinti su euro monetomis.


 2014-12-12

Dalyvavome renginyje „Kalėdose visi kartu“

Šv. Kalėdų laukimo laikas – tai šventas laikas, nes žmonės nori vieni kitiems dalinti gerumą, šilumą, tampa atlaidesni bei jautresni. Taigi, 2014 m. gruodžio 11 d. dalyvavome renginyje „Kalėdose visi kartu“, kurį organizavo Klaipėdos valstybinė kolegija. Šio renginio metu vyko Kretingos dienos veiklos ir Priekulės socialinių paslaugų centrų lankytojų rankdarbių paroda – mugė bei Klaipėdos valstybinės kolegijos suorganizuotas šventinis koncertas.

Po šio šilto renginio taip ir norisi pasakyti, jog pabūkime vienas su kitu, būkime jautresni ir atlaidesni, mylėkime savo šeimos narius, pasakykime gerą žodį draugui kaimynui, nusišypsokime praeiviui.


 2014-12-12

 „Prekyba žmonėmis – nelik abejingas“

Šių metų lapkričio 25 dieną prasidėjo akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“. Akcija pradedama Tarptautinę kovos prieš moterų prievartą dieną, užbaigiama Žmogaus teisių dieną. Akcijos renginių metu siekiama paskatinti moteris, patiriančias smurtą, kreiptis į įvairias organizacijas, kur jos gali gauti kompleksinę pagalbą ir palaikymą, vaduojantis iš smurto gniaužtų. Taip pat siekiama didinti visuomenės nepakantumą smurtui šeimoje.

2014 metų lapkričio 19 ir gruodžio 10 dienomis Lietuvos „Caritas“, kaip didžiausia nevyriausybinė organizacija, kovojanti su prekyba žmonėmis ir šios nusikalstamos veiklos pasekmėmis, surengė apskrito stalo diskusiją „Prekyba žmonėmis – nelik abejingas“ Gargždų socialinių paslaugų centre. Lapkričio 19 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro psichologė ir socialinė darbuotoja dalyvavo organizuotame susitikime – diskusijoje. Išklausius Lietuvos „Carito“ darbuotojų specialisčių pranešimus apie psichologinį pažeidžiamumą ir prekybos žmonėmis atvejus „užvirė“ įdomi bei naudinga diskusija, įtraukusi ir privertusi visus susimąstyti apie šią opią ir visuomenėje paplitusią problemą. Daugelis prekybos žmonėmis atvejų yra nuslepiama ir neišaiškėja dėl įvairiausių priežasčių, todėl svarbu telkti specialistus, bendradarbiauti, vykdyti prevenciją prekybos žmonėmis tema, skatinti socialinę atsakomybę.

Gruodžio 10 dieną vyko trumpametražio prevencinio filmo „Viskas bus gerai“ peržiūra ir aptarimas. Šis filmas skatina kalbėti apie kitas, visuomenėje mažiau pažįstamas, prekybos žmonėmis formas (vergiškas darbas, prostitucija, išnaudojimas nusikaltimų vykdymui ir kt.). Taip pat filmas primena, kad šiandien prekyba žmonėmis yra gerokai arčiau mūsų, negu atrodo, o nukentėjusiais gali tapti tiek moterys, tiek vyrai, tiek vaikai.

Pagalbos galite kreiptis:

Priekulės socialinių paslaugų centras

Naujoji g. 5A, Klaipėdos r., Priekulė

Tel.: 8 46 454 011

Kontaktinė informacija Klaipėdoje

Lietuvos „Caritas“

Telefonas: +370 46 315078; mob.: +370 678 18791

El. paštas: klaipeda@anti-trafficking.lt

Adresas: Taikos pr. 29 a, Klaipėda

Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras

Telefonai: +370 612 74930; +370 650 60094; +370 618 01464

El. paštas: kmn@moteriai.lt

Adresas: Smilčių g. 6, LT-92277 Klaipėda

Daugiau informacijos

http://prekybazmonemis.lt/

http://www.anti-trafficking.lt/


2014-12-11

Reginys „VISATA“

Gruodžio 3d . Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai ir darbuotojai dalyvavo reginys „Visata“, kuris įvyko Tarptautiniame Klaipėdoje universitete.  „Visata“ tai – šokio ir gyvos vaizdo projekcijos dermė, reginys apie pasaulio struktūrą – apie tai, kas žavi, baugina, džiugina, kam suvokti dažnai esame riboti. Apie žmogų, kuris yra tarsi visata, visumos dalis, tarsi beribė gelmė, iki galo nepažini savo talentais ir gebėjimais. Jame įgyvendinamos „Šokio laboratorijos“ kūrybinių dirbtuvių programos. Dalyvavo profesionalūs šokėjai, socialinių paslaugų įstaigų klientai ir darbuotojai.

Projektas „Šokio laboratorija“ vyko Priekulės socialinių paslaugų centre, Klaipėdos neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“, Gargždų socialinių paslaugų centre, Padvarių socialinės globos namuose, Kretingos dienos veiklos centre.

Šokio reginys žavėjo sceniniu įvaizdžiu. Renginio metu gyvai įspūdingą vaizdo projekciją atliko Eglė Gudonytė. Šokio choreografiją kūrė Ieva Kristutytė ir Dovilė Binkauskaitė. Šokėjams scenos rūbus sukūrė Vilniaus dailės akademijos kostiumo dizaino katedra.

Projektą „Šokio laboratorija“ įgyvendina VšĮ Socialiniai meno projektai.

Projekto partneriai – Vilniaus dailės akademija, Lietuvos sporto universitetas, Klaipėdos miesto neįgaliųjų reikalų taryba.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 {gallery}14.12.11.2{/gallery}


 2014-12-11

Vaikų piešinių paroda

„RUDENS ETIUDAI”

{gallery}14.12.11.1{/gallery}


 2014-12-09

Dalyvavome Klaipėdos sporto šventėje

2014 m. gruodžio  3 d. Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai su negalia dalyvavo kasmetinėje Klaipėdos sporto šventėje, pažymint Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šventė vyko Klaipėdos lengvosios atletikos manieže. Mūsų jaunuoliai šiai šventei intensyviai ruošėsi ir šios pastangos buvo įvertintos, nes į centrą parsivežėme net 5 apdovanojimus. Iškovojome 2 vietą figūrinio važiavimo varžybose, antrą ir trečią vietas iš baudų mėtymo varžybų, penktą vietą iš smiginio varžybų bei iškovojome pirmą vietą stalo teniso varžybose. 

 Šios sporto varžybos – tai atgaiva kūnui bei sielai, nes į centą grįžome kupini jėgų, entuziazmo ir noro ateityje siekti dar geresnių rezultatų.

 {gallery}14.12.10{/gallery}


2014-12-08

Dalyvavome festivalyje „Sveiks, svieteli margs“

 2014 m. gruodžio  2 d. Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai su negalia dalyvavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Klaipėdos viltis“ organizuojamame festivalyje „Sveiks, svieteli margs“, skirtame jubiliejiniams K. Donelaičio metams ir kasmetinei Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Festivalis vyko Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centre „Žvejų rūmai“ mažojoje salėje. Į šią nuostabią šventę sugužėjo ir  savo menines programėles rodė mūsų draugai iš BĮ Gargždų socialinių paslaugų centro, Kretingos Dienos veiklos centro, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos ,,Medeinės“ mokyklos, Viešosios įstaigos Klaipėdos specialiosios mokyklos – daugiafunkcinio centro „Svetliačiok“. Festivalio metu mūsų centro jaunuoliai atliko muzikinę kompoziciją „Ryt iš ryto“ bei sudainavo dainą „Celito lindo“. Festivalio pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, atminimo dovanėlėmis bei pakviesti pabendrauti prie gausaus vaišių stalo ir pasilinksminti diskotekoje.

Šis nuostabus festivalis visiems suteikė daug džiugių akimirkų, teigiamų emocijų bei vilties, kad susitiksime kitais metais.

{gallery}14.12.8.1{/gallery}


 2014-12-01

KALĖDINĖ MUGĖ

Visi norintys nudžiuginti savo artimuosius originaliomis, šiltomis, praktiškomis rankų darbo dovanėlėmis gruodžio 8 – 12 dienomis skubėkite į Priekulės socialinių paslaugų centrą, kur vyks KALĖDINĖ mugė! Čia kiekvienas ras darbelį, kuris sušildys širdį ir įneš į Jūsų namus Kalėdinę dvasią!

 {gallery}14.12.08{/gallery}


 2014-12-01

Koncertas Tarptautinei neįgaliųjų 

dienai paminėti

Gruodžio 1 d. Priekulės muzikos mokyklos salėje įvyko koncertas, skirtas paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną. Šiame koncerte dalyvavę žmonės turėjo galimybę išgirsti nuostabiausius Neringos meno mokyklos, kuriai vadovauja Rasa Norvilienė, fortepijono, dainavimo ir gitaros specialybių skyrių mokinių pasirodymus. Koncerte skambėjo gražiausios dainos, švelniausios melodijos, kurios sušildė ir nuteikė stebuklingam žiemos metui ir gražiausių švenčių laukimui.

 {gallery}14.12.9.2{/gallery}


2014-11-28

Lėtas drukorių raštelis

Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus darbuotoja Sabina Vinciūnienė Priekulės socialinių paslaugų centre vykdė projektą „Spauda Priekulėje XIX-XX a.“ Ji teigė: „Šie užsiėmimai paskatino domėjimąsi Mažosios Lietuvos etninės kultūros vertybėmis. Gyvendami šiame regione, privalome puoselėti ir saugoti kultūros paveldą, populiarinti ir skleisti žinią apie išlikusias ir esamas kultūrines vertybes – tai viena iš pagrindinių mūsų muziejaus misijų“. Šis projektas tęsėsi visus 2014 metus. Muziejaus darbuotoja vedė paskaitas, kurių metu centro lankytojai skaitė, rašė tekstus ir tyrinėjo Mažosios Lietuvos regiono leidinius – knygas ir periodiką. Centro lankytojai noriai įsitraukė į šią veiklą ir visus metus bendradarbiavo su muziejaus darbuotoja.

Lapkričio 28 d. Priekulės socialinių paslaugų centre įvyko paskutinė projekto „Spauda Priekulėje XIX – XX a.“ paskaita. Šioje paskaitoje buvo aptarti praėjusių paskaitų darbai, prisimintos tyrinėtos knygos, vyko diskusijos.


2014-11- 27

 Adventinė popietė

Lapkričio 27 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko Adventinė popietė. Skambant tylioms ir ramioms giesmėms, centro lankytojai rinkosi prie gausaus Adventinio vaišių stalo. Visi kaip viena šeima susėdę, aptarėme papročius, pasidalijome savo patirtimis susijusiomis su Adventiniu laikotarpiu. Jaukioje prieblandoje, žvakių šviesoje, klausėme lankytojų ir darbuotojų  nuostabiausių eilių, bei giesmių, kurios uždegė mumyse ramumo, susikaupimo, meilės žiburėlius. Kiekvienas  kuris dalyvavo popietėje linkėjo savo draugams šilumos, ramybės, susikaupimo, rimties… Šiuos visus šiltus linkėjimus mes patalpinome į mažą skrynelę, kurioje jie bus saugomi iki kitų metų Adventinės popietės, kuomet skrynelė bus atverta ir papildyta dar daugiau nuostabiausių linkėjimų. Ši nuostabi popietė buvo įžanga į rimtumo, susikaupimo ir didžiųjų švenčių laukimo metą.

 {gallery}14.12.9.1{/gallery}


2014-11- 26

Išvyka į Klaipėdą

Lapkričio 26 d. Priekulės socialinių paslaugų centrą lankantys senyvo amžiaus ir negalią turintys asmenys vyko į Klaipėdą, kur apsilankė didžiausiame prekybos ir pramogų centre „Akropolis“. Linksmai nusiteikę lankytojai patraukė į kavinukę, kurioje vieni gėrė gardžios kavos, sulčių, o kiti užkandžiavo. Vėliau skubėjo į „Forum cinemas“ kino teatrą. Čia žiūrėjo 3D formato nuotaikingą animacinį filmą „Džesis ir Petas“.  Visi centro lankytojai tokiame filme lankėsi pirmą kartą, todėl buvo labai nustebinti šiuolaikinėmis technologijomis. „Jaučiausi lyg kitame pasaulyje“ – teigė centrą lankanti garbingo amžiaus močiutė Ona, kiti filmuke įžvelgė gyvenimišką pamoką: “Aš iš šio filmo pasimokiau, kad visada reikia būti savimi ir nepasiduoti kitų neigiamai įtakai“ – teigė močiutė Renata. Nors šiek tiek pavargę, bet laimingi ir kupini teigiamų emocijų,  lankytojai grįžo į centrą.

 {gallery}14.12.07{/gallery}


2014-11-25

Koncertas Tarptautinei neįgaliųjų 

dienai paminėti

Gruodžio 1 d. (pirmadienį) 13.30 val. Priekulės socialinių paslaugų centras kviečia visus norinčius sudalyvauti koncerte, kuris vyks Priekulės muzikos mokyklos salėje. Susitikime ir drauge išsklaidykime rudens darganą !

 {gallery}14.11.27{/gallery}


 2014-11-24

  Renginys „Visata“

Nuo rugsėjo pradžios vyksta projektas „Šokio laboratorija, kuris tęsėsi tris mėnesius. Projekte dalyvauja Priekulės socialinių paslaugų centras, Neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė, Padvarių socialinės globos namai, Kretingos veiklos dienos centras ir Gargždų socialinių paslaugų centras. Gruodžio 3 d. LCC Tarptautiniame Universitete (Kretingos g. 36, Klaipėda) įvyks finalinis projekto „Šokio laboratorija koncertas „Visata. Maloniai kviečiame visus atvykti pasidžiaugti pasiektais rezultatais !

 Projektą „Šokio laboratorija“ įgyvendina VšĮ Socialiniai meno projektai.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

{gallery}14.11.24{/gallery}


 2014-11-23

Pasaulinė diabeto diena

Diabetas yra globali problema, kurios mastai yra sukrečiantys. Ji paveikia atskirus žmones, bendruomenę bei ekonomiką. Skaičiuojami tūkstančiai gyvybių, milijonas paveiktų gyvenimų ir milijardai išleistų lėšų. Labai daug žmonių gyvena gyvenimus, kuriuos paženklino diabetas, o PSO teigia, jog žmonių skaičius vis didės. Priekulės socialinių paslaugu centre lapkričio 14- tą dieną taip pat, buvo minima „Pasaulinė diabeto diena“. Mūsų tikslas buvo informuoti žmones apie šią ligą, papasakoti apie ją plačiau, bei skleidžiant žinias skatinti žmones rūpintis savo sveikata. Centre vyko paskaita, kurią vedė psichologė. Ji papasakojo susirinkusiems žmonėms apie diabeto atsiradimo priežastis, simptomus bei pasekmes. Šioje akcijoje dalyvavo visi Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai ir lankytojai – darbuotojai skaitė pranešimus, vaikai pynė apyrankes ir darė plakatus, kiti lankytojai pasirinko mėlynos spalvos akcentus, simbolizuojančius „Pasaulinę diabeto dieną“. Visi labai džiaugėsi galėję prisidėti prie šios akcijos.

{gallery}14.11.26{/gallery}


 2014-11-17

Smagios ir turiningos vaikų rudens atostogos centre

Prabėgus keletui mėnesių centras vėl gerokai pagyvėjo – prasidėjo rudens atostogos – nuo pat ryto iš aplinkinių kaimelių susirinko ir šurmuliavo gausus būrys vaikų. Rudeniškas oras neleido pasimėgauti parko malonumais, tad dienas leidome centre. Įgyvendinant projektą
„Būkime drauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) vykdėme numatytas ir naujai suplanuotas veiklas. Pirmąją atostogų dieną visi įsitraukė į meninę veiklą – kas piešė rudenį, kas klijavo, kad konstravo dėdę rudenėlį. Sekančią dieną vyko prevencinis užsiėmimas vaikams – kartu su psichologe žiūrėjome filmą „Viskas bus gerai“, analizavome ir aptarėme prekybos žmonėmis bei savižudybių problemas. Vaikai noriai ir produktyviai dirbo grupėse, išsakė savo pamąstymus apie sunkias ir skaudžias situacijas, teikė pasiūlymus  kaip padėti liūdinčiam draugui. Visiems buvo išdalinti informaciniai lankstinukai.

Trečioji atostogų diena buvo skirta poilsiui, atsipalaidavimui. Salėje įsirengėme kino teatrą ir žiūrėjome linksmą, pamokantį filmuką „Ralfas griovėjas“. Po pietų žaidėme įvairiausius stalo žaidimus. Kad per atostogas šiek tiek padirbėtų ir galvytės 4-ąją dieną buvo surengta viktorina „ Rudens peizažas“. Vaikai burtų keliu susiskirstė į grupes ir įveikinėjo smagias užduotis. Itin ilgai teko paplušėti įmenant mįsles. Geriausia komanda ir aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti. Po viktorinos iki pat vėlyvos popietės vaikai linksminosi diskotekoje. 

Paskutiniąją atostogų dieną vaikams centre surengta Helovino šventė „Namas kuriame vaidenasi“ .Vaikai išsipuošė, persirengė – pavirto šiurpinančiais vorais, zombiais, šmėklomis, vampyrais ir kitais baisiausiais personažais. Žvakių šviesos apšviestame kambaryje, skambant mistinei muzikai ir tvyrant paslaptingai nuotaikai, vieni kitiems pasakojome baisias istorijas. Sklando gandai, kad centre taip pat „gyvena“ vaiduoklių ir kai kam yra tekę pajusti jų draugiją… tad su drąsiausiais vaikais išsiruošėme į požeminį rūsį, kurio slapčiausiose ir tamsiausiose kertelėse ieškojome pasislėpusių vaiduoklių… Tačiau  „vaiduoklių medžioklė “ kai kam pasibaigė labai greitai – vos tik pravėrus tamsaus rūsio duris. Drąsiausieji atidžiau apžiūrėjo paslaptingą vaiduoklių buveinę, įvairiausi šešėliai, krebždesiai ir bildėjimai privertė pasijausti labai nejaukiai, o užsidegusi žvakė paskatino kuo greičiau sprukti iš rūsio, nes vienas vaiduoklis jau čiupo už kojos…

Tad tokios linksmos, šiurpokos, aktyvios ir turiningos vaikų dienos prabėgo centre. Patirtų nuotykių ir įspūdžių turėtų pakakti iki sekančių atostogų.

 {gallery}14.11.17{/gallery}


 2014-11-06

Gerumo akcija

„Pyragų diena“ – tai saldi aukojimo tradicija, kurią organizuoja TV3 ir SEB bankas. Šios tradicijos tikslas iškepti savo skaniausią pyragą, atsinešti jį į darbą, mokyklą ar bet kokią kitą įstaigą, parduoti jį už suderėtą kainą ir surinktas lėšas pervesti jubiliejinei, jau vienuoliktajai „Išsipildymo akcijai“. Ši tradicija neaplenkė ir Priekulės socialinių paslaugų centro. Nešini įvairiais savo kepiniais, su šypsenomis veiduose į centrą rinkosi lankytojai, jie vaišino ir dosniai aukojo mažiesiems ligoniukams ir likimo nuskriaustiems vaikams.  Labai didžiuojamės, kad šioje akcijoje sudalyvavo visi centro lankytojai, bei darbuotojai, kurie noriai prisijungė prie šios gerumo akcijos ir padėjo rinkti lėšas likimo nuskriaustiems vaikams. Šios akcijos metu paaukoti pinigai buvo pervesti į nurodytą sąskaitą puslapyje www.aukok.lt.

{gallery}14.11.07.01{/gallery}


 2014-10-28

Edukacinė programa „Susitikime muziejuje“

Šį rudenį Priekulės dienos centro senjorai dalyvavo edukacinėje muziejų programoje „Susitikime muziejuje“, kurią įgyvendina VšĮ Socialiniai meno projektai. Programa „Susitikime muziejuje“ įgyvendinama bendradarbiaujant su Lietuvos Jūrų muziejumi, Nacionalinio dailės muziejaus padaliniais – Nacionaline dailės galerija, Vytauto Kasiulio dailės muziejumi, Vilniaus paveikslų galerija ir yra projekto „Kultūros prieinamumo didinimas: mokymų programa kultūros ir meno darbuotojams“ dalis.

Programa „Susitikime muziejuje” yra skirta asmenims, sergantiems demencija, turintiems specialiųjų poreikių, ir ja siekiama didinti kultūros ir muziejų veiklos prieinamumą minėtoms tikslinėms grupėms. Programos įgyvendinimas remiasi Modernaus meno muziejaus (MOMA) Niujorke patirtimi. Edukacinės programos rengiamos tokiu būdu, kad asmuo, nepaisant sveikatos sutrikimų, gebėtų dalyvauti edukacinėse muziejų programose, patirti meną. Dalyvavimas veikia kaip intelektinis stimuliatorius, kuris, kaip rodo JAV atlikti tyrimai, teigiamai veikia sveikatą ir psichosocialinę gerovę, stabdo demencijos ligos progresavimą.

Priekulės dienos centro senjorai dalyvavo edukacinėse programose, rengtose Lietuvos jūrų muziejuje. Edukaciją vedė Renata Treigienė. Senjorai lankėsi etnografinėje žvejo sodyboje, delfinariume, diskutavo apie pamario žvejų buitį, Baltijos jūrų gyvūniją, pamatė delfinų pasirodymą.

Projektą „Kultūros prieinamumo didinimas: mokymų programa kultūros ir meno darbuotojams“ įgyvendina VšĮ Socialiniai meno projektai. Informacija apie projektą www.menasgerovei.lt.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos sporto universitetas, Vilniaus dailės akademija, Britų taryba, Mančesterio metropolijos universitetas.

 {gallery}14.10.28{/gallery}


 2014-10-16

Neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys

„Draugystės šventė 2014“

Spalio 13 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre vyko tradicinis neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys „Draugystės šventė 2014“. Šventės tema: „Popierinė fantazija“. Į šventę susirinko draugai iš Gargždų socialinių paslaugų centro, Šilutės socialinių paslaugų centro bei iš  VšĮ Raseinių dienos centro ,,Vilties takas”. Šventės metu susirinkusiųjų laukė smagios kūrybinės užduotys iš popieriaus, odos gabalėlių, medžiagų skiaučių, sagų, karoliukų, buvo galima užsidirbti ir šokoladinių litų, įminant mįsles. Smagu buvo ne tik kurti, bet ir pamatyti bei pasiklausyti svečių atvežtų pasirodymų bei parodyti savo paruoštą muzikinę programėlę savo draugams.

Šventės kulminacija – padėkos raštų bei atminimo dovanėlių įteikimas bei smagūs šėliojimai diskotekoje.

Ši šventė – tai puiki galimybė pabendrauti, pabūti kartu su savo draugais ir išreikšti save atliekant įvairias kūrybines užduotis.

{gallery}14.10.15{/gallery}


2014-10-13

Veiviržėnuose sukvietė veiklius senjorus

Pagyvenusiems žmonėms laikas neprailgsta – kai nori, jo per dieną gali ir pritrūkti. Tokiomis mintimis dalijosi praėjusį penktadienį Veiviržėnuose į jiems skirtą renginį susirinkę senjorai. Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga juos subūrė Priekulės socialinių paslaugų centras. Ateityje tokių švenčių centras dovanos ir kitoms seniūnijoms.

{gallery}14.11.07{/gallery}


Svečių gausa pamalonino

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Priekulės socialinių paslaugų centras pakvietė švęsti pernai pačioje Priekulėje. Tuokart nutarta ateityje įsimintiną dieną švęsti vis kitoje seniūnijoje. Centras aptarnauja keturias seniūnijas – Priekulės, Veiviržėnų, Judrėnų ir Agluonėnų.

Šiųmetis renginys pranoko visus lūkesčius – į jį susirinko daugiau kaip 150 dalyvių iš visos seniūnijos. Beveik tiek asmeninių kvietimų ir buvo išdalinta. Neabejojama, kad būtent toks šiltas prašymas atvykti į renginį padėjo išvengti senjorų abejingumo.

Organizatoriams ruoštis padėjo Veiviržėnų kultūros centras, seniūnijos bendruomenės aktyvistai, taip pat seniūnija. Ir nors iš pradžių baimintasi, kad senjorams paruoštos kėdės liks tuščios, įvyko atvirkščiai. Kultūros darbuotojams teko ieškoti papildomų. Stebėdamas šventiškai nusiteikusius senjorus, Kultūros centro renginių režisierius Karolis Pronckus prasitarė, kad tokio aktyvumo pavydėti gali ir muzikos žvaigždės. Mat prieš keletą metų centre koncertavęs Romas Dambrauskas salėje sulaukė vos šešių klausytojų. Tuomet teko bėgioti po namus ir kviesti į kone beprasidedantį koncertą…

Šįkart nieko panašaus daryti neteko. Programą paruošę patys socialinių paslaugų centro lankytojai, Veiviržėnų jaunimas, taip pat Drevernos kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“ ir Daukšaičių kapela „Ritin Dobil“ gerą nuotaiką kūrė kelias valandas. Prie vaišių stalų susėdusiems dalyviams beliko mėgautis jiems parodytu dėmesiu. Šventėje dalyvavo ir Savivaldybės vicemerė Rūta Cirtautaitė, Seimo narys Petras Gražulis, Tarybos nariai Sigitas Karbauskas ir Regina Kernagienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė.


Kviečia į centrą

„Rengdami šventes senjorams norime parodyti, kas esame, ką veikiame. Priekulės socialinių paslaugų centras atviras visiems, tad labai džiaugsimės, jei ir veiviržėniškiai aktyviau dalyvaus mūsų organizuojamose veiklose. Norime, kad apie mus žmonės sužinotų iš pirmų lūpų, patys įvertintų“, – kalbėjo centro direktorės pavaduotoja Irena Skrabienė.

Veiviržėniškiai Albina ir Jonas Valančiai patikino retai tepraleidžiantys renginius savo gyvenvietėje. Visgi nors šių daugiau jaunesniems, senjorams dėmesio ir koncertų esą irgi netrūksta.

„Labai gerai, kad mūsų, vyresniųjų, nepamiršta. Juk mes savąją patirtį jau atiduodame vaikams ir tikimės, kad jie mūsų ateityje nepamirš“, – „Bangai“ sakė su būreliu šalpėniškių atvykusi Janina Morta Tamkienė. Buvusi bibliotekininkė pasidžiaugė, kad tokie susibūrimai yra puiki proga susitikti su jaunystės laikų kolegomis. Su dalimi jų bendravimas užsimezgęs dar kolūkiuose. „Ši šventė irgi įpareigoja senjorus pasitempti, išeiti į viešumą, pasidalinti mintimis. O ko daugiau mūsų amžiuje reikia, jei ne bendravimo? Taip pailginame savo amžių“, – neabejoja šalpėniškė J. M. Tamkienė.

Klaipėdos rajono laikraščio ‚, Banga‘‘ korespondentė Jolanta VENSKUTĖ


2014-10-10

Rudens gėrybių paroda „Margaspalvis rudenėlis”

Spalio 6 – 10 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko rudens gėrybių paroda „Margaspalvis rudenėlis”. Pasitelkę savo vaizduotę ir išradingumą, mūsų lankytojai, padedami darbuotojų, pagamino daug įvairiausių darbelių iš suneštų rudens gėrybių. Vaisiai, daržovės ir visos kitos rudens gėrybės virto  žmogeliukais, gyvūnėliais, pasakų veikėjais bei dar niekur nematytomis būtybėmis. Lankytojai labai džiaugėsi savo kūrybos rezultatais ir buvo kupini naujų idėjų ateinantiems metams.

 {gallery}14.10.29{/gallery}


2014-10-10

Spalio 3 – oji tapo ypatinga diena Veiviržėnų seniūnijoje.

Viskas prasidėjo nuo šaunios bendradarbiavimo sutarties su Priekulės socialinių paslaugų centru.  Rugsėjo 29 d. Veiviržėnų kultūros centras kartu su jaunimo teatro studija bei vokaliniu ansambliu „Viržis“ vyko į Priekulę pasveikinti pagyvenusių žmonių su artėjančia tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Centro lankytojams įteikėme šiltas atvirutes, kurias ruošė Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos 1-6 klasių mokiniai. Taip prasidėjo mūsų puikus projektas.

2014 m. spalio 3-ąją, 15.00 val. į Veiviržėnų kultūros centrą sugūžėjo 150 senjorų. Visi pasipuošę, nešini savo keptais pyragaičiais ir iš sodo surinktais obuoliukais, susirinko kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.

Prie įėjimo šventės dalyvius pasitiko Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojų darbų paroda, taip pat

senjorai buvo maloniai nustebinti  vaišėmis, kurias Jiems dovanojo Priekulės socialinių paslaugų centras, Veiviržėnų kultūros centras, Veiviržėnų seniūnija ir Veiviržėnų bendruomenė.

Į renginį pasveikinti senjorų atvyko Lietuvos Respublikos seimo narys Petras Gražulis, Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Rūta Cirtautaitė,  Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai Sigitas Karbauskas ir Regina Kernagienė bei  Klaipėdos rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė.

Jie ne tik negailėjo šiltų sveikinimų ir linkėjimų, bet ir įteikė simbolines dovanas nominuotiems senjorams.

Taip sveikinimo žodžius senjoras tarė Veiviržėnų seniūnijos seniūnė Edita Sluckienė, Veiviržėnų parapijos klebonas Antanas Šimkus, Veiviržėnų miestelio bendruomenės pirmininkas Viktoras Daugėla bei  Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio bibliotekos, Veiviržėnų filialo bibliotekininkė ir bendruomenės narė Valė Krauleidienė.

Nominacijos buvo skirtos kiekvienos seniūnijos gyventojui nusipelniusiam visuomenėje. Kiekvienas seniūnaitis turėjo galimybę išskirti asmenis, kurie yra nusipelnę gauti apdovanojimą už nuveiktus darbus per savo garbingą amžių. Iš viso buvo apdovanoti 17 senjorų:

Birbalas Pranciškus – už nuoširdžias eiles, kuriose niekada neužmirštamas mūsų gimtasis kraštas.

Urbonienė Irena už nuoširdų atsidavimą  darbui ir rūpinimąsi Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos muziejaus eksponatų atnaujinimu, rinkimu bei priežiūra.

Bernardas Andrijauskas  už nuoširdų rūpinimąsi Veiviržėnų seniūnijos  gyventojų poreikiais bei aktyvų dalyvavimą visuomeninėje – kultūrinėje veikloje.

Kundrotienė Julijona-Jolanta už šilumą ir labdaringą veiklą, kuri šildo ne vieną – šaltą žiemą.

Žemlauskienė Janina  Irena, mamai,  išauginusiai ir dorai išauklėjusiai 10 vaikų bei aktyviai dalyvaujančiai visuomeninėje – kultūrinėje veikloje.

Stasė Budrienė už dvasingumą, dorumą ir ilgametį pasiaukojimą darbui.

Jadvyga Radžienė už ilgametį atsidavimą nuoširdžią pagalbą gyventojams ir darbą Veiviržėnų seniūnijoje   bei aktyvų  dalyvavimą visuomeninėje – kultūrinėje veikloje.

Aldona  Venckienė už nuoširdų rūpinimąsi neįkainojamu turtu – žmogaus sveikata bei aktyvų dalyvavimą visuomeninėje – kultūrinėje veikloje.

Štulcas Vincas – už prisiminimus, sukauptus istorijos vingių archyvuose ir aktyvų dalyvavimą visuomeninėje – kultūrinėje veikloje.

Karalienė Albina – už prasmingą mokytojo darbą, kuriam atidavėte visus gražiausius gyvenimo metus, siekiant išugdyti dorą jaunąją kartą.

Bliūdžiuvienė Rūta – už prasmingą mokytojo darbą, kuriam atidavėte visus gražiausius gyvenimo metus, siekiant išugdyti dorą jaunąją kartą.

Kelmonienė Ona Alisa – Už ilgametį ir atsakingą darbą Veiviržėnų vaikų darželyje, suteikiant pirmąsias žinias ir įgūdžius jauniesiems seniūnijos gyventojams.

Antužis Juozas – už nuoširdų ir ilgametį darbą, rūpinantis ir puoselėjant Veiviržėnų kapines.

Vaclovas Jonušas – už nuoširdų ir ilgametį darbą  prižiūrint bei puoselėjant Rusinų kaimo senąsias kapinaites.

Pozingis Jonas – už ilgametį darbą ir atsidavimą savo profesijai bei aktyvią visuomeninę – kultūrinę veiklą.

Stonkutė Liucija  – už besąlygišką atsidavimą,    geranorišką ir aktyvų dalyvavimą religinės bendruomenės veikloje.

Janina Varanauskienė- už aktyvią visuomeninę-kultūrinę veiklą ir ilgametį darbą bibliotekoje.

Visiems nominuotiems senjorams buvo įteiktas padėkos raštas ir simbolinės dovanėlės. Visi liko nustebinti ir labai laimingi. Džiaugiamės, kad galėjome apdovanoti dėmesiu tuos, kuriuos dažnai pamirštame. Jų šypsena veide buvo didžiausia padėka už įdėtą darbą ir pastangas, organizuojant šventę: „Nugyventi metai – tai gražiausias ir brandžiausias metų turtas“

Renginį vedė ir muzikinę programą atliko Priekulės kultūros centro Drevernos skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Žvejytės“, senjorus pasveikino Veiviržėnų kultūros centro teatro studija bei geros nuotaikos užtaisu tapo Daukšaičių kaimo kapela „Ritin dobil“. Aplodismentų senjorai negailėjo Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojams, kurie taip pat paruošė išskirtinę, įdomią meninę programą.

Šis renginys jau organizuojamas kelerius metus, tačiau šiemet Priekulės socialinių paslaugų centro dėka jis buvo ypatingai sėkmingas. Veiviržėnų seniūnija yra nuoširdžiai dėkingi Priekulės socialinių paslaugų centro direktorei Vilijai Lingienei ir visiems darbuotojams už puikų renginį ir nuoširdų darbą organizuojant šventę senjorams.  Patirtis dabar jau bylos, kad pagyvenusį žmogų reikia pakviesti asmeniškai, visoje seniūnijoje buvo asmeniškai įteikti 200 kvietimų. Kitais metais laikysimės šio principo ir tikimės sulaukti dar daugiau senjorų. Organizatoriai džiaugiasi pasisekusiu renginiu ir linki sveikatos mūsų seniūnijos vyriausiems gyventojams

Veiviržėnų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Inesa Gaudutytė

(Straipsnis publikuojamas Klaipėdos rajono savaitraštyje „Gargždų kraštas“)


2014-09-26

Solidarumo akcija

Rugsėjo 26 dieną 12 valandą Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojai prisidėjo prie Klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacijos inicijuojamos Lietuvos socialinių darbuotojų solidarumo akcijos “Atlyginimai lengvi, kad net kyla į orą”. Akcijos metu buvo paleisti balionai į orą, kurie simbolizuoja menką darbo užmokestį.

{gallery}14.10.07{/gallery}


2014-09-24

Rugsėjo 23 d. Socialinių paslaugų priežiūros departamente socialinę globą teikiančioms įstaigoms, šeimynoms įteiktos licencijos.

Licencijas įteikė departamento direktorius Aivydas Keršulis. Licencijų gavėjus sveikino departamento direktoriaus pavaduotojas Vilmantas Labunskas, Įstaigų priežiūros skyriaus vyr. specialistė Silvija Baltakė, vyr. specialistė Jolanta Petruškevičienė ir vyr. specialistė Paulina Martinavičiūtė.

26 licencijos buvo įteiktos 17 įstaigų:

1. Telšių vaikų globos namams;

2. Kaltinėnų parapijos senelių globos namams;

3. Akmenės rajono vaikų globos namams;

4. Dūseikių socialinės globos namams;

5. G. Dobilevičiūtės šeimynai;

6. Pagėgių savivaldybės socialinių paslaugų centrui;

7. Klaipėdos vaikų globos namams „Rytas”;

8. Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centrui;

9. Vilijampolės socialinės globos namams;

10. Sigitos Švambarienės šeimynai;

11. VšĮ ,,Sevilis”;

12. VšĮ ,,Ori senatvė”;

13. Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos centrui;

14. Priekulės socialinių paslaugų centrui;

15. Kvėdarnos parapijos senelių globos namams;

16. Elektrėnų vaikų globos namams;

17. Grigaliūnų šeimynai.

 {gallery}14.10.03{/gallery}


2014-09-23

Darganą nuvijęs koncertas

Rugsėjo 22 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre svečiavosi Gargždų Aklųjų ir silpnaregių grupė „Asablyvi“, kurie savo paruošta programėle sklaidė darganą ir pakylėjo nuotaiką. „Asablyvi“, kaip paaiškino vadovė, susikūrė vos prieš metus, užsiima koncertine veikla, rankdarbiais. Atvykę į dienos centrą visus nudžiugino skambiomis dainomis, savos kūrybos eilėmis ir puikia nuotaika. Taip pat turėjome galimybę apžiūrėti ir įsigyti pačių darytų rankdarbių. Kolektyvas stebino, turbūt todėl ir pasirinko tokį įmantrų pavadinimą. „Asablyvi“, kaip paaškino vadovė, yra žemaitiškas žodis, reiškiantis kūrybingus, viską gebančius. Dėkojome jiems už praskaidrintą dieną ir linkėjome dar ne kartą sugrįžti.


2014-09-22

Dalyvaujame programoje „Susitikime muziejuje“

Priekulės socialinių paslaugų centras dalyvauja projekte „Kultūros prieinamumo didinimas: mokymų programa kultūros ir meno darbuotojams“. Projekte yra įgyvendinamos edukacinė programa „Susitikime muziejuje“, skirta asmenims, sergantiems demencija, turintiems specialiųjų poreikių. Edukacinės programos rengiamos Nacionalinėje dailės galerijoje, Vytauto Kasiulio dailės muziejuje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Lietuvos jūrų muziejuje. Programa „Susitikime muziejuje“ siekiama, kad muziejai ir juose eksponuojamas menas būtų prieinamas visiems – tai yra visuomenės turtas, kuriuo visi turime teisę džiaugtis.

Projekte taip pat dalyvauja Gerontologijos ir reabilitacijos centras, specialieji socialinės globos namai „Tremtinių namai“ ir globos namai „Senevita“.

Projekto partneriai: Lietuvos dailės muziejus, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos sporto universitetas, Mančesterio metropolijos universitetas, Britų taryba.


2014-09-20

Pažintis su senoviniu raštu

2014 09 12; 19 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko užsiėmimas su senyvo amžiaus lankytojais. Užsiėmimą vedė  Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė S. Vinciūnienė, kurio tema:  „Lėtas drukorių  raštelis“. Klientai buvo supažindinti su senoviniu raštu. Turėjome galimybę pabandyti išversti senovinius tekstus, juos perskaityti. Muziejaus darbuotoja dalinosi įdomiais istoriniais faktais apie senovinę spaudą.


2014-09-11

Išvyka į Kuršių Neriją

 

2014 09 11 dieną socialinių paslaugų centro 7 senyvo amžiaus  lankytojai, turintis spec. poreikius ir sergantys demencija, buvo pakviesti dalyvauti edukacinėje programoje „Susitikime muziejuje„.

Programa vyko Kuršių Nerijoje – žvejo etnografinėje sodyboje. Lankytojai turėjo galimybę susipažinti su žvejo buitimi senovėje, žvejo-žmonos rūpesčiais, vaikų auginimu. Lankytojams labai patiko edukatorės Renatos Treigienės  pasiūlymas pasigaminti žaisliukus iš džiovinto šieno ir iš medžio išpjaustytų  lėlės ir avinėlio formų. Vaišinomės natūralia mėtų arbata su naminiais sausainiais ir pyragu.

Visi lankytojai labai dėkingi užsiėmimo vedėjams už nuoširdumą, paprastumą ir žmogiškumą. Senyvo amžiaus grupė turėjo galimybę išlaisvinti savo mintis ir išgyvenimus, pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi.


2014-09-09

Rudenį dovanojame šokiui

Nuo rugsėjo pradžios Priekulės socialinių paslaugų centre vyksta projektas „Šokio laboratorija“. Projektas siekia didinti meno ir dalyvavimo meninėje veikloje prieinamumą, asmenims, turintiems intelekto negalią, senjorams. Projektu taip pat siekiame sudaryti galimybę jaunosios kartos šokėjams įgyvendinti individualius projektus, įtraukiant šias tikslines grupes, ugdyti socialinių paslaugų sektoriuje dirbančių specialistų kūrybiškumą. Nesuklyskite, tai ne terapinis, o meninis projektas, kuriuo siekiame, kad šokis būtų prieinamas visiems. Jei yra noras, šokti gali kiekvienas!

Projekto programą sudaro profesionalių šokėjų rengiamos kūrybinės šokio dirbtuvės, kuriose dalyvauja socialinių paslaugų įstaigų klientai ir darbuotojai. Šokio dirbtuves Priekulės socialinių paslaugų centre rengs šokėja ir šokio pedagogė Ieva Kristutytė. Dirbtuvėse bus sukurta šokio miniatiūra, kurią pristatysime renginyje Klaipėdoje lapkričio pabaigoje.

Projekte taip pat dalyvauja Neįgaliųjų centras „Klaipėdos Lakštutė“, Klaipėdos miesto globos namai, Gargždų socialinių paslaugų centras, Padvarių socialinės globos namai, Kretingos dienos veiklos centras, Panemunės senelių globos namai, Kauno Kartų namai, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras.

Projektą „Šokio laboratorija“ įgyvendina VšĮ Socialiniai meno projektai.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


2014 08 13        

Naktinis žvaigždžių stebėjimas                                                                           Molėtuose                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Vasaros atostogoms artėjant prie pabaigos, rugpjūčio 13 dieną, įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos), centrą lankantiems vaikams buvo surengta pažintinė išvyka į Molėtų astronomijos observatoriją. Susirinkusiųjų laukė tolima, bet labai įdomi kelionė. Pirmiausia aplankėme Molėtų miestelį, pasivaikščiojome po skulptūrų parką, papietavome gamtoje. Vakarėjant atvykome į Molėtų astronomijos observatoriją, kurioje vyko edukacinė paskaita apie žvaigždes, žvaigždynus, planetas, jų stebėjimą, pasaulio observatorijas. Vaikai buvo supažindinti su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių nuotraukomis. Buvo pademonstruotas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Šiaurinėje Europoje.             Dangaus kūnams tirti reikia giedro ir gryno oro bei tamsaus dangaus. Nors kelionės diena nebuvo labai saulėta ir apniukęs oras nežadėjo nieko gero, vistik atėjus naktinio stebėjimo laikui dangus išsigiedrijo ir visus nudžiugino. Turėjome puikią galimybę pasižvalgyti po naktinį dangų observatorijos ekskursiniu teleskopu, stebėjome įdomiausius tą naktį matomus dangaus objektus. Išvydome Šiaurinę žvaigždę, didžiuosius ir mažuosius Gryžulo ratus, iš Persėjo žvaigždyno išskrendančias žvaigždes, mūsų dažnai vadinamas „meteoritais“. Pavyko pamatyti dangumi skriejančią Tarptautinę kosminę stotį, nemažai praskriejančių dirbtinių žemės palydovų. Teleskopu vaikai stebėjo žvaigždžių poras, padrikuosius ir kamuolinius žvaigždžių spiečius, ūkus. Įspūdingai per teleskopą atrodė Saturno planeta ir tą naktį ryškiai švietęs Mėnulis.  Unikali galimybė stebėti naktinį dangaus skliautą ir žvilgsnis į žvaigždes padėjo vaikams pajausti milžiniškus Visatos atstumus, beribes erdves, suvokti, koks neaprėpiamas ir paslaptingas yra dangus.


2014 08 07

Nepilnamečių inspektorės prevencinė paskaita vaikams

2014 m. rugpjūčio 7 d. įgyvendinant projektą „Būkime dauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojams surengta informacinė prevencinė paskaita, kurią vedė viešosios policijos nepilnamečių skyriaus inspektorė D. Pipirienė.

Pareigūnė kalbėjo apie visuomenėje nustatytas taisykles, tinkamą ir netinkamą elgesį, akcentavo rūkymo bei alkoholio vartojimo tarp nepilnamečių problemą, atsakomybę ir nuobaudas už šiuos pažeidimus. Aptarė svetimo turto pasisavinimo ir sugadinimo atvejus, priminė apie saugų naudojimąsi internetu, internetinius nusikaltimus, naudojimosi socialiniais tinklapiais taisykles. Dar viena aktuali problema – patyčios, labai paplitusios tarp vaikų, ir pasireiškia žeminančiu elgesiu, erzinimu, užgauliojimu, agresija, psichologiniu spaudimu. Inspektorė D. Pipirienė priminė, kad už tokį elgesį vaikams arba jų tėveliams taip pat gresia atsakomybė ir nuobaudos. Mėgstantiems važinėti dviračiais buvo naudinga išgirsti apie privalomas saugos priemones – šalmus ir liemenes, saugų važinėjimą miestelių ir kaimo keliais. Po paskaitos pareigūnė atsakė į vaikams iškilusius klausimus, teikė rekomendacijas socialiniams darbuotojams, o atsisveikindama palinkėjo tik malonių informacinių susitikimų su nepilnamečių inspektoriais.

 


2014 07 31

Vaikų pramogos „Vinetu kaime“

2014 m. liepos 31 dieną įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) vaikų dienos centro lankytojai išvyko į pažintinę pramoginę išvyką indėnų stovyklavietėje „Vinetu kaimas“. Indėnas  Vinetu svetingai visus pasitiko ir priėmė, aprodė savo valdas, leido vaikams smagiai pašėlti, palakstyti, pasikarstyti ant laipynių, pasisupti, apžiūrėti ūkio gyvūnus. Vaikų veidai buvo išmarginti pasirinktais simboliais, visi susigalvojo indėniškus vardus ir buvo pakviesti į palapinę tipį, kur Vinetu papasakojo apie indėnų gyvenimą ir buitį, gyvenimo būdą, ginklus, medžioklę. Tuomet atėjo laikas vaikų lauktai atrakcijai – šaudymui iš spjaudyklės ir iš lanko. Visi išbandė taiklumą, gyrėsi savo pasiekimais. Užklupus trumpam vasaros lietui turėjome progą papietauti lauko pavėsinėje ir atgavę jėgas dar pasimėgauti aktyviu laisvalaikiu stovyklavietėje. Į centrą vaikai sugrįžo linksmai nusiteikę, pasisėmę naujų žinių ir įspūdžių.

 
2014 07 24
 
Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs 2014 Mažoji Olimpiada
 
Įgyvendinant projektą „Būkime dauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos), liepos 24 dieną, Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centro lankytojai išsiruošė į tradicines sportines varžybas „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs 2014“, rengiamas mūsų centro rėmėjo Jono Čepo kaimo turizmo sodyboje Agluonėnuose. Pakviesti į draugiškas varžybas mielai atvyko ir mūsų draugai iš Gargždų socialinių paslaugų centro bei Skuodo paslaugų šeimai centro. Kaip ir kasmet komandos varžėsi estafetėse bei individualiose rungtyse. Varžybų tikslas – bendra veikla, komandinė dvasia, vaikų fizinis aktyvumas. Džiugino tai, kad vaikai buvo kantrūs, draugiški, įsitraukė ir aktyviai dalyvavo varžybose, stengėsi laimėti rungtis. Pralaimėjusiųjų nebuvo, laimėjo draugystė ir puikios emocijos. Po komandų pasveikinimo šiek tiek išvargę nuo rungčių ir kaitrios saulutės visi ėjo atsipūsti ir skanauti ant laužo keptų dešrelių. Pasistiprinę vaikai poilsiavo ir turiningai laiką leido gamtoje – bėgiojo, žaidė, suposi ant sūpynių, maudėsi, bičiuliavosi. Vadovai taip pat draugiškai bendravo, dalinosi patirtimi, darbiniais rūpesčiais, planavo naujus susitikimus.   
Šis susitikimas praėjo linksmai ir aktyviai. Vaikai tarpusavyje susidraugavo, bendrauja internetu, laukia kitų renginių ir galimybės vėl pasimatyti su naujaisiais bičiuliais.

2014-07-14

Vasaros diena poilsiavietėje „Ramygala“ 

Poilsis nėra tinginiavimas. Vasarą gulėti žolėje besiklausant vandens čiurlenimo ar stebėti plaukiančius debesis visai nėra laiko švaistymas. (John Lubbock)

Nešvaistydami laiko ir pasinaudodami kiekvienu saulės spindulėliu, visi dienos centro klientai vasaros dieną praleido poilsiavietėje „Ramygala“. Jau tradicija tapusi diena gamtoje ir šiemet nenuvylė – lepino saulė ir šiltas lietutis ryte visiškai negąsdino. Kiekvienas rado kuo užsiimti ir smagiai ledo laiką: žaidė tinklinį, suposi sūpynėse, žvejojo, žaidė stalo bei judriuosius žaidimus, o labiausiai praalkę rūpinosi laužo kūrenimu ir dešrelių kepimu. Smagu visiems kartu lesti laiką gamtoje ir jaustis kaip didelėje šeimoje…

2014-07-07

Paskaita „Kaip pasiruošti euro įvedimui

Liepos 7 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre apsilankė DNB banko darbuotoja Rasa Kazlauskienė, kuri pravedė centro lankytojams paskaitą „Kaip pasiruošti euro įvedimui?“ Kaip jau yra žinoma euro – lito keitimo kursas buvo neatšaukiamai nustatytas liepos mėnesį, o euras bus įvestas nuo 2015 metų sausio 1 dienos. Per paskaitą buvo aptartos tokios temos kaip pinigų konvertavimas, kada ir kur geriausia keisti pinigus, pinigų keitimas banko sąskaitose, pinigų keitimo įkainiai, mokėjimo kortelės, grynųjų pinigų operacijos, indėliai, sutartys, vertybiniai popieriai, pensijų fondai. Taip pat buvo pateikta informacija, kur galima kreiptis, jei kyla klausimų dėl euro įvedimo. Taigi, euro įvedimas yra neišvengiamas ir ši paskaita suteikė daug naudingos informacijos centro lankytojams.

2014 06 19

Senyvo ir pagyvenusio amžiaus klientai lankėsi „Dinoparke“.

Priekulės socialinių paslaugų centro senyvo amžiaus lankytojai vyko į „Dinoparka” po atviru dangumi Radailiuose, Klaipėdos r. „Dinozaurų parkas“ – tai unikalus, kelių hektarų vienintelis Baltijos šalyse dinozaurų parkas, su judančiais šnypščiančiais, bei riaumojančiais dinozaurais. Lankytojai buvo supažindinti su dinozaurų raidos istorija, turėjo galimybę apžiūrėti keliasdešimt įspūdingo dydžio dinozaurų maketų. Pailsėti senyvo amžiaus centro lankytojai galėjo Radailių dvaro poilsio komplekse bei užkasti šalia esančioje kavinėje. Ši išvyka paliko didelį įspūdį ir suteikė malonių emocijų centro klientams.

2014 06 18

Susitikimas su Gargždų socialinių paslaugų vaikų dienos centru

Birželio 18 dieną centrą lankantys vaikai išvyko į susitikimą su Gargždų socialinių paslaugų centro vaikais gražioje sodyboje „Akmenynė“ ir jų kvietimu dalyvavo organizuotame renginyje „LIK (linksmųjų išradingųjų klubas) 2014“.Vaikai vieni su kitais susipažino, susidraugavo, apžiūrėjo sodybą, išbandė sūpuokles ir kitas atrakcijas. Komandos susigalvojo pavadinimus, šūkius, prisistatė, atlikinėjo linksmas ir kūrybingas užduotis, varžėsi, kas geriau įveiks iššūkius. „Smurfų“ ir „11 Nykštukų“ komandoms sekėsi puikiai, varžybos buvo aktyvios, smagios, draugiškos. Vėliau visi susirinko atsipūsti prie bendro vaišių stalo. Pailsėję ir pasistiprinę vaikai vėl energingai lakstė, žaidė gamtoje, šoko. Po užduočių atlikimo įvertinimo ir komandų apdovanojimų atsisveikinome su draugais iš Gargždų ir sutarėme greit pasimatyti mūsų sporto renginyje Agluonėnuose.

 

2014 06 17

Dalyvavome meninės saviraiškos šventėje „Skriski, kūrybos Paukšte 8 – Joninės ant kūrybos Paukštės sparnų“

Jau aštuntus metus Gargždų socialinių paslaugų centras organizuoja jau tradicija tapusią meninės saviraiškos šventę “Skriski, kūrybos Paukšte”. Šių metų šventės tema – „Joninės ant kūrybos Paukštės sparnų“.Į šią linksmą šventę susirinko dalyviai iš keturių įstaigų – Priekulės socialinių paslaugų centro, Gargždų socialinių paslaugų centro, Šilutės dienos paslaugų centro bei Kretingos dienos veiklos centro. Kiekviena įstaiga atsivežė paruošusi komandų prisistatymą. Mūsiškiai prisistatė kaip grupė „Priekuliukai“ ir visus susirinkusius draugus pakvietė padaryti muzikinę makštą. Šventės metu visi kartu kūrėme įvairius meninius darbelius Joninių tematika. Bandėme prakalbinti smilgas, pynėme Joninių vainikus, taip pat pabuvome ir dizaineriais, nes kūrėme rūbus Janinoms. Šventės kulminacija – diskoteka, kurios metu šokome ir linksmai leidome laiką.

Ši šventė visada palieka šiltą prisiminimą, nes tai puiki proga pabendrauti, pasilinksminti, išreikšti save kuriant įvairius meninius darbelius. Tikimės, kad ir kitais metais Kūrybos paukštė nusileis Gargžduose ir visus mus sukvies į šią nuostabią šventę.

2014-06-12

Žiūrime filmą „Žemaičių ganytojas“

Birželio 12 d. centre apsilankė Priekulės laisvės kovų ir tremties muziejaus darbuotoja Sabina Vinciūnienė, kuri mūsų lankytojams suteikė galimybę pažiūrėti filmą „Žemaičių ganytojas“, skirtą Telšių vyskupui Antanui Vaičiui atminti. Tai  – vyskupas, išventinęs 111 kunigų, Klaipėdos universiteto Garbės daktaras, Telšių miesto Garbės pilietis, apdovanotas Gedimino III laipsnio ordinu.

Taigi, pažiūrėję šį filmą, Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai sužinojo daug įdomių faktų iš Telšių vyskupo Antano Vaičiaus gyvenimo.

2014-05-23

Muzikinė paukštė nusileido Priekulėje

Praėjusį ketvirtadienį Priekulės kultūros centro salę pripildė muzika, dainos, šokiai. Šūksniais ir plojimais liejosi nuoširdžiausios žiūrovų emocijos. Čia nusileido Muzikinė paukštė 2014 – 9-asis respublikinis vaikų ir jaunimo neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis. Į šventę susirinko 17 kolektyvų iš įvairių šalies miestų ir miestelių. Šį kartą jos organizatorius – Priekulės socialinių paslaugų centras. Tai ne tik muzikinis renginys, bet ir neįgaliųjų bendravimo forma.

{gallery}06.05{/gallery}

Virš daugelio šalies miestų sklandžiusi Muzikinė paukštė šį pavasarį nusileido Priekulėje. Beje, festivalio ištakos – Gargžduose, kai prieš 9 metus sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Gargždų viltis“ pakvietė į velykinę šventę. Muzikinė paukštė buvo nusileidusi ir Gargžduose.

Šį kartą šalies socialinės įstaigos aktyviai dalyvavo renginyje. Jo vedėjai akcentavo, jog festivalis – galimybė negalios paliestiems žmonėms atskleisti savo kūrybinius, muzikinius gebėjimus scenoje, taip pat puikus laikas bendrystei. Susirinkusiuosius pasveikinusi Priekulės socialinių paslaugų centro direktorė Vilija Lingienė linkėjo, kad jaudulys scenoje nesugadintų šventinės nuotaikos. „O ši šventė – komandinio darbo rezultatas“, – akcentavo ji.

Šio festivalio partneriai – Klaipėdos rajono savivaldybė, Priekulės kultūros centras. Rėmėjai – UAB „Mars Lietuva“, verslininkai Sigitas Karbauskas, Rima ir Alfredas Šiauliai.

Rajono Savivaldybės administracijai atstovavusi Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė pasidžiaugė draugystės, pavasario ir muzikos švente. „Širdis virpa klausantis dainuojančiųjų iš širdies“, – kalbėjo ji, linkėdama dalyviams nepritrūkti įkvėpimo.

Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė džiugiai pasakojo susirinkusiesiems apie naujus kultūros namus – gražią erdvę, kurioje vyko respublikinis renginys. „Dabar visos Priekulės seniūnijos įstaigos viešos – gali čia rinktis“,– akcentavo seniūnė, padėkojusi Priekulės socialinių paslaugų centrui, gebėjusiam organizuoti respublikinį festivalį.

Šventės dalyvius pasveikino ir rajono Savivaldybės tarybos narys, šventės rėmėjas S. Karbauskas.

Koncertą pradėjęs Priekulės socialinių paslaugų centro kolektyvas savo gebėjimus atskleidė programoje „Lašeliai“. Vasarą ši įstaiga minės gyvavimo dešimtmetį.

Pasak renginio vedėjų, muzika žmonėms su negalia – atpalaiduojanti, pozityvi veikla. Jie myli muziką, emocijas reiškia per vaidybą, populiariąją muziką. Jų klausytis reikia širdimi.

Jaudinanti Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ dainininkės Vaivos Komskytės daina. Dalyvavusi respublikiniame jaunųjų neįgaliųjų konkurse ir pelniusi publikos simpatijas. Šiaulių globos namų kolektyvas širdis suvirpino neįprasta, subtilia spalvų orkestro muzika. Pasak vadovės, jie valandą koncertavę šalies Prezidentei.

O žiūrovai emocingai plojo, lingavo ir dainuodami pritarė atlikėjams. Jų pasaulyje melo nėra. Iš jų galima pasimokyti, kaip džiaugtis šia gyvenimo akimirka.

Iš renginio, vykusio Dituvos pagrindinėje mokykloje, atskubėjusi LR Seimo narė Agnė Bilotaitė šventės dalyviams kalbėjo, jog menas sujungia visus. „Nei negalia, nei amžius negali būti kliūtis integruotis į visuomenę, džiaugtis gyvenimu“, – ištarė ji, palinkėjusi klestėti festivaliui. O rajono Savivaldybės tarybos narys S. Karbauskas ištarė: „Dalyvavau gražioje šventėje, kurioje žmonės nemeluoja.“

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ korespondentė Virginija LAPIENĖ

2014-04-23

Popietė „Riedėk, marguti !”

Šventos Velykos – visų laukiama pavasario šventė, o margučių ridenimas neatsiejama šios šventės dalis. Todėl 2014 m. balandžio 23 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre buvo organizuojama smagi popietė „Riedėk, marguti”. Dauguma centro lankytojų laukė šios smagios popietės ir į centrą sugužėjo su gražiausiais raštais išmargintais kiaušiniais. Taigi, visi susinešę gražių margučių, ridenome kiaušinius. Jeigu išridentas margutis palietė kitą, žaidėjas galėjo pasiimti juos abu ir ridenti dar sykį. Tikslas – išmušti kuo daugiau kiaušinių. Popietės metu ne tik ridenome margučius, bet ir žaidėme įvairius judriuosius žaidimus, linksminomės diskotekoje. Ši popietė visiems labai patiko ir suteikė daug teigiamų emocijų.

Maloniai kviečiame

apsilankyti balandžio 7-11 dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. Priekulės socialinių paslaugų centre, kuriame vyks VELYKINĖ MUGĖ.

Tik pas mus galėsite įsigyti išskirtinių darbelių, kuriuos artėjančioms šventėms pagamino centro lankytojai.

Visi laukiami adresu: Naujoji g. 5A. Priekulė.

Organizatoriai

2014-04-02

Edukacinis užsiėmimas dienos centre

Į netradicinę popietę buvo sukviesti visi dienos centro lankytojai. Šį kartą Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė S. Vinciūnienė pristatė ir pademonstravo filmą apie pokario rezistenciją. Suprantamai ir priimtinai paaiškino keletą istorijos faktų, paanalizavome ir pasidalijome vieni kitų prisiminimais ir žiniomis. Smagu analizuoti savo tautos istoriją ir po dalelę kaupti prisiminimuose…

2014-03-28

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014

Erzinimas, žeminimas, priekabiavimas, šaipymasis, įžeidinėjimai, psichologinis spaudimas,  sąmoningas kito skaudinimas, agresija, fizinis smurtas… tai tik keletas žodžių, apibūdinančių patyčias. Patyčios – vis dar skaudi ir aktuali problema mūsų visuomenėje, ypač jos paplitusios tarp vaikų, tačiau prisidėti prie jos sprendimo ir siekti keisti situaciją turi visi – ir suaugusieji ir vaikai. Jau ne pirmus metus Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centras prisideda prie VŠĮ „Vaikų linija“ organizuojamos socialinės iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamą socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) vaikų dienos centrą lankantys vaikai kovo 24-28 dienomis aktyviai įsitraukė į suplanuotas šios prevencinės akcijos veiklas. Su vaikais buvo vedami pokalbiai ir diskusijos patyčių tarp bendraamžių tema: „Patyčių reiškinio paplitimas“, „Kokie vaikai patiria patyčias?“, „Kokie vaikai būna skriaudėjais“ ir kt. Vaikai kūrė prevencinius plakatus, komplimentų lietų. Paskutiniąją veiksmo savaitės dieną žiūrėjome bei su psichologe aptarėme prevencinius  filmukus, skaitėme motyvuojančius posakius, buvo apdovanoti slaptu balsavimu išrinkti 2 draugiškiausi ir mandagiausi centrą lankantys vaikai. Visą šią savaitę stengėmės akcentuoti ir tarp vaikų skatinti draugiškus, pozityvius santykius, palaikymą, pagalbą vienas kitam, vadovautis posakiu – „Tie žmonės, kurie dovanoja saulę kitų gyvenimams ir patys sušyla jos spinduliuose“.

2014-03-26

„Išmanieji perliukai“ socialiniame protų mūšyje

Kovo 26 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojų komanda dalyvavo KKSDA pirmininko S. Liekio ir partnerių iš Klaipėdos universiteto socialinio darbo katedros pirmą kartą surengtame „Socialiniame protų mūšyje“, skirtame tarptautinei socialinio darbo dienai paminėti. Renginyje dalyvavo 9 komandos iš Klaipėdos, Mažeikių, Pagėgių, Priekulės, dvi studentų ir viena dėstytojų komanda. „Mūšyje“ surengti 5 etapai po 8 klausimus, klausimai susiję su socialiniu darbu ir socialine politika. I-oji vieta atiteko Klaipėdos „Smiltelės” vaikų globos namų komandai. II-oji vieta atiteko „Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų” komandai. III-iąją vietą pasidalino dvi komandos – „Priekulės socialinių paslaugų centras” ir „Klaipėdos Lakštutė”. Renginys buvo labai smagus, rimti, išradingi ir šmaikštūs klausimai skatino mąstyti ir įsitraukti į kovą. Ačiū organizatoriams už gražią iniciatyvą, tikimės ir kitais metais sudalyvauti antrame protų mūšyje.

2014-03-26

Dalyvavome renginyje „Atspindžiai 2014”

2014 m. kovo 26 dieną Kretingos Simono Daukanto pagrindinėje mokykloje Dienos veiklos centras organizavo renginį „ATSPINDŽIAI 2014”, skirtą paminėti Tarptautinę teatro dieną. Renginyje dalyvavo ir Priekulės socialinių paslaugų centro kolektyvas „Liepsna“, kuris atliko tetrinę improvizaciją „Žvakių šviesa“. Šventėje taip pat dalyvavo gausus būrys dalyvių iš Dienos veiklos centro, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė”, LSIŽGB „Klaipėdos viltis”, BĮ Šilutės, Gargždų socialinių paslaugų centrų, Raseinių rajono žmonių su negalia sąjungos, VšĮ Raseinių dienos centro „Vilties takas” ir Dienos veiklos centro Salantų padalinio.Ši šventė – tai puiki galimybė pabendrauti, pabūti kartu su savo draugais ir išreikšti save per teatrą.

2014-03-05

Minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

2014 m. kovo 5 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai lankėsi Priekulės miesto bibliotekoje, kurioje vyko paskaita „Tarpukario Lietuvos kartografija“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai – kovo 11- ąjai paminėti. Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus darbuotoja Sabina Vinciūnienė pasakojo apie senuosius žemėlapius, kuriuose atsispindi Lietuvos teritorija įvairiais valstybės istorijos laikotarpiais. Česlovas Tarvydas pasakojo apie Lietuvos valstybės nepriklausomybės akto signataro J. Šaulio gyvenimo istoriją bei jo nuveiktus prasmingus darbus vardan Lietuvos.

2014-03-04

„Džiaugės senis po žiemos susilaukęs šilumos…“

Nors šiemet žiema nebuvo labai šalta, baltu sniegu ir žiemiškomis pramogomis mūsų nelepino, tačiau atėjus laikui būtina išvaryti žiemą, kad ši užleistų vietą taip laukiamam pavasariui. Centro lankytojai Užgavėnių dieną jau nuo pat ryto bruzdėjo ir ruošėsi šventei. Pasipuošusi velnių, čigonių ir raganų kaukėmis persirengėlių svita pajudėjo iš centro aplankyti ir pasveikinti artimiausių įstaigos kaimynų ir draugų. Su muzika, dainomis, šokiais ir triukšmais aplankėme Priekulės miestelio seniūniją, slaugos ligoninę, biblioteką ir kitas vietas, visus sveikinome su artėjančiu pavasariu, linkėjome gerų, darbingų, sočių metų, pralinksminome ir užkrėtėme gera nuotaika. Šurmuliuojančius persirengėlius visi sutiko ir priėmė šiltai bei draugiškai, vaišino saldainiais, šokoladu, sausainiais. Nors nuvargę, bet laimingi ir su pilnu krepšiu vaišių grįžome į centrą ragauti ką tik iškeptų blynų.

2014-01-30

Pusiaužiemis

Nuo seno sausio 25-oji minima kaip Pusiaužiemis, lokio arba barsuko diena. Šių metų sausio 29 dieną socialinių paslaugų centre visi susirinkę bandė atspėti kokia gi bus vasara, ar žiema ilgai dar užtruks? Visų popietės dalyvių laukė smagios užduotys, loginiai galvosūkiai ir įvairiausios mįslės. Aktyviausi ir šauniausi neliko be saldžių apdovanojimų vilties. ir padėkos raštų. Smagiai praleista popietė ir žinios, jog pavasaris ne už kalnų, džiugino ir teikė

2013-12-03

Lankomės parodoje „Senieji Mažosios Lietuvos spaudiniai”

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai gruodžio 3 dieną buvo pakviesti apsilankyti knygų parodoje „Senieji Mažosios Lietuvos spaudiniai”, kur buvo galimybė pamatyti rašytojos Ievos Simonaitytės sukauptas įvairias knygas, laikraščius. Paroda eksponuojama Priekulės laisvės kovų ir tremties istorijos muziejuje bendradarbiaujant su Ievos Simonaitytės memorialiniu muziejumi. Muziejininkės mums pravedė trumpą paskaitėlę apie senuosius Mažosios Lietuvos spaudinius, pateikė įdomių faktų apie rašytojos gyvenimą, kūrybą bei meilę knygoms. Didelį įspūdį mūsų lankytojams paliko knygos, kurioms daugiau nei šimtas metų. Taigi, turėjome puikią progą prisiliesti prie knygų, menančių turtingą istoriją.

2013-11-05

Dalyvaujame renginyje „Spalvoti rudens linkėjimai”

Š.m. Lapkričio 5 d. Priekulės socialinių paslaugų paslaugų centro penki jaunuoliai su negalia vyko į renginį „Spalvoti rudens linkėjimai”, kurį organizavo Dienos veiklos centras. Į renginį buvo pakviesti atstovai iš penkių įstaigų. Renginio programa vyko Kretingos muziejuje ir visi dalyviai buvo kviečiami apžiūrėti muziejaus ekspozicijų, pasiklausyti Dvaro istorijos, kurią papasakojo muziejaus gidas. Vėliau visų laukė smagus pasivaikščiojimas po Žiemos sodą (oranžeriją). Pasibaigus ekskursijai po Kretingos muziejų, visi buvome pakviesti į muziejaus amatų centrą, kuriame mūsų laukė smagios kūrybinės užduotys bei įvairūs žaidimai. Mūsų jaunuoliams renginys labai patiko, todėl į Priekulės socialinių paslaugų centrą grįžo pilni tiegiamų emocijų ir su savo draugais dalinosi dienos įspūdžiais.

2013-11-30

Dalyvaujame konkurse „Kalėdinis piešinys” 

Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja” organizuoja tradicinį Kalėdinių piešinių konkursą „Kalėdinis piešinys”, kuriame neįgalieji kūrėjai gali atskleisti savo meninius gabumus bei neribotą fantaziją. Piešinius galima siųsti iki 2013 m. lapkričio 30 dienos, todėl Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai aktyviai kibo į darbą ir kūrė nuostabius piešinius naudodami labai įvairias piešimo bei kūrybos technikas. Dalyvavimas šiame konkurse mūsų centro jaunuoliams suteikė daug teigiamos kūrybines patirties bei teigiamų emocijų. 

2013-10-29

Išvyka į „Gargždų pramogos“

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) spalio 29 d. Priekulės vaikų dienos centro lankytojams, buvo surengta ekskursija į baseiną Gargžduose. Iš pat ankstyvo ryto, vaikai su nekantrumu laukė atvykstančio autobuso, kuris turėjo juos nuvežti į linksmybių vietą. Atvykus į „Gargždų pramogas“ mus pasitiko dvi darbuotojos, kurios supažindino vaikus su elgesio taisyklėmis baseino patalpoje. Įdėmiai išklausę paskaitą, vaikai skubėjo rengtis ir kuo greičiau norėjo pasinerti į vandens pramogas. Baseine vaikai žaidė įvairiausius žaidimus, taip pat rengė plaukimo varžybas. Vyresnieji vaikai, buvo labai atsakingi ir prižiūrėjo mažesniuosius draugus. Buvo labai smagu žiūrėti į laimingus ir švytinčius vaikų veidus. Centro lankytojai teigė, jog tai buvo labai smagi pramoga ir jie norėtų čia sugįžti dar kartą. 

2013-09-25

Neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys „Draugystės šventė“

Rugsėjo 25 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre vyko tradicinis neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys „Draugystės šventė 2013“. Šį kart visus į renginį subūrė Dėdė Rudenėlis ir kvietė krėsti pokštus bei linksmintis. Į šventę atvyko draugai iš Gargždų socialinių paslaugų centro, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ ir Kretingos Dienos veiklos centro. Dėdė Rudenėlis kvietė visus atlikti keletą užduočių: iš molinių karoliukų su raidelėmis susiverti savo vardą ir prisistatyti. Dar viena smagi užduotis buvo papildyti rudeninių gėrybių parodėlę – iš surinktų daržovių sukurti tai ką leidžia fantaziją bei sugalvoti savo kūriniams pavadinimus. Gerai galvą pasukti teko įminant Rudenėlio paliktas mįsles bei paskanauti užsidirbtais prizais – obuoliukais. Smagu buvo matyti ir klausyti svečių pasirodymų. Rudens tema persmelgtas renginys baigėsi smagiais šėliojimais diskotekoje. Džiugu matyti linksmus lankytojų veidus, kuomet susitinka su draugais, smagu, jog visi nuoširdžiai ruošiasi ir laukia šiltų susitikimų.

2013-09-25

Neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys „Draugystės šventė“

Rugsėjo 25 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre vyko tradicinis neįgaliųjų meninės saviraiškos renginys „Draugystės šventė 2013“. Šį kart visus į renginį subūrė Dėdė Rudenėlis ir kvietė krėsti pokštus bei linksmintis. Į šventę atvyko draugai iš Gargždų socialinių paslaugų centro, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ ir Kretingos Dienos veiklos centro. Dėdė Rudenėlis kvietė visus atlikti keletą užduočių: iš molinių karoliukų su raidelėmis susiverti savo vardą ir prisistatyti. Dar viena smagi užduotis buvo papildyti rudeninių gėrybių parodėlę – iš surinktų daržovių sukurti tai ką leidžia fantaziją bei sugalvoti savo kūriniams pavadinimus. Gerai galvą pasukti teko įminant Rudenėlio paliktas mįsles bei paskanauti užsidirbtais prizais – obuoliukais. Smagu buvo matyti ir klausyti svečių pasirodymų. Rudens tema persmelgtas renginys baigėsi smagiais šėliojimais diskotekoje. Džiugu matyti linksmus lankytojų veidus, kuomet susitinka su draugais, smagu, jog visi nuoširdžiai ruošiasi ir laukia šiltų susitikimų.

2013-09-23

Dėdė Derlius atdundėjo…

Rugsėjis… Sielą ramina krintantys medžių lapai… Akį džiugina gausus rudeninis derlius… Kuomet dienos trumpėja, kasdien darosi vis vėsiau ir dažniau lyja, dienos centras atgijo! Čia atskubėjo Dėdė Derlius, su savimi nešinas kupinus krepšius rudeninių gėrybių: moliūgų, cukinijų, morkų, obuolių, vynuogių, vis dar žydinčių gėlių ir pokštaudamas papuošė dienos centrą. Iš šių gėrybių lankytojai, darbuotojų padedami, kūrė įvairiausius darbelius: „žmogiukus“, „laivus“, „ateivius“ ir dar daugybę linksmų, juokingų personažų. Rudens gėrybių parodėle džiaugėsi ir patys lankytojai, ir į dienos centrą užsukę svečiai.

2013-09-11

Pažintis su senoviniu raštu.

Netradicine popiete dienos centro lankytojai džiaugėsi rugsėjo 11 dieną. Visi buvome kviečiami dalyvauti Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovės S.Vinciūnienės rengiamame užsiėmime. Čia klientai buvo supažindinti su senoviniu raštu, kuriuo prieš daugelį metų buvo spausdinami įvairūs spaudiniai. Turėjome galimybę pabandyti išversti senovinius tekstus, juos perskaityti. Neapsakomi jausmai užplūdo vartant šimtametę maldaknygę, laikraščius išleistus prieš aštuoniasdešimt metų… Džiugu, kad turime galimybę prisiliesti prie mūsų istorijos, susipažinti su ja iš labai arti…

2013-08-28

Vaikų išvyka į Lietuvos Jūrų muziejų Kuršių nerijoje

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) rugpjūčio 28 d. Priekulės vaikų dienos centro lankytojai išsiruošė į Lietuvos jūrų muziejų Kuršių nerijoje. Muziejuje vaikai dalyvavo edukacinėje parodoje “Kodėl laivas plaukia?” Susipažino su laivų statybos istorija, sužinojo, kodėl gi geležiniai laivai nepaskęsta. Kiekvienas norintis galėjo pasidaryti laivelį iš gamtinių priemonių. Po edukacinio užsiėmimo vaikų laukė smagus jūrų liūtų pasirodymas. Pažintis su jūrų liūtais vaikams suteikė labai daug teigiamų emocijų. Vėliau apžiūrėjome akvariumą, jūrų faunos, jūrų paukščių ir žinduolių bei laivybos istorijos ekspozicijas. Tolimesnės mūsų pramogos tęsėsi prie Baltijos jūros. Vaikai lakstė pajūriu, žaidė įvairius žaidimus bei džiaugėsi šiltu jūros vandeniu. Dieną su vaikais praleidome labai turiningai ir su pakilia nuotaika grįžome namo.

2013-07-24

Vaikų sporto šventė „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“

Įsibėgėjus vasarai ir besiritant į antrąją pusę J. Čepo kaimo turizmo sodyboje, Agluonėnuose vyko tradicinis Priekulės, Gargždų ir Skuodo socialinių paslaugų vaikų dienos centrų susitikimas. Kaip ir kasmet vyko draugiškos sportinės varžybos tarp centrų komandų, vaikai stengėsi įrodyti savo vikrumą, greitumą, stiprumą ir sportiškumą. Nors varžybos ir buvo draugiškos, tačiau pirmąją vietą iškovojo Skuodo dienos centro komanda. Apdovanotos prizais ir diplomais buvo visos komandos. Po aktyvių estafečių vaikai smagiai leido laiką ant sūpuoklių, žaidė krepšinį, bendravo vieni su kitais. Atėjus pietų metui visi gardžiavosi ant laužo keptomis dešrelėmis, saldumynais. Pasistiprinę išėjome pasivaikščioti ir apžiūrėti sodybos lankytinų vietų – XI a. pilies instaliacijos, buvusio malūno mechanizmų. Pasivaikščioję, pailsėję dar pabendravome, pažaidėme, paišdykavome, pasilaistėme vandeniu ir draugiškai atsisveikinome iki susitikimo kitais metais.

2013-07-24

Paskaitėlė apie spaudą Priekulėje 19-20 amžiuje

Liepos 24 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre apsilankė darbuotoja iš Priekulės Tremties ir laisvės kovų istorijos muziejaus. Visi kartu išsiruošėme į ekskursiją po Priekulės miestelį. Muziejaus darbuotoja dalinosi įdomiais istoriniais faktais apie buvusias spaustuves, įsikūrusias miestelyje, ten dirbusius žmones, vykdomą veiklą. Sužinoję daug įdomių istorinių faktų, grįžome atgal į centrą.

2013-07-24

Metinių pasiekimų bei apdovanojimų šventė centre

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose: dailės bei meno terapijos, medžio darbų bei vytelių pynimo, keramikos, tekstilės, teatrinėje bei sportinėje veikloje, mokinasi dainuoti, nuolat siūlo idėjas kūrybai bei laiko praleidimui. Tad liepos 24 dieną centre vyko šventė, kurios metu buvo įvertintos kekvieno lankytojo pastangos dalyvaujant centro veikloje įteikiant padėkos raštus. Gavę apdovanojimus, lankytojai linksmai leido laiką diskotekoje „Šoku taip, kaip moku”, vaišinosi saldainiais, sausainias, dalinosi idėjomis, ką viekti per ateinančias atostogas. Šią šventę kiekvienais metais rengiame prieš išeidami atostogauti, nes kiekvienas lankytojas jaučiasi įvertintas, pastebėtas, reikalingas ir su nekantrumu laukia sugrįžimo atgal į centrą.

2013-07-22

Iškylaujame poilsiavietėje „Ramygala”

Vasara – pats tinkamiausias laikas iškylauti ir džiaugtis gamtos malonumais. Tad liepos 22 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai išsiruošė dieną praleisti poilsiavietėje „Ramygala”. Čia pramogų surado kiekvienas. Vieni žaidė stalo žaidimus, kiti laiką leido žaizdami judriuosius žaidimus su kamuoliais, virvutėmis, kiti – mėgavosi laiką leisdami ant supynių ir bendraudami tarpusavyje. Atėjus pietų metui, visi kartu kibome serviruoti stalus, kūrėme laužą ir kepėme dešreles. Žinoma, neapsiėjome ir be saldaus stalo. Valgėme įvairius skanumynus, mėgavomės kava bei arbata.

Pasistiprinę ir truputį pailsėję, tęsėme linksmybes ir žaidimus gamtoje. Kaip  bebūtų gaila, diena prabėgo greitai ir atėjo laikas važiuoti namo. Tačiau niekas nenusiminė, nes visi tikisi ir laukia, jog čia sugrįšim kitais metais…

2013-07-18

Svečiuose policijos pareigūnė

Liepos 18 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre lankėsi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Diana Pipirienė. Pareigūnė supažindino dienos centrą lankančius vaikus su nusikalstamumo reiškiniais, apibūdino situaciją Klaipėdos rajone. Pabrėžė, kokios teisinės atsakomybės taikomos už padarytą netinkamą veiklą, supažindino su skiriamomis nuobaudomis. Kalbėjo apie alkoholio, psichotropinių medžiagų vartojimą, platinimą, pirkimą, apie netinkamą elgesį viešoje vietoje ir kitus nusikaltimus. Šios problemos gana aktualios, nes dienos centrą lanko vaikai iš socialinės rizikos šeimų, turintys elgesio, emocijų sutrikimų. Todėl smagu, kad į prevencinę veiklą įsitraukia policijos pareigūnai, kurie gali suteikti informaciją jaunimui rūpimais klausimais.

2013-07-17

Vaikų linksmybės pajūryje bei pramogų parke „Lūšies kelias”

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) liepos 17 d. didelis būrys lankytojų iš Priekulės vaikų dienos centro išsiruošė į smagią ir aktyvią ekskursiją. Pirmiausiai aplankėme HBH poilsio ir pramogų parką „Lūšies kelias“, kuris įsikūręs nuostabiame pajūrio pušyne Žibininkų gyvenvietėje. Tai išskirtinis ir vienas iš didžiausių nuotykių parkų Lietuvoje. Jį sudaro septynios skirtingo sudėtingumo ir aukščio trasos su beveik 90 rungčių ir daugiau nei 10 nusileidimų lynais. Čia pramogų atrado kiekvienas mūsų lankytojas, nepriklausomai nuo amžiaus. Pramogaudami nuotykių parke, vaikai gavo gerą adrenalino dozę ir nepamirštamų įspūdžių. Tolimesnės mūsų pramogos tęsėsi Šventojoje prie Palangos jūros. Pajūryje smagiai leidome laiką braidydami po vandenį bei žaizdami įvairius žaidimus. Taigi, pilni dienos įspūdžių, atsisveikinome su jūra ir pajudėjome namų link.

2013-07-17

Pažintis su Nida

Kas vasarą centro klientai išsiruošia į pramoginę ar pažintinę kelionę. Šį kartą nusprendėme, jog norėtume susipažinti su kitapus mariu esančiu miestu – Nida. Tai sutarę liepos 17 d. išvykome į ekskursiją. Pakeliui, Juodkrantėje sustojom pasistiprinti prieš nemažą būsimą žygį. Apžiūrėję nuostabią pakrantę, pasivaikščioję pamariu sėdome tolimesnei kelionei į Nidą, kur mūsų jau laukė gidė. Nidoje gidė mus nuvedė į aukščiausią Parnidžio kopą, iš čia galėjome gėrėtis nerijos kraštovaizdžio įvairove. Vėliau skubėjome susipažinti su miestu, jo istorija, pastatais, žymiomis vietomis, trumpam stabtelėjome įsiamžinti prie skulptūros Vytautui Kernagiui atminti. Džiaugiamės turėję galimybę Gintaro muziejuje susipažinti su gintaru iš arčiau. Muziejuje buvome susipažinti su Baltijos gintaro istorija, pristatytas gintaro, „Lietuvos aukso“, susiformavimas, inkliuzai, morfologija bei įvairios gintaro spalvos ir atspalviai. Galėjome savo rankomis paliesti didžiulius gintaro gabalus ir, kaip teigė muziejaus darbuotojai, paglostę gintarą du kartus prisikviesti laimę. Kiek paganę akeles po gintaro dirbinius ir apžvelgę muziejaus ekspoziciją, gidės vedami keliavome į dar vieną lankytiną Nidos vietą – etnografines kapines. Čia, kaip pasakojo gidė, iki šiol išlikę originalių formų mediniai antkapiniai paminklai – krikštai, kurie būdingi Kuršių nerijai. Kiek pavargę, bet praturtėję dvasiškai grįžome į namus, jau kurdami planus tolimesniems kelionėms…

2013-07-15

Ištvermės išbandymas – žygis pėsčiomis

Įpusėjus vasarai kviečiame jaunuolius išbandyti savo jėgas tradiciniame ištvermės žygyje Priekulė – Lingiai – Priekulė. Šiam žygiui pradėjome ruoštis jau nuo pavasario, keliaudavome vis ilgesnius atstumus, pratinome savo kojeles tolimam žygiui. Eidami šnekučiavomės, stebėjome gamtą ir nepajutome, kaip įveikėme pusę kelio. Prisėdę atgauti jėgas šiek tiek pasistiprinome, paskanavome kava ir keliavome toliau. Grįžę į dienos centrą jautėme malonų nuovargi ir didžiavomės savo jėgomis ir ištverme. Keletas jaunuolių šį žygį keliavo pirmą kartą, tačiau liko patenkinti ir žadėjo jį pakartoti kitais metais.

2013-07-01

Matuojame saldaininę gyvatėlę

Linksmai nusiteikę ir susidomėję leidome liepos 1-osios dienos popietę. Tradiciškai siekiame vis didesnio rekordo matuodami iš saldainių popierėlių suvertą gyvatėlę. Visi sukibę puolėme vynioti gyvatėlę, jos ilgis nusidriekė per visą kiemą. Pamatavę gyvatėlę smalsavome suskaičiuoti visus metrus. Nustebome sužinoję jog mūsų saldaininė gyvatėlė priaugino net 28 metrus, dabar visas jos ilgis 113 metrų. Jaunuoliai džiaugiasi galėdami prisidėti siekiant naujų rekordų…

2013-06-26

Kelionė į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir Klaipėdos dažasvydžio klubą BRIGADA.LT

Įgyvendinant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) birželio 26 d. didelis būrys vaikų dienos centro lankytojų išvyko ilgai lauktą ir išsvajotą kelionę. Pirmojoje kelionės dalyje vaikai aplankė Mažosios Lietuvos istorijos muziejų. Dalyvavo edukacinėje pamokoje vedamoje Klaipėdos miesto skulptūrų parke, kuriame šiuo metu eksponuojami 117 įvairios tematikos meniniai darbai, kuriuos sukūrė 61 skulptorius. Vaikai supažino su skulptūrų parko istorija. Vėliau dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes, jiems išdalinti skulptūrų parko žemėlapiai ir paaiškintos užduotys. Su dideliu užsidegimu ir entuziazmu, maži ir dideli, leidosi į skulptūrų paieškas. Neilgai trukus grįžo greičiausiai atradę ir tinkamai įvykdę užduotis. Jiems buvo įteikti prizai, o likusiems atminimo dovanėlės. Toliau vaikų laukė antroji kelionės dalis, aktyvios pramogos Klaipėdos dažasvydžio klube BRIGADA.LT. Šiose pramogose dalyvavo vaikai nuo 12 metų. Dalyviams buvo išdalinta pramogoms tinkama apranga, kaukės, ginklai, šoviniai. Susipažinę su žaidimo taisyklėmis, kaip tinkamai naudotis turima įranga ir susiskirstę į komandas vaikai leidosi į mūšio lauką. Mažesnieji centro dalyviai įsikūrę saugioje vietoje sirgo už savo pasirinktos komandos narius. Po pirmojo raundo mūšio dalyviai grįžo pilni įspūdžių ir adrenalino. Pasipildę šautuvus naujomis kulkomis leidosi atgal į „karą“. Po aktyvių pramogų, pilni įspūdžių grįžome atgal į vaikų dienos centrą.

2013-06-27

Edukacinis užsiėmimas „Gintaro paslaptys“

Birželio 27 dieną senyvo amžiaus lankytojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gintaro paslaptys”, kuris vyko Jono Gižo etnografinėje sodyboje Drevernoje. Užsiėmimą vedė tautodailininkė Renata Jaurienė. Lankytojai buvo supažindinti su gintaro istorija mūsų krašte, vaišinosi gintarų arbata. Po paskaitėlės, apžiūrėję Jono Gižo sodybą, buvo supažindinti su istorija apie senovės laivų statybą Drevernoje. Kelionės pabaigoje senyvo amžiaus lankytojai pasivaikščiojo po prieplauką ir pasivaišino ledais.

 2013-06-20

Dalyvaujame meninės saviraiškos šventėje „Skriski, kūrybos paukšte 7“

Kiekvienais metais Gargždų socialinių paslaugų centre vyksta jau tradicija tapusi meninės saviraiškos šventė “Skriski, kūrybos paukšte 7”. Susirinko dalyviai iš keturių įstaigų – Priekulės socialinių paslaugų centro, Gargždų socialinių paslaugų centro, Šilutės dienos paslaugų centro bei Kretingos dienos veiklos centro. Šios šventės visi labai laukiame, nes tai puiki proga pabendrauti, pasilinksminti, kurti kartu įvairius meninius darbelius. Kiekviena įstaiga atsivežė paruošusi komandų prisistatymą, tema: „ Joninės ant kūrybos paukštės sparnų“. Mūsiškiai prisistatė kaip grupė Bičiuliai ir šoko linksmą šokį „Kepurinė“. Šventės metu visi kartu kūrėme įvairius meninius darbelius. Išmokome gaminti žvakes iš bičių vaško, mokinomės floristikos subtilybių bei kiekvienas sau pynėme Joninių vainikus, kuriuos šventės pabaigoje paleidome plaukti Minijos upe. Prieš paleidžiant vainiką, kiekvienas sugalvojome norą, kuris per Jonines tikrai turi išsipildyti. Tada vieni su kitais atsisveikinome ir pakilios nuotaikos grįžome namo.

2013-06-19

Susitikimas su Gargždų socialinių paslaugų vaikų dienos centro lankytojais

Birželio 19 dieną projekto „Būkime drauge“ (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) bendradarbiavimo partneriai- Gargždų socialinių paslaugų vaikų dienos centras pakvietė Priekulės vaikų dienos centro lankytojus dalyvauti tradicija tapusioje šventėje „Linksmųjų išradingųjų klubas“. Vaikai labai laukė šios šventės, kūrė prisistatymą, ruošėsi varžyboms. Šventė buvo organizuojama netoliese nuo Gargždų esančioje sodyboje „Akmenynė“. Vaikams buvo paruoštos įvairios smagios kūrybinės užduotys, kuriose dalyvavo visa komanda. Po varžybų pasistiprinę ant laužo keptomis dešrelėmis išskubėjome atgal į centrą.

2013-05-21

Šokio spektaklis „Coliukė kitaip”

Gegužės 20 d. Priekulės socialinių paslaugų centre lankėsi Šilutės rajono Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie mums atvežė parodyti šokio spektaklį „Coliukė kitaip“. Smagi muzika ir grakštūs judesiai sužavėjo visus susirinkusiuosius. Vaikų pasirodymą centro lankytojai ir darbuotojai įvertino gausiais plojimais bei padovanojo rankų darbo stalo žaidimą „Domino“.

2013-05-15

Pramogos vaikų dienos centre

Įgyvendinamo projekto „Būkime drauge“ finansavimo dėka (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) galime įgyvendinti vaikų svajones, ugdyti pasitikėjimą savimi, draugiškumą, todėl buvo nupirkti įvairūs stalo žaidimai. Dabar galime rengti įvairias sportines varžybas. Vaikų pamėgtas, beveik kasdien rengiamas stalo futbolo čempionatas. Čia jie varžosi dėl pirmos vietos savo amžiaus grupėje ir laukia apdovanojimų. Dažnai užsukame į centro sporto salę, kur surengiame biliardo varžybas tarp pačių vaikų suskirstytų komandų. Pavargę nuo varžybų vaikai gali ramiai pažaisti kitus, pačių pasirinktus stalo žaidimus.

2013-05-14

Priekulės socialinių paslaugų centrui dovana – koncertas.

Artėjančios šeimos dienos proga gegužės 13d. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleiviai visiems susirinkusiems dovanojo koncertą „Pavasario spalvos“. Gražias dainas atliko gimnazijos 1-2 klasių jaunučių bei 5-8 klasių merginų chorai. Skambią programėlę parodė ir solistai Vladas Kuzminskas (saksofonas) ir tomas Paulavičius (gitara). Vadovaujami muzikos mokytojos Jūratės Kadaginės moksleiviai atliko lietuvių ir užsienio autorių kūrinius. Į šventinį koncertą buvo kviečiami ir atvyko miestelio gyventojai ir svečiai. Visi buvome apdovanoti pačių moksleivių pieštais darbeliais. Džiugu jog dainos ir skambi muzika džiugina dienos centro lankytojus ir svečius.

2013-05-10

Nuaidėjo aštuntasis neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalis „Muzikinė paukštė 2013“

Gegužės 9 – oji jaunuolių su negalia ilgai laukta diena. Tą dieną visi ruošėsi į tradicinį  neįgaliųjų muzikinės saviraiškos festivalį „Muzikinė paukštė“, vykstantį jau aštuntus metus. Paruošę liaudies motyvais parengtą programą, pasipuošę pamario krašto tautiniais rūbais, jaunuoliai su džiaugsmu, kartu ir nerimu vyko į Klaipėdos Žvejų rūmus.  „Muzikinė paukštės“ garsai skambėjo įvairiuose Lietuvos miestuose, šį kartą festivalį organizavo BĮ neįgaliųjų centras „Klaipėdos lakštutė“. Pagrindinis festivalio tikslas – suteikti galimybę vaikams ir jaunuoliams, turintiems negalią reikštis viešoje erdvėje bei profesionalioje scenoje, skatinti atskleisti savo gebėjimus per muziką, šokį, dainą, vaidinimą. Šventėje dalyvavo per šimtą atlikėjų – iš Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Kretingos, Gargždų, Šilutės ir Priekulės. Klaipėdą atstovavo Regos ugdymo centras, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos Guboja padalinys „Pajūrio spalvos“, nevalstybinė specialioji pagrindinė mokykla „Svetliačok“. Festivalio dalyvius ir svečius pasveikino Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras A. Čepas, Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinio departamento direktorė A. Daujotienė. Didelės sėkmės, gražių pasirodymų ir smagaus festivalio linkėjo BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė D. Daukantienė. Daug teigiamų emocijų festivalio metu įnešė Kar Kar baltoji varnelė, kuri visus dalyvius vaišino skaniais ledais, ir vaizdžiai papasakojo kaip gaminami ledai. Festivalio uždarymas taip pat buvo įspūdingas – į sceną buvo įneštas didelis šventinis tortas su fejerverkais ir iškilmingu akto pasirašymu festivalio „Muzikinė paukštė“ organizavimas perduotas mums – Priekulės socialinių paslaugų centrui. Jaunuoliai sugrįžo džiugūs, laimingi ir pakylėti, ir dar ilgai dalinosi įspūdžiais iš nuostabios šventės.

2013-05-09

Atvirų durų diena „Mes esame „

Š.m. gegužės 8d. dalis Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojų ir lankytojų dalyvavo Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus organizuojamame atvirų durų dienos renginyje „Mes esame”. Specialiojo ugdymo skyriaus ugdytiniai atliko muzikinę programėlę – pasveikinimą, o darbuotojai skaitė pranešimus apie skyriaus istoriją, veiklą, pasiekimus.

2013-05-02

Tau, Mano Mamyte…

Gegužės pirmasis sekmadienis – šviesiausia Motinos diena. Būtent šią dieną visos gėlės, visi gražiausi žodžiai skiriami pačiam mylimiausiam ir brangiausiam žmogui – mamai. Tad minint šią nuostabią šventę dienos centro jaunuoliai iš širdies sveikino ir meninę programėlę rodė visoms susirinkusioms mamoms ir močiutėms. Su jauduliu skaitė eiles, dainavo šventei skirtas dainas. Taip pat nuostabų koncertą padovanojo Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis. Visi su pasigėrėjimu klausėme kanklių skleidžiamų garsų ir gerai žinomų melodijų. Po šventinio koncertėlio jaunuoliai visas esamas ir būsimas mamas, močiutes sveikino savo rankomis pagamintais darbeliais ir kvietė visus pasisvečiuoti ir dar šiek tiek pabūti, pasidalinti savo mintimis prie vaišių stalo.

Esame dėkingi kiekvienas savo mamoms už gerą žodį, už supratimą ir palaikymą, už tai kad jos visada buvo šalia, ir kaip linkėjo jaunuoliai sveikindami mamas:

Tegul saulutės spindulėlių

Jums niekad nepristinga.

Te žemėj nepritrūks gėlių,

Kad būtumėte Jūs laimingos.

2013-04-24

Paskaitų ciklas „Iš Priekulės istorinės atminties“

Trečioji paskaitų ciklo dalis Priekulės socialinių paslaugų centro klientams buvo skaitoma balandžio 24 dieną. Paskaitą skaitė Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė. Susirinkę centro klankytojai turėjo galimybę klausyti pasakojimų apie geležinkelio stotis. Susidomėję  stebėjome  nuotraukas,apžvelgėme įdomiausius europos geležinkelio stočių pastatus. su nekantrumu lauksime kitų vadovės pasakojimų.

2013-04-17

Popietė praskaidrinusi mintis…

Bundant žiemos sukaustytai gamtai, centro lankytojų širdis budino ir pavasarį atnešė Agluonėnų pagrindinės mokyklos mokinių grupė. Vadovaujami Jolantos Petraitienės moksleiviai atliko meninę programėlę „Jūratė ir Kastytis“. Nepaprastais balsais mokiniai džiugino susirinkusiųjų širdis, atliko gerai žinomų atlikėjų dainas, skaitė eiles. Džiugu jog sulaukiame svečių, kurie noriai dalinasi savo džiaugsmais ir talentais…

2013-04-15

„Maisto banko” akcija

„Maisto banko“ akcija – tai dukart metuose vykstantis nacionalinis paramos maistu rinkimas „MAXIMA, „IKI” ir „RIMI” prekybos centruose. „Maisto banko“ akcijos metu maisto prekių parduotuvėse savanoriai pasitiko pirkėjus dalindami skrajutes ir kviesdami paaukoti ilgai negendančių maisto produktų. Savanoriais dalyvavo ir 16 Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojų, lankytojų. Pavasarinėje „Maisto banko“ akcijoje savanoriai produktus rinko Priekulės IKI bei Klaipėdos miesto, Žardės mikrorajono IKI prekybos centruose. Iš viso maisto produktų aukojo 285 asmenys (šeimos). Surinkta 720 vnt. (407 kg)  ilgai negendančių maisto produktų. Gerų žmonių paaukotas maistas atiteks Priekulės, Agluonėnų, Veiviržėnų, Judrėnų seniūnijų nepasiturintiems asmenims.

2013-04-03

Popietė „Rieda rieda margi margučiai”

Šv.Velykos – visų laukiama pavasario šventė, o margučių ridenimas neatsiejama šios šventės dalis. Todėl balandžio 3 dieną Priekulės socialinių paslaugų centre buvo organizuojama smagi popiete „Rieda rieda margi margučiai”. Centro lankytojai ir darbuotojai jau iš anksto buvo susitarę po Velykų į cenrą atsinešti po kelis numargintus kiaušinius. Tad visi susinešę įvairiaspalvių margučių iš eilės ridenome po vieną kiaušinį. Jeigu išridentas margutis palietė kitą, žaidėjas galėjo pasiimti juos abu ir ridenti dar sykį. Tikslas – išmušti kuo daugiau kiaušinių. Ši popietė visiems labai patiko ir tikimės, jog tai taps kasmetine tradicija.

2013-04-02

Velykų sulaukus

Balandžio 2 dieną vykdant projektą „Būkime drauge“ (finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos), buvo surengta velykinė popietė vaikų dienos cente. Vaikams vedamos pamokėlės, kurių metu buvo supažindinami su Velykų tradicijomis, papročiais. Vėliau mokėsi pinti lizdus skirtus Velykų bobutės, Velykės lauktuvėms sudėti. Pasidarę lizdelius, ėmėsi kiaušinių marginimo vašku. Vaikai su dideliu noru piešė įvairius ornamentus, rašė savo vardus. Daugiausiai darbo įdėjęs vaikas neliko nepastebėtas. Su nudažytais margučiais skubėjome į centro salę dalyvauti margučių ridenimo varžybose. Buvo išrinkti ištvermingiausi ir toliausiai nuriedėję margučiai. Vaikams įteikti apdovanojimai, padėkos raštai.

2013-03-28

Teatro dienos atspindžiai Kretingoje

Kovo 27 dieną Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai su negalia išvyko į Kretingos dienos veiklos centrą. Čia buvo organizuojama šventė „Atspindžiai“, skirta tarptautinei teatro dienai paminėti. Priekulės jaunuolių grupelė „Keleiviai“ nuvežė parodyti ir savo teatrinę improvizaciją „Gyvenimo traukinys“. Šiuo kūriniu jaunuoliai siekė parodyti gyvenimo įvykius,  kaip kelionę traukiniu. Jaunuoliai turėjo galimybę stebėti ir kitų centrų pasirodymus. Didelį įspūdį paliko Raseinių neįgalaus jaunimo spektaklis „Adomas ir Ieva“, linksmai nuteikė „Klaipėdos Lakštutės“ breiko šokėjai, susimąstėm pamatę gargždiškių improvizaciją  „Kai durys užsidaro, atsiveria langas“. Jaunuoliai džiaugėsi ir šeimininkų spektakliai. Na o labiausiai lauktas metas – diskoteka – nepaliko abejingų, visi šoko, dūzgė, viešėjo ir smagiai bendravo su draugais. Priekulės centro jaunuoliai grįžo šiek tiek nuvargę, bet pilni gerų emocijų, džiugesio ir jau svajojo apie kitus busimus susitikimus.

2013-03-20

Paskaitų ciklas „Iš Priekulės istorinės atminties“

Antroji paskaitų ciklo dalis Priekulės socialinių paslaugų centro klientams buvo skaitoma kovo 20 dieną. Paskaitą skaitė Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė. Visi susirinkę turėjo galimybę klausyti pasakojimų apie senąsias Priekulė mokyklas, mokytojus ir mokinius. Susidomėję ir emocingai stebėjo senas nuotraukas, ir lygino kaip viskas atrodo šiuo laiku.

2013-02-27

Paskaitų ciklas „Iš Priekulės istorinės atminties“

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojams  pradėtas paskaitų ciklas „Iš Priekulės istorinės atminties“, kurias skaito Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejaus vadovė Sabina Vinciūnienė. Pirmojoje dalyje muziejaus vadovė pasakojo apie kelius, nulėmusius miestelio raidą. Visi lankytojai įdėmiai klausėsi istorijos, kai kurie dar pasidalino ir savo vaikystės prisiminimais. Taip papildydami vieni kitus nagrinėjome Priekulės istoriją.

2013-02-18

Ebru – spalvų žaidimas ant vandens

Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai su dideliu entuziazmu mokinosi ebru – piešimo ant vandens technikos. Tai visiškai naujas, dar niekad nebandytas piešimo būdas. Smagiausia tai, jog nereikia turėti jokių meninių sugebėjimų. Nepakartojamą piešinį galima sukurti vos per 2 – 3 min. Piešiama specialiame inde ant sutirštinto vandens dažų teptuku ištaškant foną,  o vėliau specialiomis lazdelėmis formuojami patys įvairiausi ir spalvingiausi ornamentai. Maža to, visas vaizdas nuo vandens paviršiaus perkeliamas ant popieriaus. Ateityje planuojame mokintis vaizdą nuo vandens paviršiaus perkelti ant keramikinių bei medinių paviršių. Piešimui naudojami visiškai natūralūs dažai.

EBRU – tai tradicinis Turkijos menas. Senovinėje turkų kalboje reiškia banguotas, šiurkštus spalvotas popierius. Nėra tikslių žinių kada prasidėjo šis menas. Tačiau tyrinėtojai mano, jog jis gyvuoja nuo 15 amžiaus. Manoma, kad turkai, kurie išrado popierių, taip pat atrado ir ebru. Jau 16 amžiaus pabaigoje Europos keliautojai parsigabeno ebru popierių iš Stambulo ir jis pasklido pirmiausiai Vokietijoje, tada Prancūzijoje ir Italijoje. Į Lietuvą šis menas atkeliavo 2006 metais, kurį mums dovanojo Irma Čekanauskienė.

Socialiniame darbe ši technika yra teigiamai vertinama, nes tai visiškai natūralios, žmogui nekenksmingos priemonės, greitai kintantis ir nepabostantis darbo procesas. Nepaisant negalios sunkumo visuomet gaunamas rezultatas ir neturintiems ypatingų meninių gebėjimų. Tai trys terapijos metodai viename – vandens, spalvų, judesio. Ebru padeda Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojams išreikšti savo jausmus, išlaisvinti užslopintas emocijas, ugdyti kantrybę, skatinti asmenybės augimą, sudaro prielaidas asmens savirealizacijai, teigiamam savęs vertinimui.

Šiuo metu Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojų piešinių paroda „Ebru – spalvų žaismas ant vandens“ eksponuojama UAB „Mars Lietuva“.

Priekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centras bendradarbiauja su Priekulės kultūros centru ir buvo pakviesti dalyvauti projekte „Pasirenkamojo vaikų švietimo finansavimo modelio sukūrimas ir išbandymas savivaldybėse“. Nuo 2012 m. spalio 10 iki 2013 m. vasario 18 d. dalyvavo ugdomojoje veikloje pagal programą „Tradicinės ir šiuolaikinės tekstilės sintezė“. Užsiėmimuose sukurtų darbelių paroda „Marga pasaka“ yra eksponuojama Priekulės socialinių paslaugų centre.

2013-02-14

Minime Šv.Valentino dieną.

Vasario 14 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko Šv. Valentino Šventė. Visi centro lankytojai nuo pat ryto buvo pakilios nuotaikos, vieni kitiems dalino širdeles. Vėliau visi žaidėme  įvairius loginius, komandinius žaidimus, sprendėme galvosūkius, minėme mįsles. Kiekvienas norintis galėjo palinkėti kažką gražaus savo draugams. Visi centro lankytojai buvo kupini teigiamų emocijų ir labai džiaugėsi šia švente.

2013-02-12

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo”

„Žiema, žiema, bėk iš kiemo” – taip šaukdami ir triukšmaudami varė įgrisusią žiemą Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai bei darbuotojai. Ir ne veltui, juk šios šventės tikslas kuo greičiau prisišaukti pavasarį. Tad vasario 12 dieną visi pasipuošę užgavėnių kaukėmis ir rūbais vaikščiojo po Priekulės miestelį ir visiems sutiktiems linkėjo kuo greičiau sulaukti taip išsiilgto pavasario.

2013-01-28

Pusiaužiemis – ieškome pavasario…

Sausio 25-oji – pusiaužiemis. Sakoma, kad šią dieną miške savo oloje nubunda barsukas, iškiša galvą apsidairyti ir išeina pasivaikščioti arba smunka atgal į olą bei gulasi ant to paties šono. Pagal tai sprendžiama, ar dar toli pavasaris. Paminėti šią dieną, pasidairyti pirmųjų pavasario ženklų bei savo aplinkoje pažadinti gamtos gyvastį susirinkome visi dienos centro lankytojai ir darbuotojai. Visa popietę skyrę žaidimams, loginėms užduotims, linksmai paminėjome pusiaužiemį.  Visi dalinomės turimomis žiniomis, rungtyniavome atliekant paskirtas užduotis, dainavome linksmas daineles, žaidėme liaudies žaidimus, na ir žinome spėliojome ar ateis pavasaris greitai ar vis tik jis užtruks. Baigiant popietę visi vieningai sutarėme, jog pavasaris, nepriklausomai nuo metų laiko, gyvenas mūsų širdyse. Smagu, jog turime galimybę būti kartu, dalintis patirtimi ir džiaugsmais.

2013-01-03

Nuaidėjus didžiajam šurmuliui…

Didžiausia ir daugelio mūsų labiausiai laukiama metų šventė yra Kalėdos. Šios šventės prasmę geriausiai atskleidžia Kalėdų eglutė, įžiebtų keturių žvakių spindėjimas advento vainike, žmogaus susimąstymas, stabtelėjimas gyvenimo kelyje ir kalėdaičio laužymas Kūčių vakarą… Visą gruodžio mėnesį dienos centro lankytojai gyveno didžiuoju laukimu. Kasdien aktyviai ruošdamiesi, repetuodami, kurdami kalėdinius darbelius, visi laukėme didžiųjų metų švenčių. Jaukiai susėdę prie bendro stalo paminėjome šv. Kūčias, klausėmės kalėdinio laikotarpio giesmelių, dainų, susikaupę panirome į kanklių skambesį. Šią gražią popietę visus džiugino Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, liaudies instrumentų skyriaus mokytojos.

Atėjus ilgai lauktoms šv. Kalėdoms, į šventinį renginį sukvietėme visus centro lankytojus ir jų artimuosius. Čia centro jaunimas su negalia turėjo progą parodyti savo kurtą spektaklį „Dvylika mėnesių“. Na o kokia šventė be Kalėdų senelio, jis nepamiršo aplankyti ir mūsų centro. Su savo pagalbininkais eglute ir karvute, atnešė linksmybių ir maišą saldžių dovanų.

Na o besibaigiant seniesiems 2012-iems metams centro jaunimėlis puikiai juos palydėjo. Sugužėję prie išpuoštos Kalėdų eglutės, keitėsi dovanėlėmis, linkėjo vieni kitiems kuo gražiausių metų, sveikatos ir džiugių akimirkų. Pasistiprinę šventiškomis vaišėmis, dainavo karaokę, šoko linksmoje diskotekoje.

Smagu, jog galime šventes sutikti kaip šeimoje, dalintis šventiška nuotaika, linkėti visiems kuo geriausių jausmų ir sulaukus naujos dienos vėl kurti, veikti ir džiaugtis šia diena kartu.

2012-12-20

„SVARBU NE TAI, KĄ DAROTE, BET KAIP ŽVELGIATE Į ŽMONES“

J. Vanier

Artėjant gražiausioms šventėms, kai šoka snaigės tarp dangaus ir žemės, kai byra paskutiniai kalendoriaus lapeliai, dažnas mūsų apžvelgiame praėjusius metus ir pasidžiaugiame atliktais gerais prasmingais darbais. Priekulės socialinių paslaugų centras baigia vykdyti LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto „Mūsų veikla – pagalba vaikui, šeimai krizinėje situacijoje“ veiklą ir norime informuoti visuomenę apie jo įgyvendinimą.

Projektas buvo skirtas užtikrinti kompleksinių paslaugų teikimą vaikui ir motinai/tėvui, gyvenantiems Klaipėdos rajono Priekulės, Agluonėnų, Veiviržėnų, Judrėnų seniūnijose, ištikus netikėtai, sunkiai gyvenimo permainai – krizinei situacijai. Krizė išsivysto, kai dėl skausmingo traumuojančio įvykio prarandama mąstymo, suvokimo, jausmų ir elgesio psichologinė pusiausvyra. Trauma ar traumuojantis netikėtas įvykis savaime nėra krizė. Tik tada, kai žmogus subjektyviai suvokia tą įvykį kaip didžiausią grėsmę savo gyvenimo pilnatvei, saugumui ar egzistencijai – tai tampa krize. Mūsų projekto teiktos kompleksinės paslaugos ir buvo nukreiptos į žmogaus psichologinės pusiausvyros atstatymą. Mūsų klientais tapo asmenys, savo šeimose patyrę netektį, staigią ligą, aktyvų ar pasyvų smurtą, skyrybas, taip pat kenčiantys nuo artimųjų priklausomybių.

Projekto vykdymo metu išleistas informacinis lankstukas, suorganizuoti 9 mokymai, pokalbiai šeimoms, 2 diskusijos, 78 individualios ir šeimos psichologinės konsultacijos, 38 užimtumo veiklos (muzikos terapija, dailės terapija, užimtumas sportu, biblioterapija ir kt.), 9 šeimoms suteikta parama maisto produktų paketais bei pravestas renginys „Padėkos vakaras“.

Apibendrinus atliktus darbus, galime teigti, jog savalaikė ir nuoširdi projekto vykdytojų komandos veikla padėjo asmenims susivokti savyje bei pasikeitusioje gyvenimo situacijoje. Daugeliui padėjome atstatyti sugriautą savivertę, padėjome kurti tolesnį gyvenimą, taip pat išmokti pasitikėti Dievu ir žmonėmis. Tikime, kad asmenys, pasinaudoję mūsų teikiama pagalba, sėkmingiau ir greičiau grįžta į visavertį psichologinį, emocinį, šeimos, bendruomenės, visuomenės bei profesinį gyvenimą.

Norėtume pabrėžti, jog palaikantis bendruomenės ir bendradarbiaujančių institucijų indėlis į šį projektą taip pat labai didelis, nes kiekvienas į bėdą patekęs žmogus buvo priimamas kaip pilnavertis ir kūrybingas bendruomenės narys. Juk galutinis visų mūsų tikslas – kad mamos/tėvai ir vaikai nesunkiai suvoktų, jog krizė – ne priežastis užsidaryti namuose ir kentėti. Kad suprastų, jog visada yra pasirinkimo galimybė ir kad esi ne vienas ir gali savo problemą spręsti su kvalifikuotų specialistų pagalba.

Ateina Naujieji metai, bet turime suprasti, kad jie savaime mūsų nepakeis. Vien dėl to, kad tai Naujieji, niekas mūsų gyvenime nepasikeis. Vienintelis būdas, kad įvyktų permaina, tai – geranoriškai įeiti į save, suprasti save ir pasikeisti.

Priekulės socialinių paslaugų centro kolektyvas nuoširdžiai linki visiems projekto „Mūsų veikla – pagalba vaikui, šeimai krizinėje situacijoje“ dalyviams saugumo, gerovės, tikėjimo ir meilės!

2012-12-11

Kalėdinis šurmulys dienos centre

Gruodžio 11-ąją visi miestiečiai ir svečiai buvo kviečiami į Priekulės socialinių paslaugų centre vykusią atvirų durų dieną. Visi norintys ir besidomintys dienos centro veikla turėjo galimybę susipažinti su kasdieniais užsiėmimais, vykdomomis veiklomis bei pasiklausyti Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos mokinių atliekamų dainų. Pasigrožėti moksleivių menine programėle turėjo galimybe ir atvykusieji į kalėdinę mugę. Kalėdinė mugė dar tęsis iki gruodžio 15 d., todėl visi, dar nespėję apsilankyti, laukiami dienos centre.

2012-12-01

Klaipėdos miesto ir  apskrities ,,Sporto renginių šventė 2012“

Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai gruodžio 1-ąją dalyvavo Klaipėdos miesto ir apskrities ,,sporto renginių šventė‘ 2012“, tarptautinei žmonių su negalia dienai paminėti. Šventės tikslai: stiprinti neįgalių žmonių pilnavertiškumo jausmą ir gerinti jų fizinę būklę; skatinti socialinį bendravimą tarpusavyje ir su sveikais žmonėmis; padėti neįgaliesiems integruotis į bendrą visuomenės gyvenimą. Renginio tikslų vedini, į tradicinę šventę jau ne pirmą kartą vyko aštuoni jaunuoliai. Medalius bei prizines vietas šį kartą iškovojo merginos. Virginija Idzelytė iškovojo 3-ąją vietą baudų mėtymo varžybose. Vilma Bertaitytė skynė pergales stalo teniso (3-oji vieta), rankų lenkimo (2-oji vieta), baudų mėtymo (1-oji vieta) varžybose. Jaunuoliai rodo didelę iniciatyvą įvairioms sporto rūšims, noriai ir aktyviai sportuoja, todėl paskatinimai ir apdovanojimai jiems yra itin svarbūs.

2012-11-21

Svečiuose Priekulės gimnazijos moksleivės

Vėsią rudens popietę socialinių paslaugų centre skambėjo ir visų širdis  šildė lyrinės dainos, kurias atliko Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos moksleivės. Merginos dienos centro lankytojus džiugino populiarių atlikėjų dainomis, pritariant gitarai dainavo svajingas dainas. Mokines atlydėjusi mokytoja skaitė sielą glostančias eiles. Džiugu, jog vyksta šiltas bendravimas su gimnazijos mokytojais bei mokiniais. Tikimės ateityje taip pat džiaugtis jaukiais susitikimais.

2012-10-05

Šiltas senjorų susitikimas Priekulės socialinių paslaugų centre

Jungtinių Tautų iniciatyva kasmet, nuo 1991 m., spalio 1-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Pagyvenę žmonės gražūs savo metų derliumi, asmenybės branda, inteligencija, idealais, kuriuos gali pasisemti kiekvienas. Bėgantys metai suteikia gyvenimiškos patirties, išminties, pasiekimų džiaugsmo.

Spalio 4 d. Priekulės socialinių paslaugų centras šurmuliavo nuo jaunatviško klegesio, kurį skleidė linksmai nusiteikę, besišypsantys ir jaunatviški senjorai atvykę į šventinę popietę „Jaunystės meilė“. Į svečius su dainomis ir eilėmis atvyko Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių bendrijos „Pajūrio krantai“, Gargždų socialinių paslaugų centro senjorai bei Priekulės miesto poetė Adelė Sausienė. Išradingumu, spalvingumu ir rudeniška fantazija svečių dėmesį patraukė centro lankytojų surengta rudenėlio gėrybių paroda.

Susėdę, kaip tikroje šeimoje, prie šventinio stalo brandaus amžiaus lankytojai ir svečiai nuoširdžiai bendravo. Savo kūrybos poeziją skaitė Priekulės miesto poetė Adelė Sausienė. Nuotaiką skaidrino uostamiesčio pagyvenusių žmonių bendrijos „Pajūrio krantai“ senjorų dainos apie meilę, jūrą, gintarą, gimtąjį miestą Klaipėdą, pasakojimai nestokojantys humoro jausmo.  Abiejų centrų  senjorai skaitė eiles, dalinosi prisiminimais apie jaunystę, meilę, dainavo dainas.

Šiltas susibūrimas, tai dar vienas įrodymas, kad širdis nesensta, kad visuose gyvenimo tarpsniuose žmogus trokšta meilės, dėmesio, atidos. Susitikimas įgalino senjorus išlaikyti jaunystę širdyje, optimizmą ir polėkį, džiaugtis gyvenimo teikiamomis galimybėmis ir jomis naudotis. Svečiai ir centro lankytojai po šventinės popietės išsiskirstė pakilios nuotaikos, pilni neišdildomų įspūdžių, laukdami kitų smagių susitikimų.

2012-10-03

Rudens gėrybių parodėlė

Dienoms vis labiau rudenėjant, dienos centre vyksta stebuklingas virsmas… Rudeninės gėrybės čia virsta įvairiausiais, gražiausiais padarėliais. Visi liejome savo fantaziją, tad moliūgus, cukinijas, aguročius, morkas bei kitas daržoves pavertėme iš pasakų atkeliavusiomis būtybėmis. Parodėlė dienos centre džiugins visus, kol šaunieji personažai nepanorės iškeliauti…

2012-09-27

Draugystės šventėje – 5 dienos centrų atstovai

Rugsėjo 25 dieną Priekulės socialinių paslaugų centras dar kartą virto rūmais, kuriuose šurmuliavo jaunuoliai su negalia iš aplinkinių miestų. Čia vyko iškilminga šventė – karalienės gimimo diena. Į tradicija tapusį renginį „Draugystės šventė“ jaunuoliai buvo sukviesti iš Gargždų socialinių paslaugų centro, BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“, Šilutės dienos paslaugų centro, Kretingos Dienos veiklos centro. Visi išpildę karalienės pageidavimus – apsirengti puošniai ir atvežti dovaną (meninę programėlę), sugužėjo į rūmų menę dalyvauti iškilmingoje puotoje. Karalienė su karaliumi pasveikino visus elegantišku šokiu. Karalystės gyventojai draugams buvo paruošę ir kūrybinių užduočių. Visiems teko pasukti galvas, kaip kuo gražiau padaryti šventinį atviruką karalienei bei pasitelkti kuo gražiausias mintis, kuriant sveikinimą. Taip pat karalienės pageidavimu visiems teko pajudėti ir pasimankštinti grojant smagiai muzikai. Dar viena užduotis laukė svečių, kuomet išsiblaškęs karalius pametė dovaną… Svečių tikslas buvo rasti dovaną orientuojantis erdvėje pagal duotas užuominas. Karališkoji šeima džiaugėsi kitų karalysčių, grafysčių, dvarų atstovų pasirodymais: šokias, dainomis, mini spektakliais. Atsidėkodami šeimininkai svečiams taip pat padovanojo po skrynelę su auksinėmis monetomis iš rūmų iždo. Na, o po visų pasirodymų ir užduočių, kaip ir dera švenčiant gimtadienį, visi buvo pakviesti vaišėms ir iškilmingiems šokiams. Nejučia prabėgo nuostabi šventė, Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai dar gyvena šia puikia diena ir jau laukia kitų smagių susitikimų.

2012-09-26

Gerąja patirtimi socialinių darbuotojų dienos proga dalinomės su Skuodo socialinių paslaugų šeimai centru

Rugsėjo mėnesio pabaigoje Priekulės socialinių paslaugų centro 4 darbuotojai svečiavosi naujai rekonstruotose patalpose įsikūrusiame Skuodo socialinių paslaugų šeimai centre. Prie kavos puodelio smagu buvo apžvelgti Vaikų dienos centro veiklos ypatumus darbe su socialinės rizikos šeimomis ir jų vaikais. Šis centras yra vienintelis rajone, teikiantis socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas socialinės rizikos šeimoms ir jų vaikams, todėl jų kryptingas darbas mums paliko gerą įspūdį. Centras yra orientuotas paslaugas teikti vaikams Vaikų dienos centre, socialinės rizikos šeimoms ir asmenims atsidūrusiems krizinėse situacijose. Aktyvus ir nuoširdus pokalbis su šio centro direktore Rūta Razmiene ir kitais darbuotojais – specialistais atvirai leido apžvelgti nūdienos visuomenei opias problemas ir nepaisant visko, pasidžiaugti, kad metai iš metų mūsų darbo tikslai išlieka panašūs – mes siekiame, kaip ir daugelis socialinių darbuotojų savo darbe, padėti asmenims įveikti socialines problemas, ugdyti bei kurti klientų socialinius įgūdžius, stiprinti jų gebėjimus, sudaryti kuo palankesnes sąlygas saviraiškai, integracijai į visuomenę.

2012-08-29

Palydime vasarėlę…

Vasara jau skaičiuoja paskutines dienas, bet dar vis lepina skaisčiais saulės spinduliais. Dar kartą pasidžiaugti vasariška saule ir gamta kvietėme visus centro klientus. Poilsiavietėje „Ramygala” surengėme atsisveikinimo su vasara popietę. Užkūrę laužą kepėme dešreles, žaidėme įvairiausius judriuosius žaidimus, supomės ant supynių bei linksmai leidome laiką gamtoje. Džiugu, jog galime leisti laiką kartu, džiaugtis paskutiniais saulės pabučiavimais…

2012-07-11

Ypatiga diena centre

Graži šilta ir jauki diena prasidėjo dienos centre liepos 11 – ąją dieną. Didžioji šios dienos misija buvo apdovanoti kiekvieną centro jaunuolį už jo pastangas ir patobulėjimus centro veikloje. Norėdami jaunuoliams surengti ypatingą šventę, pateikėme įvairiausių užduočių, estafečių, galvosūkių, ir žinoma, prizų. Visą rytą aktyviai dalyvavę estafetėse cento kiemelyje, kiek pasistiprinę antrąją dienos dalį skyrėme apdovanojimams ir saldžiam stalui. Kiekvienam jaunuoliui buvo įteiktas diplomas su tik jam skirta nominacija. Visi liko patenkinti ir paskatinti veikti toliau ir siekti tobulėjimo įvairiose veiklose. Dienos džiaugsmus ir išgyvenimus vainikavo audringi šokiai centro kiemelyje.

2012-07-09

Iškyla gamtoje

2012 m. liepos 9 d. Priekulės socialinių paslaugų centro lankytojai kartu su darbuotojais iškylavo gamtoje  – stovyklavietėje “Ramygala”. Tai šventė, tapusi kasmetine tradicija, kurios metu vieni kitus išlydime atostogauti. Visi kartu pasiruošėme šventinį stalą, ant laužo kepėme dešreles, valgėme įvairiausius skanumynus. Iškylaudami gamtoje įsitraukėme ir į sportinius žaidimus: jaunuoliai su negalia žaidė tinklinį, futbolą, įvairius judriuosius žaidimus su kamuoliu. O mūsų vyresnio amžiaus asmenys žaidė stalo žaidimus bei ėjo pasivaikščioti.

2012-07-02

Tradicinis ištvermės išbandymas

Kasmet prasidėjus vasarai skatiname jaunuolius išbandyti savo jėgas ir ištvermę, jau tradicija tampančioje „Metų užduotyje” – nukeliauti pėščiomis apie 10 km. Pailsėdami, paplepėdami, besidžiaugdami gamta ir šalia esančiais draugais įveikėme tolimą distanciją. Susėdę ant žodynėlio pasistiprinome bandelėmis ir kava, ir taukėme toliau. Grįžę į dienos centrą jautėme malonų nuovargi, bet didžiavomės savimi, jog dar tapome stipresni, vieningesni ir pakylėti. Daliai jaunuolių kilo mintis šį žygi pakartoti ne kitą met, bet dar šią vasarą…

2012 06 22

Joninių šventė gamtoje

Manoma, kad vasaros saulėgrįža švenčiama nuo labai senų laikų. Ankščiau ji buvo vadinama Rasos arba Kupolės švente, o šventės pagrindą sudarė tam tikros apeigos, ritualai, kurių pagrindinis tikslas būdavo užtikrinti augalų augimą bei klestėjimą, apsaugoti derlių nuo stichinių nelaimių, dvasių, raganų.

Senas tradicijas nutarė tęsti ir mūsų Vaikų dienos centras, tačiau šiek tiek kitaip nei senovėje – šiuolaikiškiau, tačiau visai arti augmenijos ir visų stichijų apsupty (oro, vandens, ugnies, žemės). Nepabijoję lietingo oro Joninių šventę su vaikais surengėme gamtoje netoli Minijos upės. Čia visi draugiškai pasistatėme milžinišką palapinę, vėliau  kepėme dešreles, ruošėmės piknikui. Geros nuotaikos, pokstų, žaidimų ir pramogų tądien tikrai netrūko, todėl Rasos šventę mes prisiminsime dar ilgai.

2012-06-22

Skriski, kūrybos paukšte…

Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai vėl pagavę kūrybos paukštę sklendė į Gargždų socialinių paslaugų centrą. Čia vyko tradicinis meninis – kūrybinis renginys „Skriski kūrybos paukšte 2012”. Centro kiemelyje susirinkę neįgalieji kūrė ir mokinosi daryti įvairius meninius darbelius. Kiekvienas galėjo atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus, dirbti su įvairiomis  priemonėmis. Šiemet renginio tema buvo „Joninių belaukiant”, todėl ir darbeliai ir kitos kūrybinės užduotiys siejosi su Joninėmis. Kūrybinių užduočių metu pynėme Joninių vainikus, kuriuos vėliau paleidome Minijos upėje. Jaunuoliai tą dieną sužinojo daugybę Joninių tradicijų, išmoko naujų kūrybinių darbelių technikų bei ieškojo paparčio žiedo… ir jį surado… Tai buvo mūsų visų DRAUGYSTĖ…

2012-06-21

Pasiplaukiojimas laivu “Venus S”

2012 m. birželio 21 d. Priekulės socialinių paslaugų centro  jaunuoliai su negalia kartu su darbuotojais pasinaudojo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dovana – galimybe nemokamai paplaukioti laivu Venus S. Šios akcijos metuturėjome galimybę apžiūrėti uosto terminalus bei pasiklausyti gido pasakojimo apie uostą. Labai smagiai praleidome laiką ir su pakilia nuotaika grįžome į centrą.

2012-06-20

Ekskursija į Šaltojo karo muziejų

Birželio 20d. dienos centro lankytojai vyko į neįprastą kelionę… į netolimą praeitį… į Šaltojo karo muziejų, vienintelį tokį muziejų Europoje… Vejami prieštaringų minčių leidomės į šaltus ir drėgnus rūsius, kur visai neseniai čia buvo kuriami ne patys gražiausi planai… Susidomėję klausėmės kaip gidė dėstė visą istoriją, pasakojo apie penkis dešimtmečius  trukusį Šaltąjį karą – vieną garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Smalsiai keliavome po požemyje įrengtas erdves, nedrąsiai žvilgčiojome į eksponuojamus ginklus bei kitus Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžius. Įdomi pasirodė ir čia pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptus sovietinės imperijos planus. Muziejuje taip pat turėjome galimybę išvysti, kas butų nutikę, jei vis tik branduolinės raketos būtų buvusios paleistos… Visi džiaugėmės, jog per raketinės bazės egzistavimą nieko ypatinga neįvyko, nė viena raketa nebuvo paleista… Grįždami svarstėme, kas galėjo nutikti jei žmonių kurta beprotystė būtų įvykdyta… Vis tik sugrįžę į savo namus džiaugėmės, kad galime gyventi taikoje…

2012 06 14

Išvyka su vaikaisį žirgyną ir minizoo

Vasarai įsibėgėjus nutarėme su vaikais išsiruošti į ne tolimą kelionę. Ta diena buvo visiems įpatinga ir džiaugsminga, nes visi puikiai žinojome kelionės tikslą – pajodinėti nuostabiais žirgais, poniu bei aplankyti gamtininkų centrą „Minizoo“. Nors ten vykome jau ne pirmą kartą, tačiau gerų emocijų bei įspūdžių tikrai netrūko. Vaikai užsidėję šalmus ant galvų bei kantriai laukdami savo eilės, drąsiai lipo ant ristūnų pajodinėti, noriai pozavo prieš foto objektyvą. Ne ką mažesnio dėmesio susilaukė ir mažasis ponis, kuris būdamas lėtas ir vangus smagiai visus prajuokindavo.

Oras mūsų neapvylė, šildė, kaitino saulutė ir netrukus mes atsidūrėme Jonušų kaime esančiame „Minizoo“. Didelė gyvūnų įvairovė, įvairių rūšių ir veislių laukiniai (egzotiniai) ir naminiai gyvūnai mus labai sužavėjo savo išvaizda, elgsena, skleidžiamais garsais, o milžiniški aptvarai, kuriuos matėme, leido suprasti, kad laukiniai gyvūnai gali buti ne tik mieli, bet ir pavojingi.

2012 06 13

Išvyka su vaikais į Gargždų socialinių paslaugų centrą

Išaušus nuostabiam saulėtui rytui, tradiciškai kartą metuose, su vaikais išvykome į  Gargždų socialinių paslaugų centro organizuojamą šventę „Linksmųjų, išradingųjų klubas“.  Susitikimas buvo ilgai lauktas, vaikai nekantravo vėl pasimatyti su savo draugais bei susipažinti su naujais, linksmai bei turiningai praleisti laiką.

Kelionė autobusiuku tikrai neprailgo ir netrukus mes atsidūrėme Gargždų socialininių paslaugų centro kiemelyje, kur mus pasitiko neapsakomai nuotaikingi bei išradingi šventės herojai. Mus džiugino ir į kelionę ieškoti lobio pakvietė šventės kapitonė, kuriai talkino pats bocmanas. Vaikų prisistatymai, įvairios kūrybinės užduotėlės džiugino visus susirinkusius ir įtraukė į smagią veiklą, o ekstremalios rungtynės baigėsi tikru energijos užtaisu – „šaltu dušu“. Ir visai nesvarbu, kokia transporto priemone komandos pasileido ieškoti lobio (lėktuvu, traukiniu ar laivu), svarbiausia – nugalėjo draugystė.

2012-04-23

Priekulės dvare pagerbtos šeimos

Tarptautinės šeimos dienos proga Priekulės socialinių paslaugų centras penktadienį virto tikru dvaru. Čia šeimininkavo dvaro ponia Vilija Lingienė, savo graciją ir oratorinius gabumus demonstravo guvernantės Amelija ir Sofija, o tarnaitės sukosi it vijurkai ir darė viską, kad tik susirinkusieji jaustųsi patenkinti. Didžiausias dėmesys buvo skirtas pavyzdingiausioms Klaipėdos rajono šeimoms, būtent joms tądien skirta neįprasta, teatralizuota šventės aplinka.

Vyksta trečius metus

„Kas yra šeima?“ – klausė Priekulės socialinių paslaugų centro direktorė V. Lingienė. Pasak jos, tai toks mielas, šiltas žodis, į kurį telpa tiek daug. „Tai mamos lopšinė, nerimas jos akyse, pirmasis patarimas, tėčio švelnus žvilgsnis, jo rūpestingų rankų stiprumas, senelės pilna dovanų pintinė, bočiuko iš miesto atvežtas kiškio pyragas, sode krykštaujantys vaikai, įskiepytos pačios gražiausios svajonės ir vertybės. Linkiu Jūsų šeimoms stiprybės, tvirtybės, meilės ir nuoširdaus tarpusavio bendravimo“, – kalbėjo direktorė.

Renginyje apsilankiusi Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė sakė, kad ši šventė, kuri vyksta jau trečius metus, jai yra dvigubas džiaugsmas: „Tiek man, tiek seniūnijų socialiniams darbuotojams itin retai tenka atlikti tokią malonią ir džiugią užduotį – atrinkti šeimas, kurios yra gražios, teisingos, tvarkingos, mielos ir kurios neturi jokių socialinių problemų.“ Šiemet buvo pastebėta 14 rajono šeimų. Jos, anot D. Gumuliauskienės, yra gražaus gyvenimo, kuris turėtų būti norma, pavyzdys. „Ačiū Jums, kad mokote savo vaikus ne tik išsivalyti dantis, ne tik gražiai pasidėti suknutę prieš miegą, ne tik gerai atlikti namų darbus, bet diegiate jiems gerumo, teisingumo jausmus, mokote atskirti laikinus blizgučius nuo tikrųjų vertybių“, – kalbėjo susirinkusiesiems Administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Gumuliauskienė.

Stinga teigiamos informacijos

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Šaulytė atkreipė dėmesį, kad apie gerus pavyzdžius labai stinga informacijos, tad iniciatyva pagerbti rajono šeimas ypač sveikintina. Pasak vedėjos, kiekvienam iš mūsų yra didžiulė laimė gerai galvoti apie tą šeimą, kurioje užaugome, kurią turime. Juk suaugę puoselėjame tėvų įdiegtas vertybes – tai atsakomybė už šeimą, joje augančius vaikus, begalinė tolerancija ir kt. „Toliau rašykite savo šeimos abėcėlę, kurios mokysis Jūsų vaikai ir vaikų vaikai“, – linkėjo I. Šaulytė.

Gražių žodžių susirinkusioms rajono šeimoms negailėjo ir Seimo narės Agnės Bilotaitės padėjėja Rasa Petrauskienė, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė, BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė, Priekulės seniūnijos seniūnas Valerijus Velkas, Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė.

Pavyzdingiausiems – padėkos ir gėlės

Klaipėdos rajono savivaldybės mero Vaclovo Dačkausko pasirašytais padėkos raštais ir Priekulės socialinių paslaugų centro auklėtinių rankų darbo gėlių vazonėliais už pavyzdingą vaikų auklėjimą, kultūrinį bei dvasinį vertybių ugdymą, tautos ir šeimos tradicijų puoselėjimą apdovanotos šios šeimos: Jolanta ir Adomas Rapalavičiai (Judrėnų sen.), Erika ir Vytautas Sausprėškiai (Agluonėnų sen.), Rasa ir Romas Pakamorės (Gargždų m.), Danutė ir Steponas Venckai (Endriejavo sen.), Vaida ir Vidmantas Bajorinai (Kretingalės sen.), Adelė ir Liudas Stropai (Dovilų sen.), vienišas tėtis Jonas Rudys (Sendvario sen.), Loreta ir Rimas Gedrimai (Sendvario sen.), Daiva ir Ramutis Stončiai (Priekulės sen.). Padėkos raštais už pavyzdingą vaikų auklėjimą, tautos ir šeimos tradicijų puoselėjimą ir aktyvią veiklą bendruomenėje taip pat buvo pagerbtos šios šeimos: Violeta ir Fartūnatas Vaitkai (Vėžaičių sen.), Birutė ir Pranas Šiauliai (Vėžaičių sen.), Reda ir Algis Poškai (Veiviržėnų sen.), Ilona ir Nerijus Žaptoriai (Dauparų-Kvietinių sen.), Alma ir Diteris Rogai (Dauparų-Kvietinių sen.).

Sėkmingos santuokos paslaptis

Tądien pagerbti tris vaikus auginantys ūkininkai Violeta ir Fartūnatas Vaitkai sakė, jog sėkmingos santuokos paslaptis yra paprasta: „Meilė, tarpusavio supratimas, pagarba. O jei nepasitikėsi, negerbsi, nieko nebus.“ Violeta „Bangos“ korespondentei užsiminė, kad pamačiusi savo vyrą iškart suprato, jog jis – tas vienintelis. Anot moters, tai pakuždėjo šeštasis jausmas. Fartūnatas, klausydamasis žmonos, pridūrė, kad šeima – tai ramybė, stabilumas, nieko nėra gražesnio.

Sausprėškių šeimai skirtą padėką atsiimti atėjo žmona Erika, mat vyras dirba užsienyje ir tik tądien parskrido. „Mums šiandien dviguba šventė, ir tėtis grįžo, ir apdovanoti buvom“, – neslėpė džiaugsmo moteris. Ji pasakojo su vyru užauginusi tris dukras ir jau turinti penkis anūkus. Pašnekovė užsiminė, jog kiekvienos šeimos modelis skirtingas, tačiau visiems reikia kantrybės, supratimo, nuolaidumo, atlaidumo.

Daiva Stončienė, gavusi padėkos raštą, sakė turinti keturis vaikus. Anot jos, šeimoje pasitaiko visko, kivirčų taip pat ne visada pavyksta išvengti. Tačiau darnios šeimos paslaptis glūdi paprastume, linksmume.

Panašios nuomonės buvo ir trijų vaikų mama Jolanta Rapalavičienė: „Šiame gyvenime visko būna, tad svarbiausia turėti kantrybės, nuolat bendrauti su vaikais, būti ne tik jų mama, bet ir drauge.“

Atlikėjai pavergė klausytojų širdis

Susirinkusias šeimas, svečius savo dainomis džiugino Priekulės socialinių paslaugų centro dienos socialinės globos lankytojai Salomėja Rudytė, Norbertas Beržinskas. Daug ovacijų susilaukė ir muzikinis etiudas „Pasimatymas pajūry“, spektaklis pagal V. Landsbergio pasaką „Gediminas ir keturi seneliai“. Eiles deklamavo ir kanklių muzika užbūrė Virginija Idzelytė. O akordeono garsais klausytojus pavergė Priekulės muzikos mokyklos auklėtiniai Einaras Petniūnas, Tomas Paulavičius. Vakarą vainikavo visų Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojų atlikta daina, kurios žodžiai dvare apsilankiusiems svečiams iki šiol tebeskamba mintyse: „Mes ateinam į žemę ne mirti, mes ateinam gyvent ir pamilti, mes ateinam dainų padainuoti ir žole po langais sužaliuoti“. Tuomet į salę buvo įvežtas didžiulis tortas, pažadinęs visų apetitą ir sukvietęs prie bendro stalo.

Renginys finansuotas iš projektų: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vaikų dienos centrų projekto „Būkime drauge“, Klaipėdos rajono savivaldybės socialinių paslaugų plėtros projekto „Mūsų šeima – pavyzdys kitiems“.

Klaipėdos rajono laikraščio „Banga” žurnalistė Agnė ADOMAITĖ

2012-04-26

Įspūdžiai iš „Muzikinės paukštės 2012”

Š.m. balandžio 26 d. Priekulės socialinių paslaugų centro neįgalūs jaunuoliai dalyvavo kasmetinėje muzikinės saviraiškos šventėje „Muzikinė paukštė 2012“, vykusioje Panevėžyje. Mūsų jaunuoliai su nekantrumu laukė šios šventės, todėl ruošdami muzikinę programą negailėjo nei pastangų nei entuziazmo.

Į šventę susirinko daug kolektyvų iš įvairių miestų. Savo kūrybingais pasirodymais susirinkusiuosius džiugino Gargždų socialinių paslaugų centro kolektyvas „Ontrep“, Kretingos dienos veiklos centro instrumentinė grupė, Gargždų muzikos mokyklos „Laisvasis kvartetas“, Gargždų muzikos mokyklos instrumentinė grupė „Gargždukai“, Žagarės socialinių paslaugų centro kolektyvas, Šiaulių dienos socialinės globos centras „Goda“, Klaipėdos neįgaliųjų centras „Lakštutė“, Panevėžio aklųjų ir silpnaregių laisvalaikio užimtumo centro kolektyvas bei Priekulės socialinių paslaugų centro atstovai, paruošę muzikinę kompoziciją „Pasimatymas pajūry“.

Šventė visiems dalyviams bei žiūrovams suteikė daug teigiamų emocijų. O šias emocijas dar labiau kurstė mintis, kad ateinančiais metais vėl visi susitiksime. Ateinančiais metais Muzikinė paukštė skris į Klaipėdą.

2012-04-24

Prisidedam prie akcijos „Darom”

Atėjus pavasariui ir atšilus orams laikas pradėti tvarkyti aplinką. Kiekvienais metais vyksta visuotinė aplinkos tvarkymo akcija „Darom“. Šioje akcijoje balandžio 24 d. dalyvavo ir Priekulės socialinių paslaugų centras. Visi su dideliu noru ir entuziazmu išsiruošėjme į talką Priekulės miestelio parke. Labai džiaugiamės, kad galime nors truputį prisidėti prie to, kad mūsų miestelis būtų švarus ir tvarkingas.

2012-03-25

Savaitė BE PATYČIŲ“

„Savaitė be patyčių“ dienomis prisidėjome prie VŠĮ „Vaikų linija“ inicijuojamos akcijos. Mūsų įstaigos socialinės darbuotojos, psichologė aktyviai vykdė prevencinę veiklą vaikų dienos centre. Siūlydami įvairesnį užimtumą nei įprastai vaikus stengėmės sudominti naujesne bei įdomesne informacija, daug kalbėjome apie patyčias, jų daromą žalą ir kaip joms užkirsti kelią. Veiklos vykdymo metu stengėmės terpusavyje bendrauti ir bendradarbiauti tolerantiškai, draugiškai. „Savaitė be patyčių“ metu vedėme pokalbius, diskusijas su vaikais, žiūrėjome prevencinius filmus apie patyčių daromą žalą bei juos aptarėme. Kūrėme prevencinius piešinius, plakatus prieš patyčias, kuriuos vertino ir už kuriuos balsavo mūsų įstaigos lankytojai bei darbuotojai. Daugiausia balų surinkę dalyviai buvo apdovanoti medaliais, o visiems dalyvavusiems akcijoje buvo įteiktos simbolinės dovanėlės. Šventę užbaigėme vaišėmis ir teigiamomis emocijomis.

Vaikų piešiniai šiuo metu eksponuojami Priekulės viešojoje bibliotekoje.

2012-03-22

Pasaulinės poezijos dienos minėjimas

Maironis

„Pavasaris“

Pavasario saulė prašvito meiliai

Ir juokiasi, širdį vilioja;

Iškilo į dangų aukštai vieversiai,

Čirena, sparneliais plasnoja.

Išaušo! išaušo! Vėjelis laukų

Bučiuoja, gaivina krūtinę;

Pabiro, pasklido žiedai ant lankų –

Vainikų eilė pirmutinė.

Taip giedra ir linksma! Tiek šviečia vilties!

Vien meilę norėtum dainuoti,

Apimti pasaulį, priglaust prie širdies,

Su meile saldžiai pabučiuoti!

… senais laikais buvo manyta, kad poetas prilygsta pranašui, aiškeriagiui, o jo kūrybą skirta garbinti dievams. Iki šiolei kalbama, kad poetai turi savo mūzas, kurios juos įkvepia kūrybai…

Senovėje, skambant liaudies muzikai, žmonės dainuodavo, rimuodavo bei šokdavo taip išreikšdami savo teigiamas emocijas, patirdavo iškrovą bei atsipalaiduodavo.

Šiais metais Priekulės socialinių paslaugų centras taip pat nutarė paminėti „Pasaulinę poezijos dieną“, todėl surengė jaukią, linksmą popietę. Svečiuose lankėsi miesteliui gerai žinoma poetė Adele Sausienė, kuri pristatė savo kūrybą mūsų centro lankytojams bei darbuotojams.

A. Sausienė ne tik deklamavo savo eiles, bet maloniai sutiko pasidalinti savo mintimis, jausmais, išgyvenimais, kurie įkvėpė ją kūrybai. Autorė pridūrė, kad geriasia kūryba gimsta tada, kada žmogus būna labai laimingas arba atvirkščiai – labai liūdnas. Moteris pasakojo, kad jos viduje visada gyveno kūrybinė ugnelė norinti prasiveržti, tačiau laiko šiai svajonei išsipildyti atsirado brandesniame amžiuje, kaip A. Sausienė juokavo: „jaunystėje reikėdavo daug darbų spėti nudirbti, į šokius nueiti, todėl laiko eilėms nelikdavo“. Jaunystės laikus prisiminusi, moteris džiaugėsi savo „nugyventu amželiu“, geru žodžiu paminėjo sau artimus žmones bei pažįstamus draugus.

Šventę tęsė mūsų centro lankytojai – jaunimas su negalia ir vyresnio amžiaus asmenys dalyvavo „Šauniausio poezijos skaitovo“ konkurse. Dalyviai visą savaitę iki renginio stropiai ruošėsi deklamuoti savo ir iškilių lietuvių poetų kūrinius. Geriausiais skaitovais buvo išrinkti trys centro lankytojai: Ona Mockienė, Vida Macikaitė, Mindaugas Kundrotas.

Poezijos popietę užbaigė įstaigos direktorė Vilija Lingienė tardama padėkos žodį susirinkusiems svečiams bei įteikdama padėkos raštus renginyje dalyvavusiai poetei A. Sausienei ir šauniausiais poezijos skaitovais išrinktiems dalyviams.

2012-02-21

Priekulėje svečiavosi Žydukai…

Užgavėnės – paskutinė žiemos šventė, kurios metu norima išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Priekulės socialinių paslaugų centre užgavėnės labai laukiamos. Šiai šventei centro lankytojai su socialinių darbuotojų pagalba gaminasi kaukes, galvoja, kokiu užgavėnių veikėju persirengs, mokinasi įvairių dainelių bei šokių, kurie padės kuo greičiau išvyti žiemą.

Centro lankytojai ir dalis darbuotojų, persirengę įvairiausiomis kaukėmis, aplankė daugumą Priekulės miestelio įstaigų. Su dainomis, šokiais ir skambančiais instrumentais visiems praskaidrinome nuotaiką. Garsiai šaukdami: „žiema žiema – bėk iš kiemo“, tikimės, kad greičiau išvarysime šalčius ir su pakilia nuotaika lauksime ateinančio pavasario.

2012-02-16

Paminint Šv. Valentino dieną…

Š.m. vasario 15 d. Priekulės socialinių paslaugų centre skambėjo muzika ir dainos. Paminint Šv. Valentino dieną, centre vyko linksmas renginys “Bezdžioniukų diskoteka”. Į šventę atvyko daug garsių muzikos grupių bei atlikėjų, kurie surengė nuostabų koncertą. O visos šios muzikos žvaigždės, pažįstamos iš televizijos ekrano, buvo ne kas kitas, o patys socialinių paslaugų centro neįgalūs jaunuoliai. Kiekvienas pagal savo galimybes bandė pamėgdžioti pasirinktą atlikėją. O atlikėjų buvo tikrai nemažai: Nelly Paltinienė, Mino ir Vilija, Pusbroliai Aliukai ir sesutė, Stano, Skaistė, Kastytis Kerbedis, Vytautas Šiškauskas, Dūmas, Mama rock‘n‘roll, Rytis Cicinas.

Šventė visiems praskaidrino nuotaiką ir suteikė daug teigiamų emocijų.

2012-01-31

Pagalba alkstantiems paukšteliams

Prasidėjus dideliems vasario šalčiams, jaunieji socialinių paslaugų centro lankytojai pakabino lesyklėles alkstantiems paukšteliams centro kiemelyje. Lesyklėlės pagamintos jų pačių rankomis su dideliu noru ir entuziazmu. Lankytojai pasižadėjo nuolat rūpintis paukšteliais ir papildyti lesyklėles lesalu. Kabinant lesyklėles nuotaika buvo puiki, nors šaltukas ir žnaibė skruostus.

2012-01-26

Pusiaužiemio popietė centre

Š. m. sausio 25 d. Priekulės socialinių paslaugų centre vyko popietė, kurios metu buvo kalbama apie pusiaužiemį bei šio laikotarpio prietarus. Lankytojai buvo supažindinti su įvairių Lietuvos regionų prietarais. Popietės metu buvo dainuojamos populiariausios lietuvių liaudies dainos, žaidžiami įvairūs judrieji žaidimai, atliekmos įvairios užduotys. Šventėje dalyvavo visi: tiek jauni, tiek pagyvenę, ir pasyvūs ir aktyvūs. Popietės pabaigoje stebėjome gamtą ir pagal papročius nusprendėme, kad žiema turėtų dar greitai nesibaigti. Tačiau visi nekantriai jau laukiame pavasario.

2012-01-07

Priekulės miestelį aplankė Trys Karaliai

Sausio 6 d. Priekulės mieste apsilankė Trys karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Pasipuošę blizgančiomis karūnomis, puošniomis mantijomis bei lydimi pulko baltai pasidabinusių angelų, savo žygį pradėjo nuo Priekulės socialinių paslaugų centro. Karaliai atnešė dovanų ir daug gražių palinkėjimų visiems centro lankytojams bei darbuotojams. Įstaigos duris pažymėjo pirmomis trijų išminčių vardų raidėmis, apsaugančiomis visus metus nuo nelaimių ir piktųjų dvasių.

Aplankę Priekulės socialinių paslaugų centrą, Karaliai savo misiją tęsė aplankydami miesto biblioteką, muzikos mokyklą, slaugos ligoninę „Gyvenimo gija“, Priekulės miesto seniūniją. Visų aplankyti nesuspėjo, tačiau tikėkimės, kad tai pasiseks ateinančiais metais.

2012-12-29

Sulaukus šv. Kalėdų…

Kalėdos – tai jauki ir nuostabi žiemos šventė, kurios dauguma mūsų nekantriai laukia. Per daugelį metų susiformavo graži ir šilta tradicija Kalėdas švęsti kartu su artimais žmonėmis. Turbūt ne vienos Kalėdos neapsieina be kalėdinės eglutės ir dovanų. Kalėdos – tai metas, kuomet mes kaip vaikai imame tikėti stebuklais ir darome viską, kad pati šventė būtų jauki, stebuklinga ir nepakartojama. Tokia šventė įvyko ir mūsų dienos centre gruodžio 27 dieną. Pamiršę visus rūpesčius įsisukome į Kalėdinės šventės sūkurį. Susikvietę artimuosius ir draugus neįgalieji ir vaikai rodė šventinę programėlę: jaunuoliai tapę pasakos „Snieguolė ir septyni nykštukai“ herojais kvietė svečius pasinerti į gražią istoriją; vaikai savo spektakliu nukėlė svečius į jūromis plaukiojantį laivą ir piratų nuotykius. Iš toli išgirdęs didelį triukšmą į šventę atskubėjo ir Kalėdų senelis, kuris atnešė net tris dovanų maišus, smagiai bendravo su šventės dalyviais, linksmino visus savo programėle. Na ir kokia gi šventė be šokių?Jaunuoliai ir vaikai savo energiją išliejo audringuose šokiuose, su garsia muzika ir šviesos efektais. Džiugu jog galime šventes sutikti kaip šeimoje, kartu su savo draugais ir artimaisiais, dalintis šventiška nuotaika, linkėti visiems kuo geriausių jausmų.

2011-12-20

Kalėdų belaukiant…

2011m. gruodžio 19 d. Priekulės socialinių paslaugų centre jau antrą kartą lankėsi ir jau draugais tapę Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, liaudies instrumentų skyriaus mokiniai. Šią gražią popietę skambėjo Mokytojų Jurgitos Kaubrienės (kanklių), Loretos Tumanovienės (kanklių) ir Anatolijaus Tumanovo (birbynės, lumzdelio) klasių mokinių koncertas „Kalėdų belaukiant“. Svečiai atliko G. F. Hendelio, V. Leimonto, F. Gruber, J. Švedo, K. Rimkevičiaus, Y. Tiersen ir kitų autorių kūrinius. Skambėjo birbynės ir kanklės ir mokinių balsai. Džiugu su muzika ir draugais praleisti popietę ir su džiaugsmu laukti gražiausių metų švenčių.

2011-12-03

„Žmonių su negalia sporto šventė”

Gruodžio 2 dieną (penktadienį) Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko jau tradicija tapusia „Žmonių su negalia sporto šventė”, kuri skirta paminėti Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai. Neįgalieji turėjo galimybę vėl susitikti, pabendrauti, parungtyniauti tarpusavyje, išbandyti savo jėgas įvairiose sporto srityse. Į tradicinę šventę vyko ir Priekulės dienos centro neįgalieji jaunuoliai, kurie ilgai ir intensyviai ruošėsi šiai sporto šventei. Sportinių varžybų atidarymo metu susirinkusius dalyvius sveikino ir gerų rezultatų linkėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Visi šventės dalyviai varžėsi kvadrato, šaškių, stalo teniso, krepšinis (3×3, baudų mėtimo), smiginio, bočios, rankų lenkimo, figūrinio važiavimo vežimėliais bei linksmųjų estafečių varžybose. Priekulės socialinių paslaugų centro jaunuoliai varžėsi komandinėje krepšinio rungtyje, kiekvienas už save kovojo stalo teniso, smiginio, rankų lenkimo, baudų mėtymo varžybose. Atidavę visas jėgas ir sudalyvavę rungtyse jaunuoliai buvo apdovanoti medaliais, kaip tikri čempionai lipo ant pakilos atsiimti diplomų ir įvairiausių prizų. Džiaugsmo ir gerų emocijų buvo tiek daug jog kai kam net ašaras išspaudė. Džiugu jog neįgalieji turi galimybes dalyvauti, pasiekti gerų rezultatų ir didžiuotis, pasitikėti savimi.

Skip to content