Menu Close

Džiaukitės mažais dalykais, nes vieną dieną galite atsigręžti ir pamatyti, kad iš tiesų jie buvo dideli. (Robert Brault)

2021-10-27

Pasistiebkime virš kasdienybės! Gyvenkime! Ir tiesiog būkime dėkingi. Jei šiandieną tai, ką turime, mūsų netenkina, vis tiek yra kažkas, už ką galime padėkoti. Gyvybė, gyvenimas ir nauji potyriai – tai yra labai daug. Kas dieną kažko išmokstame, kažką gauname, sutinkame. Dėkokime už šeimą, draugus, už kitų žmonių pastangas dėl mūsų gerovės. Apkabinkite, pasidžiaukite, priminkite kitiems, kad esate mylintys, dalinkitės savo šypsena ir nešykštėkite pagyrimų, ir paskatinimų.

Spalio mėnesį su mūsų socialinių paslaugų centro gavėjais kalbėjome apie pasitikėjimą savimi ir savivertę. Sužinojome, kad savivertė turi labai didelį poveikį tam, kaip žmogus jaučiasi ir bendrauja su aplinkiniais. Dėkodami stipriname pasitikėjimą savimi ir dovanojame jį kitiems. Padėkos jausmą kasdien jaučiantys žmonės yra laimingesni, lengviau atlaiko gyvenimo išbandymus. Dėkingumas sustiprina tarpasmeninius santykius. Argi to nepakanka, kad norėtume kasdien išreikšti dėkingumą?

Tam, kad dėkingumo įgūdis būtų skatinamas, pasidarėme karoliukų apyrankę. Kiekvieną kartą ją užsidėdami turėsime sau padėkoti ir save pastiprinti.

Kurkite savo dėkingumo visumos žiedą ir pagalvokite, už ką norėtumėte šiandieną sau padėkoti.

Psichologė Ramunė Silvanavičienė

{gallery}21.10.29{/gallery}

Skip to content