Menu Close

Integrali pagalba (socialinė globa ir slauga) Klaipėdos rajono gyventojų namuose

   2022-10-21      

         Priekulės socialinių paslaugų centras, jau penktus metus teikia integralios pagalbos paslaugas (dienos socialinė globa ir slauga) asmens namuose Klaipėdos rajone. Tai slaugos ir socialinės globos paslaugos, kurias teikia socialinių paslaugų srities bei asmens sveikatos priežiūros specialistų komanda. Integrali pagalba į namus gali būti teikiama, kai asmeniui nebepakanka pagalbos į namus, o jo poreikiams tenkinti reikia daugiau paslaugų, tačiau jis vis dar gali gyventi namuose, padedamas artimųjų.

        2021 m. mūsų teikiamų paslaugų sulaukė 31 asmuo, gyvenantis Priekulės, Dovilų, Sendvario bei Kretingalės seniūnijose, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos/nuolatinės priežiūros poreikis dėl esamos negalios. Nuo šių metų pradžios integralios pagalbos paslaugos į namus suteikta 31 asmeniui. Asmenys yra įvairaus amžiaus grupių: vaikai, suaugę bei senyvo amžiaus asmenys su negalia.

       Integralios pagalbos paslaugas asmens namuose teikia 18 Priekulės socialinių paslaugų centro darbuotojų. Jos teikiamos komandiniu principu. Komandoje dirba socia­linis darbuotojas, slaugytojas, psichologas, kineziterapeutas, 10 individualios priežiūros darbuotojų, 4 slaugytojo padėjėjai, kurie teikia kokybiškas paslaugas. Tai atsidavę ir savo darbą mylintys darbuotojai, kurie nuolat tobulėja ir dalyvauja profesinio tobulėjimo mokymuose bei seminaruose. Socialinio darbuotojo tikslas išsiaiškinti asmens socialinės globos ir slaugos namuose paslaugų poreikį, organizuoti ir teikti šias paslaugas, taikant efektyvias priemones bei socialines paslaugas. Slaugytojo funkcijos apima: žaizdų ir pragulų priežiūra, arterinio kraujo spaudimo matavimas, pulso skaičiavimas, konsultavimas slaugos, sveikos gyvensenos, ligų ir komplikacijų prevencijos klausimais ir kt. Individualios priežiūros darbuotojai atlieka įvairius namų ruošos ir buities darbus, t. y. sutvarko namus, pagamina valgyti, aprūpina būtiniausiais maisto produktais, skatina ir motyvuoja paslaugų gavėjus neprarasti savo socialinių gebėjimų atlikti paprastesnius kasdienius darbus, palaiko savarankiškumo lyg, o slaugytojo padėjėjai stebi asmenį pagal slaugytojo nurodymus, perriša žaizdas, nuprausia, pakeičia sauskelnes, padeda judant, gulantis į lovą, pamaitina ar padeda pavalgyti ir kt. Paslaugos teikiamos darbo dienomis, nuo 16 val. iki 40 val. per savaitę.

        Slaugyti artimąjį gali prireikti staiga ir netikėtai, ištikus nelaimei ir/ar sunkiai susirgus, kai pasekmės, kai kada, būna nelengvos ir/ar negrįžtamos. Kai šeimos išgyvena rimtą krizę,  patiria materialinių sunkumų, kai sunku yra suderinti darbinę veiklą su artimojo žmogaus slauga ir/ar priežiūra, tokiu momentu labai svarbu sulaukti laiku ir tinkamą pagalbą iš šalies. Neretai artimieji stokoja žinių ir įgūdžių, kaip tinkamai pasirūpinti slaugomu žmogumi. Būna, kai slauga išvargina tiek emociškai, tiek fiziškai, tiek morališkai ir pareikalauja didelės kantrybės.

         Informuojame, kad dėl integralios pagalbos paslaugų asmens namuose gavimo, asmuo, ar vienas iš suaugusių jo šeimos narių, ar jo globėjas (rūpintojas) gali kreiptis į gyvenamosios vietos seniūnijos socialinį darbuotoją.

Socialinė darbuotoja Sandra Pakėnė

{gallery}22.10.23{/gallery}

Skip to content