Menu Close

Nekovok su autizmu, suprask jį

2019-04-04

Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ šiemet kvietė visus, kuriems rūpi autizmo tema, kartu sodinti Supratimo medį – kaip išminties, bendrystės ir vilties augti simbolį. Mes noriai ir aktyviai prisijungėme prie iniciatyvos ir šiemet minėjome balandžio 2 – Pasaulinę Autizmo supratimo dieną.

Priekulės socialinių paslaugų centre klientams buvo pristatoma informacija, vedamos diskusijos, kurių metu visi galėjo pasidalinti mintimis bei autizmo supratimu. Taip pat žiūrėjome įvairius vaizdo įrašus, kurie leido labiau pažinti autizmo spektro sutrikimą, jį suprasti.

Autizmas (pilnas pavadinimas – autizmo spektro sutrikimas) yra būklė, raidos ypatumas. Pagrindiniai autizmo požymiai yra socialinės sąveikos, vaizduotės, gestų ir nežodinio bendravimo, jutiminio/sensorinio atsako skirtumai arba sutrikimai, taip pat siauras interesų spektras ir pasikartojantis elgesys. Svarbu prisiminti ir suprasti, jog Autizmas – ne liga. Visi žmonės su autizmo spektro sutrikimu yra labai skirtingi. Vieni kalba, kiti – ne. Vieni turi intelekto sutrikimą – kiti ne. Vienas vaikas gali būti linkęs sėdėti nuošalyje, o kitas niekada nesustoti judėti. Taigi, svarbu suprasti ir priimti skirtumus, individualumus. Kiekvienas asmuo, turintis autizmo spektro sutrikimą, gali ir turi teisę mokytis, pasiekti pažangos ir patirti buvimo bendruomenėje džiaugsmą – o kelias tam yra jo individualių poreikių supratimas.

Nuoširdžiai palaikome Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ veiklą ir pritariame, jog supratimas, bendruomeniškumas, mūsų visų tolerancijos, supratimo ugdymas, išmintis ir pagalbos efektyvumas gali augti – kaip medis. Kaskart išėjus į kiemelį, kuriame pasodinome „Supratimo medį”, tikrąja to žodžio prasme, šiltai ir supratingai prisiminsime šiandieną.

Psichologė Goda Almanaitė ir socialinė darbuotoja Agnė Jonavičiūtė

{gallery}19.04.032{/gallery}

Skip to content