2019-04-04
Kovas – tai mėnuo, primenantis žmonėms kaip svarbu plėsti tolerancijos ribas, stengtis suprasti, priimti ir gerbti vieniems kitus. 2019 metų kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ visoje Lietuvoje paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ ir kvietė visuomenę įvairiomis veiklomis ir idėjomis sutelkti dėmesį į patyčių problemą bei siūlyti būdus, priemones, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie to, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau. Ši iniciatyva pakeitė devynerius metus vykusią nacionalinę „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“.
Mes taip pat prisidedame prie visuotinės iniciatyvos, siekiant mažinti patyčias Lietuvoje. Šiemet užsiėmimų metu žiūrėjome vaizdo įrašą, kuriame žmogus, tapęs pavyzdžiu visam pasauliui, dalijosi savo istorija. Tai – Nickas Vujicic, kurio gyvenimo istorija – pavyzdys ir motyvacijos šaltinis daugeliui žmonių. Nickas gimė be rankų ir kojų, jo gyvenimas buvo nelengvas – mažai kas juo tikėjo, laikė jį visiškai neįgaliu, keistuoliu, mokykloje su juo niekas nenorėjo draugauti ir visą gyvenimą jam teko patirti daug patyčių… Nepaisant to, dabar Nickas trykšta begaliniu gyvenimo džiaugsmu, dalijasi savo skaudžiomis patirtimis su kitais, tikėdamasis, kad jo istorijos apie paties išgyventas situacijas įkvėps kažką gyventi, padės kitiems sunkiose situacijose nepalūžti ir nenustoti tikėti savimi. Šiandien, jaunas vyras yra pasiekęs daugiau, nei kai kurie žmonės pasiekia per visą gyvenimą. Apie tai, kaip susidoroti su gyvenimo sunkumais ir išlikti optimistišku, jis parašė net 5 knygas ir filmavosi net keliuose filmuose. Nicko istorija emocionaliai stipri, jautri ir paliečianti visų širdis… Po vaizdo įrašo sekė turininga diskusija, kurios metu dalijomės mintimis, pastebėjimais, jausmais ir buvo galima matyti daugybę susimąsčiusių, susigraudinusių, skaudžių praeities ar dabarties situacijas prisiminusių žmonių veidus.
Pirmųjų praktinių užsiėmimų metu daugiausia dėmesio skyrėme draugystės temai. Aišku tai, kad draugystės ryšį sukurti ir išlaikyti nelengva, tačiau draugystė yra viena svarbiausių mūsų gyvenimo sudedamųjų dalių: draugystė su kitu, draugystė su savimi pačiu… Juk iš tiesų, žmogui yra taip sunku nevertinti, nesmerkti, neteisti, nekaltinti, neklijuoti „etikečių“, pravardžių. Rasti nuoširdų, gerą, pastiprinantį, palaikantį žodį dažnai nelengva ne tik kitam, bet ir pačiam sau… Tam, kad neužmiršti, jog svarbiausia yra draugystė, draugiško ryšio kūrimas – „užauginome” „Draugystės medį”, kuriame visi turėjo galimybę išreikšti draugystės supratimą, pasidalinti mintimis. Antrųjų praktinių užsiėmimų metu daugiausia dėmesio skyrėme diskusijoms apie tai, ką daryti ir kaip elgtis, susidūrus su patyčiomis. Kartu kūrėme planą, kuris mums neleistų pasimesti.
Visus užsiėmimus vainikavo mūsų pasižadėjimai. Vienas svarbiausių mūsų tikslų – laikytis taisyklių, kurias aptarėme ir pasirašėme spalvotais piršteliais. Nuoširdžiai tikime, jog patyčios gali liautis ir esame įsitikinę, kad siekiant to, reikalingos visų mūsų pastangos ir neabejingumas.
Psichologė Goda Almanaitė
{gallery}19.04.031{/gallery}