Menu Close

Adventas – laukimo metas

2022-12-01

Su pirmąją žiemos diena prasidėjo džiugus šventinio laukimo laikotarpis. Vaikai atidarė I-ąją centro Advento kalendoriaus užduotį ir su džiaugsmu ją vykdė (sudalyvauk Advento popietėje).

Adventas – ramybės, susikaupimo, laukimo metas, pa­si­ruo­ši­mas Kris­taus at­ėji­mo į šį pa­sau­lį šven­tei – Ka­lė­doms. Dienos centre svečiavosi ir apie stebuklingą Advento laikotarpį vaikams pasakojo Gargždų krašto muziejaus Agluonėnų etnografinės sodybos darbuotoja Giedrė Rudaitytė. Viešnia atskleidė Advento vainiko atsiradimo istoriją, papasakojo, kaip šio krašto žmonės gamindavo vainiką iš gamtos gėrybių ir visžalių augalų, kaip prieš šimtmetį buvo puošiamos eglutės, kokie darbai buvo atliekami ramybės laikotarpiu ir ko nevalia buvo daryti. Kalėdų laukimo laikotarpis paslaptingas ir magiškas, todėl senovėje buvo atliekami įvairūs ritualai, apeigos, spėjimai. Viešnia papasakojo apie senovinį būrimą runomis. Runos – senovės keltų rašmenys ir ženklai. Vaikai galėjo išsiburti ir sužinoti, kokius 2023 metus jiems pranašauja magiškosios runos.

Advento laikas skirtas nurimti, sustoti, apmąstyti, surasti širdies ramybę, daryti gerus darbus, dalintis su kitais  ir džiugiai laukti.

Socialinė darbuotoja Simona Vaitkė

{gallery}22.11.31{/gallery}

Skip to content